Přejít na obsah

Cisco EPC3925 - zkušenosti


Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

zkoušeli jste někdo připojit za tohle CISCO po LAN nějaký jiný router ? Bohužel WiFi signál Cisca je žalostný a nevystačí ani na pokrytí jednoho bytu v paneláku (při tom mám nastavený kanál na "Auto", aby si zvolil nejméně zarušenou frekvenci a je na volném prostranství). Chtěl jsem tedy v druhé části bytu posílit signál dalším WiFi routerem (vím, že by AP bylo rychlejší, ale router mám zrovna k dispozici).

 

Nicméně po připojení routeru Airlive Air3G se tento router seknul a po jeho restartu se bylo možné připojit k WiFi, ale internet nebyl dostupný.

Pokus jsem opakoval s D-Link DIR-635, kde začaly bez problému fungovat ostatní LAN přípojky, nicméně po připojení k WiFi ani zde není internet přístupný.

 

Zvláštní je, že na minulém modemu (Scientific Atlanta) od UPC vše fungovalo bez problému a u známého, který má také UPC jen s jiným modemem tyto routery fungují jak mají (i s bezdrátem) a se stejnou konfigurací, jako u mne.

 

Nevíte, jak další router připojit ? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pripojovat dva doutery za sebe je blbost,

ze je ma router nastaveny vysilaci kanal na Auto znamena pouze to, ze je nastaven na vychozi kanal od vyrobce, zadne automaticke ladeni tam neprobiha, takze to pripadne rucne musite upravit na nejakaky mene zaruseny kanal.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pripojovat dva doutery za sebe je blbost,

ze je ma router nastaveny vysilaci kanal na Auto znamena pouze to, ze je nastaven na vychozi kanal od vyrobce, zadne automaticke ladeni tam neprobiha, takze to pripadne rucne musite upravit na nejakaky mene zaruseny kanal.

 

Ja vim, ze dva routery nejsiu idealni, ale nechci investovat do AP, kdyz uz router(y) vlastnim ...

 

Nevím, jak u Cisca od UPC, ale muj D-Link si opravdu zvoli kanal, ktery je nejmene zaruseny a resi to automaticky - odzkouseno.

 

Nicmene stale nevim, proc neni ani jeden router schopny normalne komunikovat s Ciscem :-( .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník frelo

musis zmenit v tom druhem ip adresu protoze v ciscu je 192.168.1.1 ten muj pouziva stejnou zmenil jsem ji na 192.168.6.1 a problem vyresen jede vse ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ó díky, alsl ! :)

 

Problém s IP jsem nebral v úvahu, protože mi to přišlo zbytečné, když LAN porty na routeru fungují, jen WiFi ne.

Ukázalo se, že to byla špatná domněnka, tak jsem IP změnil (překrývala se s IP jednoho PC v síti) a bezdrát už chodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,

zkoušeli jste někdo připojit za tohle CISCO po LAN nějaký jiný router ? Bohužel WiFi signál Cisca je žalostný a nevystačí ani na pokrytí jednoho bytu v paneláku (při tom mám nastavený kanál na "Auto", aby si zvolil nejméně zarušenou frekvenci a je na volném prostranství). Chtěl jsem tedy v druhé části bytu posílit signál dalším WiFi routerem (vím, že by AP bylo rychlejší, ale router mám zrovna k dispozici).

 

Nicméně po připojení routeru Airlive Air3G se tento router seknul a po jeho restartu se bylo možné připojit k WiFi, ale internet nebyl dostupný.

Pokus jsem opakoval s D-Link DIR-635, kde začaly bez problému fungovat ostatní LAN přípojky, nicméně po připojení k WiFi ani zde není internet přístupný.

 

Zvláštní je, že na minulém modemu (Scientific Atlanta) od UPC vše fungovalo bez problému a u známého, který má také UPC jen s jiným modemem tyto routery fungují jak mají (i s bezdrátem) a se stejnou konfigurací, jako u mne.

 

Nevíte, jak další router připojit ? Díky

Ještě jedna poznámka. Nastavení kanálu na auto neznamená, že se vybere ten nejméně zarušený. Nastaví se defaultně nastavený. Projděte se po bytě s NTB a pusťte si v něm např. program inSSIDer (ukáže sítě, názvy, kanály, signály ...).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník JuraS.

Zdravím. O5 potřebuji poradit. Na Cisco EPC3925 mám v DMZ zadanou adresu NAS serveru proto aby měl přímý přístup k internetu kvůli torrentům. Zároveň jsem zadal jeho ipadresu do "Port Range Forwarding" s parametry (od 1 do 65535 obousměrně). Jak NAS server tak cisco umí aktualizovat "dyndns" což potřebuji. Dyndns mi aktualizuje cisco a po zadání doménové adresy se mi zobrazí přihlašovací stránka NAS serveru. V síti mám i pod jinou adresou klasický server (ubuntu). Jak správně nastavit cisco aby i server se dostal do internetu napřímo a byl volán pod doménovým jménem ? Když prohodím v DMZ IP adresy tak to funguje server ale NAS server není vidět a přestanou fungovat torrenty. Někde jsem se ztratil v nastavení. Poradíte ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...