Přejít na obsah

Cisco EPC3925 - zkušenosti


Doporučené příspěvky

Návštěvník evlo

Ted zkousim wake up on lan, ale bezsance, pouzivam str, nevim jestli je to s1 nebo s3, je to uspani, ne hybernace. Nicmene kdyz pc usne, tak zmizi v ciscu z aktivnich klientu a vzhledem k tomu, ze forward portu je tam na ip, tak routeromodemoapcko asi nevi kteremu pc to poslat, takze to nefunguje, jakkoliv mam teda pro mac meho pc ip rezervovanou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaké máte zkušenosti s dosahem? U mně o patro víš nebo přes chodbu v druhé místnosti je signál téměř na hranici konektivity. Nevím zda se dá ve wifi routru nastavit výkon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

používám router Cisco EPC3925, k jehož LAN portu je připojená TV Samsung (UE40EH5300). Mám problém se službou UPnP (v nastavení routeru je zapnutá). Pokud chci např. z mobilního telefonu připojeného přes WIFI (Android) zobrazovat fotky nebo videa přímo na TV, tak telefon televizi nenajde. Nefunguje ani aplikace pro Android Samsung Remote (také TV nenajde). Zkoušel jsem to samé s několika jinými routery a vždy bez potíží.

 

Tento problém je popsaný i na internetu např. zde (v Irsku, vyřešeno výměnou za router Thomson, který však české UPC nenabízí):

http://www.boards.ie/vbulletin/showthre ... 2056677151

 

Údajně je chyba ve firmware routeru (předávání multicastu mezi rozhraním WIFI a LAN). V mém routeru mám firmware: epc3925-ESIP-12-v302r125561-120727c_upc.

 

Řešil jste někdo tento problém jinak, než použitím jiného routeru?

 

Díky

 

Zdravím, mám stejný problém. Podařilo se někomu najít řešení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník radek.p

Myslím, že řešení není. Obecně Cisca dlouho nepodporovaly UPnP NAT. Toto by snad mělo, ale je tam nějaký BUG. Podpora Cisca se od těchto zařízení distancuje, podporu zajišťuje ISP. Na UPC jsem psal, sice reagovali, ale žádný výsledek. Po měsíci urgence - zavolali, že jsem první s tímto problémem a že si mám dát za router další router... Navrhl jsem, jestli to nechtějí vykomunikovat s Ciscem, že je tento problém opakovaně popsaný na internetu. Prý to zkusí, ale jsem první s tímto problémem, atd atd... Můžeš zkusit jim tam napsat, budeš druhý :o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník spartan67

Treti,ja jim psal uz taky...asi teda novy routr,to je k vzteku,pouzival jsem aplikaci viera remote k iphonu a fungovalo to dobre az zhruba do srpna,kdy zrejme UPC po siti zmenili na Ciscu fw,od te doby nic a nic se urcite ani jen tak nezmeni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

Otázka k tématu. Mám li v síti zapojen přímo na wifi router cisco upc domácí NASXserver který má podporu nejnovější verze UPnP v sobě vystavenou a umí sdílet multimediální obsah svých disků po síti pak jak se zachová router ? NAS server je v DMZ na routeru což platí ale pro přístup z internetu. Jak nastavit router aby nemrvil to co NAS správně vyšle ? Předesílám, že to nemám jak vyzkoušet páč nemám kompatibilní zařízení (aspoň o tom nevím)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník radek.p

Myslím, že to bude OK. Problém je mezi rozhraním WLAN <-> LAN. V rámci LAN by to mělo být bez potíží. Mám na PC puštěný DLNA servřík a s TV si přes Cisco perfektně rozumí.

 

Edit: Pokud budeš chtít služby NASu využívat i na WiFi, tak asi problém bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

Dík za odpověď. Kdyby to mělo být tak a potřeboval bych to někdy pak se dá do NAS serveru co mám do jeho USB portu strčit n-kový wifi klíč a umí streamovat multimediální obsah disků pomocí wlan...nicméně kabel je kabel a tak kdybych měl zařízení např. multimediální přehrávač pak bude natažený 6 kový drát když už celou síť jsem přebudaval na GB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. V sítích se nějak extra nevyznám, ale od té doby, co jsme vyměnili starou Motorolu za Cisco, tak jsou s připojením jen problémy. Wi-fi dosah je tragickej, vyřešili jsme to píchnutím dalšího routeru s 15 dB anténou do LAN portu. Ale k problému: Funguje vždycky pár hodin a poté je nutné ho restartovat (vypnout/zapnou), protože dojde k výpadku připojení. Už mě to vážně nebaví a rád bych věděl, čím to může být. Má někdo stejný problém ? Nejvíc nadává otec, který tomu rozumí ještě míň než já (rozuměj prakticky vůbec) a za všechno tudíž můžu já, jelikož starej modem tohle nedělal (ačkoliv někdy vypadnul bez zcela známé příčiny, ale tak jednou do měsíce, ne 2x denně).

Problém se vyskytuje jak u mě (jsem napojen přímo do modemu UTPčkem), tak u všech wi-fi zařízení v dosahu signálu. Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...