Přejít na obsah

Cisco EPC3925 - zkušenosti


Doporučené příspěvky

Návštěvník JuraS.

Tak mi volali z UPC. Tvrdil mi, že ten fw je stejný všude ve všech státech kde UPC je. Slíbil že moji výtku pošle dál aby se s tím někdo zabýval. Uvidím, moc tomu nevěřím..je to (jak jsem mu i řekl) jako bych si koupil auto a prodejce by mi vyplnil stavební pěnou klimatizaci a lepidlem zalil zámky. Moc v úspěch nevěřím ale co..taky jsem mu vytkl, že při upgrade fw mi router nefungoval a ani je nenapadlo mi dát echo i když mi dokáží sms posílat reklamy...prý testují rozesílání upozornění na výpadky...kurňa za tolik let co tady jsou na tohle příjdou...já se u nich nechám zaměstnat, mám hafo nápadů na vylepšení jejich služeb...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Ten modemo-router je pro domácí použití, takže každý znalý člověk (což by správce nějaké sítě měl být) ho nebude pořizovat pro účely většího nasazení. Tady bych UPC nic nevytýkal. Prostě kdo má náročnější, než domácí požadavky, tak si vezme jenom modem a router dá svůj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

Před rokem jsem nepočítal jak se mi začne měnit domácí síť. Pro cisco mě v té době přesvědčila gb lan, 5ghz wifi a rozumná cena. A nevím jestli např moje domácí použití nějaká advokátní kancelář vůbec využije a jestli se přiblíží k mým průtokům a množství dat. Jen tak např. NAS s transmission, 1-2 pc cestou wifi s online hudbou z úložiště z jiného pc v síti + skype + vyplňování školních testů online. Xtreamer co z nasu tahá film a nebo streamuje z netu z jiných zdrojů. a pc kde jsem obvykle ani nebudu rozvádět jak zatěžuji net a domácí síť. K tomu přibude server co bude apache serverem s diskuzním webem s dynamickým obsahem, cashovací dns, dhcp server, plnokrevný poštovní server s antispamovou a antivirovou ochranou, radius server, ssh server..aj. jen takové malé domácí serverování...kdybych měl v místě kam to chci umístit víc místa tak koupím plnokrevný server kterých se dá za pár kaček sehnat kýbl...jen tak na domácí blbnutí...a router ? to bych pak vzal rackové cisco pro 24 drátů...jen to mít kam dát...

a odpověď na to rejpnutí..to neznamená, že když v práci dělám s hw a sw za desítky mega, že to musím mít doma...ani nevím kam bych dal celou serverovnu a hlavně kdo by živil klimačku co tam v ní udržuje 20% vlhkost a 15C...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Před rokem stačilo co máš, dneska to nestačí a musíš upgradovat. To je přece normální situace. Ale čekat, že ti nějaký domácí produkt splní náročnější požadavky, to se opravdu nedá a každý kdo se tomto oboru alespoň vzdáleně pohybuje to ví resp. rovnou koupí co je potřeba a neřeší to v diskuzích :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

Jistě jako odborník bys mi mohl poradit. Jak by dopadlo ve srovnání vysílacího výkonu, přenosové rychlosti, stability připojení CiscoEPC3925 a některý z usb wifi klíčů. Například http://www.alza.cz/patriot-box-office-w ... 185354.htm

A tak je otázka zda jste někdo nedělal praktické testy. Jak je na tom s průtokem a rychlostí dat cisko postavené na certifikované síti s cat-6 kabeláže a cat-5e kabeláže (nesehnal jsem hned 15m cat-6 kabel a nechtělo se mi čekat 10 dní na poštu) když aktivní prvky mají gb lan karty..test jak se ovlivní rychlost v síti se změnou routeru/switche na 10/100 mb. Nebo nevíte o nějakých praktických testech rychlostí v místní lan ? Nerad bych aby se mi zadrhával xtreamer při přehrávání plnokrevného mkv který tahá data z nas serveru. Ten však zároveň stahuje a odesílá data do netu. Nerad bych měl tedy kostičky a nebo cukatůru. Xtreamer je právě na 15m cat-5e lajně. Zbytek jsou certifikované cat6...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Jistě jako odborník bys mi mohl poradit. Jak by dopadlo ve srovnání vysílacího výkonu, přenosové rychlosti, stability připojení CiscoEPC3925 a některý z usb wifi klíčů. Například http://www.alza.cz/patriot-box-office-w ... 185354.htm

A tak je otázka zda jste někdo nedělal praktické testy. Jak je na tom s průtokem a rychlostí dat cisko postavené na certifikované síti s cat-6 kabeláže a cat-5e kabeláže (nesehnal jsem hned 15m cat-6 kabel a nechtělo se mi čekat 10 dní na poštu) když aktivní prvky mají gb lan karty..test jak se ovlivní rychlost v síti se změnou routeru/switche na 10/100 mb. Nebo nevíte o nějakých praktických testech rychlostí v místní lan ? Nerad bych aby se mi zadrhával xtreamer při přehrávání plnokrevného mkv který tahá data z nas serveru. Ten však zároveň stahuje a odesílá data do netu. Nerad bych měl tedy kostičky a nebo cukatůru. Xtreamer je právě na 15m cat-5e lajně. Zbytek jsou certifikované cat6...

Moc nechápu, k čemu ten USB WiFi má sloužit? Jestli jako náhrada LAN, tak na to rovnou u videa zapomeň, s tím můžeš přehrávat tak leda DivX.

100Mbps prvky nemusí nutně způsobovat problém při přehrávání videí (i těch s nejvyšším datovým tokem) a spousta mediálních přehrávačů ani jiné rozhraní nemá, ale pro přenos dat v síti jsou samozřejmě lepší switche a routery s Gbps.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

Už je otázka stará....právě jsem si domů donesl 5x lan 10/100/1000 switch...kartu 10/100/1000 do pc taky mám objednanou a z číny mi domů míří usb klíč 500mV 300Mbs s 6dB anténou co nahradí současné řešení kdy wifi router je sevřený v rohu u stropu panelákové místnosti...mám doma zahálející 7m aktivní kabel usb kterým ten usb wifi klíč dám do prostoru kde nebude pálit do betonové zdi....ještě aby mi vyšla aukce na 2 jádro aby server toho mohl řešit víc naráz..jo a 2gb ram mi taky jdou poštou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník LE14

Zdravim, mam za Cisco EPC3925 NAS, a jeho IP mam zadanou v DMZ stava se mi, ze se obcas nepripojim z prace/z telefonu vlastně odkud koli. Nevíte čím by to mohlo být ? díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...