Přejít na obsah

HD DVR Mediabox


Jirka007

Doporučené příspěvky

Návštěvník Budulman

Pavle, zkoušíš tady jen tak z nudy trollit, nebo myslíš, že bys mohl být teda už konečně konkrétnější, když máš tolik nápadů?

Ty kydy s vládou zlodějů a jezením odpadu můžeš řešit na Novinkách... Tam je něčeho takovýho v každé diskusi spousta :salut:

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě jsem dohovořil s podporou, ohledně cihly, kde jsem si stěžoval na všude omílanou nemožnost editace kanálů až po tristní odezvu (těch problémů je více). Bylo mi sděleno, že to vše jsou vlastnosti tohoto boxu. Starej Kaon, na který tu všichni nadávali, byl zlatej. Neměl jsem s ním tolik problémů, jako asi ostatní. Teď bych ho bral všemi deseti. Na aktualizaci pro cihlu se pracuje, ale nikdo neví, co kdy, a jestli vůbec bude. Cituji "může to být zítra, za týden, nebo taky vůbec". Dozvídají se to chvíli, co aktualizace přijde. Po konstatování, že na podpoře by to měli hlavně vědět, a že pak člověk vlastně neví, co má od UPC čekat, (jeden říká ano, druhý ne, třetí možná), mi po chvíli odmlky toto operátor potvrdil, že to je bohužel pravda. Úplnej pocit bezmoci :D. Kdyby mi někdo dal písemně, že ta editace bude a bude trochu použitelný, aspoň do Vánoc bych tomu dal čas, ale takto s UPC TV končím, internet možná nechám, ale kouknu jak je na tom konkurence.

  • Kabel 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Premium VTV Box
  • Pardubice
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"... nebo taky vůbec"

 

Pokud toto řeknou na podpoře, tak se na žádné aktualizaci nepracuje a UPC jenom čeká, až si pár nespokojenců zvykne, rezignuje nebo odejde. Tichá většina si vždy nějak zvykne. Všimněte si kolik příspěvků denně bylo v tomto vlákně po uvedení STB Horizon a kolik jich je dnes. A v UPC se jen smějí.

 

Jediné co by UPC snad trochu rozhoupalo, by byla kritika v médiích, z které by vyšli jako naprostí pitomci, kteří svým zákazníkům přináší v roce 2015 set-top-box, který neumí ani polovinu věcí co stb staré patnáct let, prezentuje to jako pokrok a přes kritiku nespokojených zákazníků není schopno nápravy (příp. se o ni ani nepokouší). O tom, že ten kočkopes, který má vše integrované, se hodí maximálně do garsonek s jednou TV, protože jinak to smysluplně nezapojíte, ani nemluvě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ITman

Zdravím všechny diskutující. I já jsem necelý měsíc uživatelem "Cihly" a mám občas pocit, že se UPC pokouší o moje zdraví (po posledním telefonátu s technickou podporou by mi naměřili tlak možná 200/180). Při "upgade" služeb na Komplet+ mi bylo řešeno, že původní modem/DVR box použít nelze a že je to nutné "spárovat" s nějakou Cihlou.

 

Donedávna jsem měl doma konfiguraci:

- TV s CA modulem (vlastní), DVR Box (propojeno s TV pomocí scart kabelu)

- modem EPC3208 (vlastní), router ASUS RT-N18U

 

Nejsme příznivci vícero ovladačů, takže když koukáme na TV tak ji ovládáme ovladačem pro TV. DVR používala manželka na nahrávání různých seriálů, byli jsme rádi, že šly občas nahrávat až 4 programy současně. Mám pár postřehů, možná jste někdo řešil něco podobného:

 

- když se někdo chtěl dívat na pořad nahraný na DVR Boxu, stačilo ho spustit a on si sám přes Scart pustil TV a po vypnutí DVR Boxu ji zase vypnul (opět stačil jen jeden ovladač). Cihla je s TV propojena přes HDMI a kromě toho, že si neumí TV spustit, tak je pokaždé nutné si na TV vybrat jako zdroj signálu HDMI namísto CA. V dokumentaci k Cihle jsem našel, že se dá použít přes redukci i propojení přes Scart. Máte s tím někdo zkušenosti?

 

- marketing UPC slibuje, že na Cihle je možno nahrávat až 3 programy paralelně + jeden navíc ještě sledovat. Pokud se to pokusím nastavit v TV průvodci, tak při přidání třetího programu to nahlásí překryv a u programů se namísto červeného kolečka objeví červené kolečko s vykřičníkem. Jak to máte Vy, můžete nahrát 3 překrývající se programy?

 

- neříkám, že router od ASUSu byl nějaké dělo, ale v pásmu 2,4GHz měl lepší kvalitu signálu v celém bytě (bydlím v paneláku) než má dnes Cihla. V pásmu 5GHz je Cihla lepší. Jaké máte zkušenosti Vy?

 

- interní router v Cihle má z pohledu možností nastavení jen základní vlastnosti. Chtěl jsem tedy Cihlu použít jen jako modem a ponechat si v roli routeru svůj ASUS, ale Cihla údajně neumí bridge režim. Nějaký nápad co s tím (nejde mi jen o kvalitu wifi signálu, ale hlavně o možnosti nastavení sítě a dvojí NAT není zrovna ideálním řešením)?

 

A úplně nejnovější zjištění přišlo v pátek. Z důvodu "virové nákazy" na Apple zařízeních, způsobené XcodeGhost, UPC při takovém zjištění automaticky zablokuje až na pár vyjímek (zůstává funkční např. většina komunikace na portu 80/443) Vaše internetové připojení. Pokud pominu, že Vás na to třeba jen blbým emailem nikdo neupozorní, tak to má celkem zásadní dopad na funkci Cihly. Pokud jako já Cihlu zrestartujete, tak po jejím spuštění očekávejte chybu 10001 (chybí signál). Cihla si totiž ze sítě nestáhně aktuální nastavení a myslí si, že máte odpojený kabel. Takže kromě omezeně fungujícího internetu Vám nepůjde ani TV. A řešení žádné (tedy kromě toho, že Vám někdo ručně odblokuje porty a něco Vám je do pár hodin zase zablokuje). Nerozporuji, že primárně je potřeba řešit potíže s XcodeGhost, ale když už blokaci sítě, tak rozhodně ne plošnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zřejmě jsem narazil na další chybu v software HD DVR Mediaboxu. Níže popisuji postup ke zopakování této chyby. Zrovna sleduji kanál ČT1 HD, pořad Studio 6 a v průběhu tohoto pořadu jsme si nahrál úryvek o délce něco málo přes 8 minut. Po ukončení nahrávání úryvku pořadu přejdu do knihovny nahrávek a tam si přehrávám úryvek. V

popisu nahraného pořadu není uveden správný údaj o skutečné délce nahrávky. Zobrazuje se pouze celková délka pořadu 196 minut, ale já jsem si z toho nahrál pouze 8 minut nicméně tento údaj není nikde uveden. Dokonce i časová osa průběhu přehrávání tohoto úryvku pořadu je zobrazena jako by bylo nahráno 196 minut, ale po 8 minutách je přehrávání samozřejmě přerušeno jelikož bylo v reálu nahráno jen 8 minut.

 

Lze nějak zobrazit správnou délku nahraného pořadu v tomto případě 8 minut nebo to díky nějaké chybě software HD DVR Mediabox neumožňuje ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by teď UPC vrátilo staré Kaony se starým firmware tak by se to z mého pohledu výrazně zlepšilo. Začínám mít podezření, že HD DVR Mediabox je od UPC jen špatný vtip nebo finta jak zákazníkům předvést jak špatné to může být a že by měli být velmi šťastní pokud se vrátí starý Kaon se starým firmware. Já bych tedy rozhodně byl, protože software HD DVR Mediaboxu je z mého pohledu co se týče možností pořád výrazně horší. :twisted:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...