Přejít na obsah

Cisco EPC3925 - zkušenosti


Doporučené příspěvky

Cisco EPC3925 je predevsim modem s integrovanym routerem, takze do nej neni mozne pouzit jiny firmware, nez ten od operatora.

Pokud potrebujete router s vice funkcemi, tak si vemte od UPC pouze obycejny modem Cisco EPC3208 a k nemu si kupte vlastni router.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to asi ne..protože si můžeš na upc připojit i jiný kabelový modem a jen nastavit parametry pro jejich síť...právě kdybych věšděl, že to má mizerný dhcp tak raději připlatím 5 stovek a koupím asuse.....

Tohle nejde.

 

viz co píše např. tetička wiki

DOCSIS obsahuje MAC layer security v Baseline Privacy Interface specifications. DOCSIS 1.0 používá výchozí Baseline Privacy Interface (BPI). BPI bylo později vylepšeno vydáním specifikací Baseline Privacy Interface Plus (BPI+)

 

Záměrem specifikace BPI je popsat MAC layer security pro DOCSIS mezi CMTS a CM komunikací. BPI bezpečnost se skládá z dvojnasobné ochrany:

 

posktuje uživatelům kabelovým modemů ochranu dat na kabelové síti

poskytuje ochranu kabelovým operátorům; tj. zamezit neautorizovaným uživatelům přístup na sít RF a MAC

 

BPI je zamýšlený pro poskytnutí úrovně zabezpečení na sdíleném přenosovém kanálu kabelové síti nebo poskytovat dedikovaný přístup k lince přes analogový modem nebo DSL linku.

 

V dřívější specifikaci BPI [ANSI/SCTE 22-2] byl limit ochraně služby, protože základní Key management protokol neposkytuje ověření kabelových modemů. BPI+ zesílil ochranu přidáním digitálních certifikátů založených naověření pomocí Key exchange protokolu.

 

DOCSIS 3.0 zavádí certifikační autoritu, která ověřuje na základě RSA klíču.

 

Souhlasím, je drahej jak sviňa-venku. U nás ho dotovaně prodává UPC za 1.990,- ale pravděpodobně s ořezaným firmware...mě by sice stačilo kdybych se do firmware dostal vzdáleně cestou putty a to co potřebuju od dhcp bych si doplnil...takže drahej je ale za jeho cenu se dají sehnat daleko víc vybavenější modely..například ten tvůj asus...

Do Firmware se nedostanete a i kdyby, tak jakmile se pokusí modem přihlásit s jiným firmwarem do sítě, tak první co modem udělá je, že s stáhne aktuální firmware UPC a až potom začne fungovat :)

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

Už jsem to rozsekl. Poštou mi jde NAS server který umí být v síti i DHCP serverem s plnokrevným nastavením a logováním přístupů atd. Jediný co potřebuje je aby byl na pevná adrese. Takže udělám doma tak trochu paskvil. Na routidlu nechám hlídání přístupů podle MAC adress, demilitarizovanou zónu, wifi přístupy a vypnu ořezaný tupě blbý DHCP server. Na NAS serveru který bude certifikovaným gigovým kabelem připojen přímo do routidla nastavím pevnou IP adresu (segment adres bude nastaven na routidle) a nastavím na NASu DHCP. Nic složitého, de fakto jako ve firemní síti. Blbý je, že routidlo neumí DMZ pro víc jak 1 počítač. Potřeboval bych do DMZ svůj server a NAS server. Server je předelaná herní mašina která žere watty jak antiperle a proto neběží trvale. NAS poběží furt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tom42

EPC3925 mám od dubna s tarifem 60/6 (retence za 299,-)

 

Žádné funkční problémy nepozoruji a jsem celkem spokojen.

(ořezaný firmware mě osobně nijak neomezuje)

 

Vyskytla se jediná (100% opakovatelná) závada:

 

Po uspání a probuzení PC (sleep S3) se počítač nedokázal dohodnout s routerem na linkové rychlosti.

Obě zařízení pořád přepínala rychlosti a internet se nikdy nenahodil.

Výskyt s integrovanou LAN 1GBit Realtek (Win7 i WHS 2011), mám povoleno probouzení přes magic packet.

Firmware je epc3925-ESIP-12-v302r125533-120315c_upc.bin z Mar 15 11:37:15 2012

S předchozím modemem a samostatným routerem se to nedělo.

 

Vyřešilo to nastavení v ovladači síťovky "WOL & Shutdown Link Speed" na "Not Speed Down".

 

wolsetup.jpg

 

Třeba se s tím potká někdo další a informace se hodí.

Upraveno uživatelem tom42
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kynio

Nemůžu stále přijít na problém ohledně odpojení od internetu po probuzení PC. Už jsem jeden modem reklamoval, byl mi vyměněn. Problém to nevyřešilo. Přeinstaloval jsem Windows 7, nevyřešilo problém.Ovladače síťovky jsem zkoušel starší i poslední. Stále nic. Problém se opakuje.

Uspím PC do ramek (klasický režim spánku), přijdu za hodinu, nebo druhý den, PC probudím, ihned po probuzení pustím prohlížeč, prohlížím web asi 30 vteřin, možná minutu a najednou internet nefunguje. Stránka se načítá donekonečna a až po chvíli napíše, že nelze nalézt připojení k internetu. Tohle trvá tak 1 - 2 minuty a pak internet zase funguje normálně do dalšího uspání pc.

V routeru mám vše nastaveno na default ohledně DHCP atd. V pc na automaticky. Problém stále přetrvává a už mě to dost štve. Kde může být problém? Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tohle nezabralo ?

 

EPC3925 mám od dubna s tarifem 60/6 (retence za 299,-)

 

Žádné funkční problémy nepozoruji a jsem celkem spokojen.

(ořezaný firmware mě osobně nijak neomezuje)

 

Vyskytla se jediná (100% opakovatelná) závada:

 

Po uspání a probuzení PC (sleep S3) se počítač nedokázal dohodnout s routerem na linkové rychlosti.

Obě zařízení pořád přepínala rychlosti a internet se nikdy nenahodil.

Výskyt s integrovanou LAN 1GBit Realtek (Win7 i WHS 2011), mám povoleno probouzení přes magic packet.

Firmware je epc3925-ESIP-12-v302r125533-120315c_upc.bin z Mar 15 11:37:15 2012

S předchozím modemem a samostatným routerem se to nedělo.

 

Vyřešilo to nastavení v ovladači síťovky "WOL & Shutdown Link Speed" na "Not Speed Down".

 

Třeba se s tím potká někdo další a informace se hodí.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...