Přejít na obsah

Kostičkování a rozpadání obrazu


ondra89

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...
  • Centrum péče

Dobré ráno, @tramin, tady můžu jen doporučit vyzkoušet rady ostatních uživatelů. Za mě pak v případě takových potíží je vždy dobré zkontrolovat kabel a jeho zapojení do zařízení. Pokud tady neshledáte žádnou chybu, je nejlepší nás kontaktovat telefonicky na čísle 800 77 77 31, kde se můžete spojit přímo s našimi techniky, aby se na to  vámi podívali a případně objednali servis přímo k vám, pokud to bude potřeba. Kontaktovat nás také můžete on-line přes https://tam.je/forum/ - do textu ideálně napište i konkrétní příklady (kdy a na jakých stanicích se závada naposledy projevila apod.) 🙂 

  • -
  • Premium 5G
  • Komplet
  • VTV box
  • Chrudim
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jsem vypozoroval, že se tak děje pravidelně co půl hodiny, vždy xy hodin a 28 a 58 minut. Vždy cca 10-15 vteřin. Jediné, co mě napadá je, že si oba sousedi (bydlím v řadovce) nedávno pořídili na střechu fotovoltaiku. Ale nevím, jestli to může mít nějkaou souvislost...

  • 500 Mb/s
  • 4 GB
  • Komfort
  • Základní STB Vodafone + CA
  • Brno-Líšeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V poslední době jsem si všiml občasného čtverečkování na programu ČT1 JM HD při Událostech v regionu v 18.00 hod. Jenom podotýkám, že v ten stejný okamžik se to v SAT vysílání na Astře neprojevuje a co je zvláštní, že SAT signál je oproti DVB-C asi o sekundu opožděný, tj. VF ten program ze SAT primárně přijímat nemůže a bere to tedy odjinud (odkud - přímo z ČT?).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

V poslední době jsem si všiml občasného čtverečkování na programu ČT1 JM HD při Událostech v regionu v 18.00 hod. Jenom podotýkám, že v ten stejný okamžik se to v SAT vysílání na Astře neprojevuje a co je zvláštní, že SAT signál je oproti DVB-C asi o sekundu opožděný, tj. VF ten program ze SAT primárně přijímat nemůže a bere to tedy odjinud (odkud - přímo z ČT?).

Nemám ani kartu ani STB, jen kabel ze zásuvky přímo do TV. Myslím že mám laděno formou DVB-T (neplatím žádný balík programů, mám jen verzi Start k internetu). Přesně stejné kostičkování v pořadu ČT1 JM HD Události v regionech v 18:00 můžu potvrdit. Zpravidla několikrát to během pořadu , spíš hned někde k začátku, udělá.

Ještě k tomu to někdy kostičkovalo, když Události v regionech skončily a vysílání se přepojovalo zpět na celorepublikový signál. SAT nemám. Ale vím, že býval drobný posun i mezi DVB-T a DVB-C (i když oboje bylo laděno na stejném kabelu od UPC/VF)

U verze TV Start mi nepřijde výhodné ladit DVB-C, protože to naladí úplně všechny kanály, včetně kódovaných. Pak je nutné otevřené programy třídit, nebo řadit do oblíbených. Na druhou stranu před nějakým časem byl rozdíl mezi laděním DVB-C a DVB-T v poskytovaných programech. Na DVB-C bylo dostupné nějaké Rakousko, na DVB-T místo Rakouska něco jiného (Mňam?), už nepamatuji.

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Zatím marně se snažím vyřešit problém kostičkování obrazu - rozpadání obrazu a zvuku. Zkouším momentálně jinou TV než běžně a potřebuji více dnů abych zjistil, zda se chová stejně jako ta první.

Dělá mi to ale jen na jednom MUXu a dělá to nepravidelně. Už jsem tady měl 3x technika, zatím se nedá říct, že by postupné záshahy situaci vyřešily. Pokud to udělá a stihnu se podívat na kvalitu signálu, tak v daném okamžiku kolísá a padá klidně i na 50%.

 

Teď když zkouším prohazovat dvě TV, dotaz je, zda dvě různé TV mohou naladit jeden a ten stejný MUX na mírně odlišné frekvenci a případně zda je to na závadu? Zapojená je vždy jen jedna TV, kabel ze zásuvky jde rovnou do TV vstupu v TV.

Např. MUX, kde mám ČT 1 JM HD mi při zobrazení kvality signálu na jedné TV ukazuje 489,990 MHz a na druhé 490,16 MHz. Obě dvě TV potom ukazují kanál stejně 23.

Jiný MUX, kde je ČT 1 JM potom ukazuje na jedné TV 473,991 MHz, na druhé 474,017 MHz.

 

Netušíte, jak to je? Obě TV měly automatické ladění kanálů. Díky

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...