Přejít na obsah

Neustálé výpadky Brno


Návštěvník Ex

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ex

Mám karneval Turbo 3M v Brně.

Poslední dobou mám problémy s výpadky internetu.Někdy to jede normálně třeba celý den a někdy mi to každých pár minut nejede.Rychlost se pohybuje někde kolem 2700kbps.

Mám vyzkoušeno že jakmile mi přestane jít internet tak pomůže buď restartovat modem nebo zakázat a hned zase povolit síťovou kartu nebo zadat opravit v připojení k místní síti a zase to na nějakou dobu jede.

Nejsem si jistý zda je problém u mě v PC nebo to je v kabelové síti karnevalu.

Nevíte čím by to mohlo být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Mam naprosto stejne zkusenosti. Tyto problemy zacaly od okamziku, kdy Karneval presel na pridelovani IP adres z DHCP. Protoze si platim verejnou pevnou IP adresu, tak me to s*re o to vic. Minimalne jedno za dva dny mi nejede pripojeni a pomuze jen DISABLE/ENABLE WAN portu v routeru, nebo jeho restart. Bohuzel toto nemuzu provest. kdyz nejsem doma a nutne se potrebuji na domaci pocitac pripojit.

Zkousel to uz nekdo resit s jejich kontaktnim centrem? Ja po nekolika tristnich zkusenost s nimi, nemam sil neco resit :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Beberik

Tyto zkušenosti nás má víc. Přesně od doby zavedení DHCP. Pokud můj router dostane přidělenu adresu na týden, další pokus o její obnovení opravdu udělá za týden. To, že je mezi tím výpadek (byť v řádu několika sekund), nebo se DHCP Karnevalu rozhodne z ničeho nic obnovit adresu samozřejmě nezjistí a net je od té doby nefunkční. Přestože platím za pevnou veřejnou IP. Dříve měl router uptime i 90 dní, dnes se nedostane přes 90 hodin. IMHO zavedení DHCP vedlo k jednoznačnému zhoršení kvality služby.

 

Edit: Lokalita Brno - Černá pole, Turbo 3M

Řešit s kontaktcentrem jsem to nezkoušel, všichni víme, že to obvykle k ničemu nevede. Na druhou stranu, přemýšlím, že to sečtu a pokusím se uplatnit reklamaci, protože můj router dodržuje standard - čeká na novou IP týden. Jejich výpadky a nedodržování standardu (obnovování IP kdy se jim zlíbí) potom vedou i k několikadenní nedostupnosti netu, přesně typicky v případech, kdy nejsem doma a potřebuji vzdáleně na počítač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tukancheez

jj mam stejne zkusenosti ...tez si platim verejnou adresu a nekdy mam i vypadky nekolikrat za den... ale nekdy je to zase v klidu, takze problem nastal po optimalizaci jejich site...predtim naprosto bez problemu...

 

s Karnevalem jsem to zatim neresi, ale pokud tyto vypadky budou castejsi tak s tim delat neco budu...

 

a jeste dotaz minuly mesic jsem predposledni den pretahl 20G limit ale k zadnemu zpomaleni nedoslo, takze jsem nesmele pustil dalsi stahovani a za ten den a jeste dalsi den sem stahl 5GB navic a k snizeni rychlosti nedoslo ackoliv jsem mel vypadek ...tak jsem cekal ze internet se zpomali a nestalo se tak.. zrejme Karneval mel plne ruce prace s optimalizaci, tudiz pocitadla byla trosku divocejsi =)

 

jinak lokalita Brno-Černovice,Turbo 5M

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm... skace mi ping - mam odezvu treba 10 ms a najednou to skoci na <150. Volal jsem do kontakt centra a chlapec se mi akorat vysmal a rekl neco v tom smyslu "no jo no, kdyz bylo malo uzivatelu ping byl paradni, ale ted je uzivatelu hodne, tak je ping vysokej, my s tim nic nenadelame !!!! " TAKZE ASI KONCIM S KARNEVALEM A PORIDIM SI ADSL :( :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale co dělat, když se mi vždycky od 20 - 08 hodin každé 3 minuty resetuje modem, pak jede, pak musim opravit připojení, funguje mi internet 2 minuty, zasekne se to, a reset a tak dale... ha, teď to jede, můžu odeslat!!! rychle než to vypa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. restarty modemu - to je celkem jasna porucha, reklamoval jsi to ?

2. spatny ping, nedavno byl v Brne velky uprade, takze pretizeny to tam 100% nebude ... chce to asi durazneji reklamovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...