Přejít na obsah

HD DVR Mediabox


Jirka007

Doporučené příspěvky

Návštěvník Budulman

Střípky z FB UPC:

Pěkný den, HD DVR Mediabox je nové all-in-one řešení spolu s výkonným wifi a novými službami: My Prime, TV Archív (jen na tomto zařízení), aplikacemi. Novinky budou komunikovány ve chvíli, kdy budou otestovány a představeny klientům. Cílem je rozšíření My Prime o další studia a Aplikace o české projekty. Veronika - UPC Facebook tým

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ITman
- nefunguje nahrávání více než 2 programů v jeden čas (slibovány jsou minimálně 3), občas se něco nenahraje, nejde přehrát nebo se kouše - FATAL ERROR

Pokud nefunguje nahrávání více než dvou programů, tak je to nejspíš chybou jen konkrétního kusu a v tom případě je třeba požádat o výměnu. Já běžně nahrávám 3 a občas i ty čtyři programy najednou a až na jeden ojedinělý případ na úplném začátku, o kterém jsem tu psal (v květnu), se vše nahrálo bez problému a bez problému jsem to i pak přehrál. Trochu matoucí je, že tě to při třetí naplánované překrývající nahrávce upozoroní, že jde o třetí překrývající se nahrávku, ale na fukčnost to nemá vliv a pořady se nahrají bez problémů. Podobně i u čtvrté nahrávky se objeví upozornění, ale pokud je přístroj ve standby režimu i čtvrtý překrývající program se nahraje. Na tom z kolika nebo kterých muxů se nahrává zřejmě u "cihly" nezáleží.

podpora UPC mi doporučila provést reinicializaci zařízení (nepomohlo), následně mi jiný pracovník řekl, že je to bug o kterém vědí a že už na to testují opravu, kterou prý brzy nasadí (termín mi ale shopen říci nebyl).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ITman
ad1) No, tady asi není co řešit. Někdo zapomněl na dost důležitou věc.

 

ad2) A z kolika různých muxů zkoušíte nahrávat?

 

ad3) Jenom k té WiFi, původní řešení bylo také od UPC? Nebylo, že?

A navíc rychlost přes WiFi ani sílu signálu nikde nedeklarují.

 

ad4) Stránka s informacemi o chybách neexistuje a asi existovat nebude. A kdyby byla, tak tam budou dost podobné informace "čekáme na opravu, testujeme, opravujeme, záplata se opravuje, bude opraveno v dalším updatu". Je to podobné jako s chystanými kanály. UPC naplánovalo spuštění, ohlásilo to a pak to z nějakého důvodu nevyšlo a už někteří byli schopni psát stížnosti všude možně, označovat to za klamavou reklamu atp.

 

ad 2) třeba kombinaci Nova, Prima, Joj. Na původním DVR Boxu fungovalo bez problémů.

 

ad 3) router jsem měl vlastní, ASUS RT-N18U. Rychlost byla i 100Mb. Mimochodem na co nabízejí tarif 300Mb internetu, když na Wifi dám jen 40Mb?! To mi připomíná začátky s HD vysíláním, když nabízeli HD settop boxy k TV připojované scart kabelem. To byla HD kvalita (proto jsem si raděi pořídil CA moduly do TV) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník shrap

Zdravím,

 

koukám, že cihla bude asi pěknej krám co? Právě se stěhuju, doteď jsem měl modem od UPC (ani nevím jakej přesně, bez routeru, bez wifi, fungoval spolehlivě) a CA modul v HTPC. To HTPC bohužel nefunguje úplně 100% a proto bych ho nejradši už vyřadil. Myslel jsem si, že Cihla bude řešení, ale jak to tu tak čtu, asi bych se s ní dost vyvztekal co? Jak je na tom ten neDVR Kaon neboli HD Mediabox? Taky zabugovanej? Co byste mi doporučili jako zařízení, který bude umět nahrávat (stačí 2 tunery, tj. jedno nahrávaní, na jednu věc koukat), bude umět automatickej Timeshift (od okamžiku přepnutí se na danej kanál, ne až po ňákym mačkaní tlačítka na ovladači) a ideálně to taky přehraje většinu obsahu z NASu :) (i když tuhle část asi dost pravděpodobně vyřešim nějakým Android-based zařízením tymu Xtreamer nebo timhle http://multimedialni-centra.heureka.cz/ ... box-q4-4k/). Díky za názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman

Ad wifi, pokud má samotná technologie pro pásma 2,4GHz IEEE 802.11b a IEEE 802.11g limit, přes kterej to prostě víc neproteče, tak nenadělá ani UPC nic... Eeeee, počkejte, nadělá... v stb/modemu mi umožní využít 5GHz s limitem 600Mbit.

Jestli to ovšem neumí moje zařízení doma, na kterým to přijímám (tablet, notes, mobil, PC), za to už nemůže nikdo jiný než já :cheers:

A nebo co jde propojím kabelem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ITman

kdybych byl zmatenej koncovej uživatel... tak držím hubu

ale pokud jsem člověk pracující v IT, tak je mi jasné, že wifi vs. kabel se nedá porovnávat

 

pokud jsem mel notas s nkovou wifi pripojenej pres ASUS rychlosti 100Mb, tak bych cekal, ze to same budu mit i ted

ale chapu, ze tech par hodin tuneni co jsem musel venovat tomu vyladit si svuj ASUS na nejlepe fungujicim pasmu a parametrech komunikace (protoze wifin je na sidlistich jako maku) v UPC nikoho nezajima

 

a pokud mate doma vse na kabelech, tak budte radi... ona doba se totiz meni a LAN port v notebooku uz neni standard jak byval... a mozna casem budete resit podobny problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman

No když sesumíruju, co mám doma (tarif 200+), STB HD DVR Mediabox a z něj:

Já - herní stolní PC - LAN - (jede naplno)

Manželka - notebook - Wifi IEEE 802.11g - 30-40Mbit/s - nikdy si nestěžovala a víc stejně nevyužije, na to její surfování a hraní online webovejch her to bohatě stačí

Mobily a tablet - jedno jabko a 2x android - jedno 5GHz a druhý 2,4GHz - tak jako tak, ani na jednom upřímně nevím, k čemu potřebuju víc než 40MBit

TV s DLNA - LAN - jede jak má

Ještě čekám na Multimediální centrum s androidem a jelikož bude 2m na přímej dohled k stb, nechám ho na wifi (umí jak 2,4 tak 5GHz), což by mělo účelu taky normálně stačit.

 

Jinak to porovnání jsem otevřel jen na základě tvé věty "Mimochodem na co nabízejí tarif 300Mb internetu, když na Wifi dám jen 40Mb?!", která prostě nedává smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

shrap > Pokud chcete minimálně 2 tunery, tak UPC nic jiného než cihlu nemá. Ten HD mediabox je jednotunerový.

 

Když už svůj CA modul od UPC máte, kupte si vlastní DVB-C stb s CA slotem (případně rovnou dvb-c TV), který vyhovuje vašim požadavkům a na cihlu zapomeňte.

 

UPC se bohužel k problémům a nedodělkům staví tak, že nikdo neví jestli to bude nebo nebude opraveno. Za chvíli to bude půl roku co cihlu vnutili lidem a doteď se nic nestalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ITman
No když sesumíruju, co mám doma (tarif 200+), STB HD DVR Mediabox a z něj:

Já - herní stolní PC - LAN - (jede naplno)

Manželka - notebook - Wifi IEEE 802.11g - 30-40Mbit/s - nikdy si nestěžovala a víc stejně nevyužije, na to její surfování a hraní online webovejch her to bohatě stačí

Mobily a tablet - jedno jabko a 2x android - jedno 5GHz a druhý 2,4GHz - tak jako tak, ani na jednom upřímně nevím, k čemu potřebuju víc než 40MBit

TV s DLNA - LAN - jede jak má

Ještě čekám na Multimediální centrum s androidem a jelikož bude 2m na přímej dohled k stb, nechám ho na wifi (umí jak 2,4 tak 5GHz), což by mělo účelu taky normálně stačit.

 

Jinak to porovnání jsem otevřel jen na základě tvé věty "Mimochodem na co nabízejí tarif 300Mb internetu, když na Wifi dám jen 40Mb?!", která prostě nedává smysl.

 

Taky mám stolní PC a na něm 300Mbps... Ale ta 2,4GHz wifi je prostě špatná (tedy alespoň u mě doma). Pokud budu sedět ve stejném pokoji, kde mám HD DVR Mediabox, tak budiž. Ale když přejdu do jiného pokoje, kde úroveň signálu je horší a rychlost se dostává i pod 10Mbps, tak tam už to na notebooku není žádná hitparáda. Dřív jsem míval 100Mbps ve stejném pokoji s Wifi a 30-40Mbps všude jinde po bytě. Naproti tomu 5GHz wifi je lepší než jsem měl a co můžu, připojuju primárně přes ní.

 

O tom, zda 40Mbps (resp. aktuálně jen 10Mbps) stačí je o tom, k čemu to kdo používá. Zvykl jsem si např. sledovat v kuchyni přes počítač TV a ačkoliv to nebyla řádná sláva, tak teď to padá neskutečně :-( Třeba ti, co si zálohují pravidelně data z notebooku někam na síť, tak taky přivítají každý Mb rychlosti navíc.

 

A ta věta smysl dává. UPC vám klidně prodá 300Mb internet i když ho přes wifi nikdy nevyužijete (protože třeba nemáte žádné zařízení s LAN portem). A balíčky s nějakou zajímavou neveřejnou slevou s pomalým internetem nenabízejí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...