Přejít na obsah

HD DVR Mediabox


Jirka007

Doporučené příspěvky

Návštěvník Budulman

Přesně jak píše Katoda, i u DLNA taky od začátku píšou, že zatím nebude, možná v budoucnu, síťová nastavení jsem taky nikde nezahlédnul, že by promovali... a na podpoře píšou/říkají přesně to, jak to je, že neumí bridge.¨

Jsou to všechno funkce, které bysme si přáli mít a "předpokládáme", že by to zařízení mělo v dnešní době umět (neomlouvá, že neumí), ale na reklamaci tenhle seznam opravdu není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
YABAKA: :D OMG Ty jsi skeptik to svět neviděl. V zásadě Ti může být jedno co dělám a jak dělám. Každopádně díky tomu, že jsem pohrozil médiema mám zaplacené určité výdaje od ŽSR, moje dcerka šla na oční vyšetření o půl roku dříve atď.... na to, aby jsi pohrozil nepotřebuješ reportáž :D ale dost už flame. Hleď si svého, taky si budu.

Mně samozřejmě je jedno, co děláš a jak děláš. Ale když už něco plácneš do veřejnýho fóra, tak se holt smiř s tím, že k tomu dostaneš různý reakce, vč. těch negativních. A jestli opravdu chceš, abych si hleděl svého, tak to napiš na nějaký uzavřený privátní fórum, kam nemám přístup a je po problému :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Thorn

Zkusíme to jinak. Můj starý set-top-box byl i s routerem cisco od UPC vyměněn, jelikož už nebyl podporovaný. Náhradu za něj byla cihla a teď:

 

- Nefunguje řazení programů

Před výměnou mi bylo řečeno, že nový HD DVR umí vše, co ten starý - pracovníkem UPC: OMYL

 

- Nefunguje DLNA

DLNA funguje jedině v tom případě, pokud je zavěsené na jíné síti, né na síti UPC, ptal jsem se na to techniků a jde o chybu firmware: OMYL

 

- Nejde mirroing TV (připojení dvou TV s vlastní programovou strukturou)

OK, beru Vaši výtku, ale očekával bych od toho zařízení více.. OK

 

- Nefunguje USB

OK, beru Vaši výtku, ale očekával bych od toho zařízení více a hlavně USB je dnes opravdu standard, ještě k tomu 2.0OK

 

- Nefunguje přístup na interní NAS přes externí adresu.

Zásadní věc, která je pro mne opravdu důležitá, jelikož mám za HD DVR Mediaboxem server a nedostanu se na něj, dle techniků chyba firmware.FATAL ERROR

 

- Nejde nastavit domácí síť

Opět pro mne zásadní věc, kvůli některým aplikacím.FATAL ERROR

 

- Není podpora platformy WinPhone

Na webu je deklarováno, že podporuje všechna zařízení, mne blbce, při slovu všechny, nenapadlo ptát se na to, co nepodporuje a ani nehodlá podporovat.OK

 

PS: Reakce podpory jsou tragické: nevíme kdy, neumíme, nedokážeme, nebude, není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Za starý set-top-box a router Cisco zcela jistě nebyla náhrada jenom v podobě cihly. Klidně jsi mohl dostat CAM s kartou a router Technicolor. To jenom tak na okraj, aby jsi znal všechny možnosti, co UPC nabízí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ITman

Pánové, Vaše diskuse je opravdu zajímavá. Nicméně realita je taková, že některým z nás instalací "Cihly" došlo ke zhoršení některých dříve poskytovaných služeb. Asi nejsem sám, koho UPC se změnou koncového zařízení jaksi zapomnělo informovat o "záporech" této změny. Natož aby navrhlo nějaké funkční řešení. Nemyslím si, že bych byl povinnen pročítat mnohastránkové manuály, kde stejně ty nejzásadnější informace chybí. Je pravdou, že funkčnost DLNA či USB nikde neslibují, ale slibují jiné funkce, které jim nefungují. Za mě doplním seznam od Thorn:

 

- při zablokování internetu se po restartu Cihly objeví chyba 1001, internet omezeně funguje, TV nefunguje

když už chci něco blokovat, tak si rozhodně nezablokuji vlastní servery a služby, to je amatérismus - FATAL ERROR

 

- nefunguje nahrávání více než 2 programů v jeden čas (slibovány jsou minimálně 3), občas se něco nenahraje, nejde přehrát nebo se kouše - FATAL ERROR

 

- kvalita Wi-fi

nedosahuje v pásmu 2,4GHz kvality mého původního řešení, v default nastavení jsem naměřil jen 40Mbps - FATAL ERROR

 

- neexistuje stránka s informacemi o chybách, jejich stavu řešení, termínu vyřešení, provedených updatech firmware a chybách, které mělo řešit

informace z technické podpory typu řešíme, testujeme, v nejbližší době nasadíme jsou nic neříkající fráze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad1) No, tady asi není co řešit. Někdo zapomněl na dost důležitou věc.

 

ad2) A z kolika různých muxů zkoušíte nahrávat?

 

ad3) Jenom k té WiFi, původní řešení bylo také od UPC? Nebylo, že?

A navíc rychlost přes WiFi ani sílu signálu nikde nedeklarují.

 

ad4) Stránka s informacemi o chybách neexistuje a asi existovat nebude. A kdyby byla, tak tam budou dost podobné informace "čekáme na opravu, testujeme, opravujeme, záplata se opravuje, bude opraveno v dalším updatu". Je to podobné jako s chystanými kanály. UPC naplánovalo spuštění, ohlásilo to a pak to z nějakého důvodu nevyšlo a už někteří byli schopni psát stížnosti všude možně, označovat to za klamavou reklamu atp.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman

- kvalita Wi-fi nedosahuje v pásmu 2,4GHz kvality mého původního řešení, v default nastavení jsem naměřil jen 40Mbps

 

K té wifi, rychlost 40Mbit/s na 2,4GHz je ještě docela dobrá rychlost. Hrozně moc záleží na podmínkách, prostoru, kde se signál šíří.

Maximální rychlost přenosu [Mbit/s] je pro pásma 2,4GHz - IEEE 802.11b - 11Mbit a IEEE 802.11g - 54Mbit (znova zdůrazním "maximální")

Pro vyšší rychlosti je pásmo 5GHz IEEE 802.11n a tam se už bavíme o maximální rychlosti 600MBit (maximální) a tohle pásmo cihla umí, podporuje a funguje na jedničku.

Dokonce zvládne provozovat obě pásma najednou, takže kdo má doma telefon, tablet, notebook s IEEE 802.11n, jede jak z praku, ale zároveň nemá problém s připojením zařízení, které podporují pouze IEEE 802.11b nebo IEEE 802.11g.

Mě na tom spíš štve, že pokud se šprajcne televizní část, jsem v prdeli a musím resetovat celý stb... přitom internetová část samostatně resetovat jde, ale to se rozhodně nestává tak často, jako ta televizní... tady udělali inženýři vyvíjející tenhle HW chybku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda
- nefunguje nahrávání více než 2 programů v jeden čas (slibovány jsou minimálně 3), občas se něco nenahraje, nejde přehrát nebo se kouše - FATAL ERROR

Pokud nefunguje nahrávání více než dvou programů, tak je to nejspíš chybou jen konkrétního kusu a v tom případě je třeba požádat o výměnu. Já běžně nahrávám 3 a občas i ty čtyři programy najednou a až na jeden ojedinělý případ na úplném začátku, o kterém jsem tu psal (v květnu), se vše nahrálo bez problému a bez problému jsem to i pak přehrál. Trochu matoucí je, že tě to při třetí naplánované překrývající nahrávce upozoroní, že jde o třetí překrývající se nahrávku, ale na fukčnost to nemá vliv a pořady se nahrají bez problémů. Podobně i u čtvrté nahrávky se objeví upozornění, ale pokud je přístroj ve standby režimu i čtvrtý překrývající program se nahraje. Na tom z kolika nebo kterých muxů se nahrává zřejmě u "cihly" nezáleží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...