Přejít na obsah

Cisco EPC3925 - zkušenosti


Doporučené příspěvky

Návštěvník JuraS.

Pak už jen základní rada

"Práce se nedaří ? Nerozčiluj se. Vezmi si větší kladivo".

Jak starý máš počítač ? Co je to od začátku ? Máš spočítáno kolik energie/kč ti spotřebuje vypnutý počítač a kolik uspaný ? Je důvod aby jsi tolik spěchal na start pc ? A nebo se ti jen nechce čekat až naběhne systém ? Co máš za OS ? Kolik RAM, jakou grafickou kartu, jaký máš systémový disk ? Kdy naposledy jsi defragmentoval disk ? Garantuji ti, že ti vedle sebe dám 2 pc kdy jeden bude spát a druhý vypnutý a při startu/probuzení bude ten uspaný pomalejší než ten startující.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník frelo
šetření energie mám vypnutý už od začátku. Nefunguje. Vypínat PC se mi nechce :( spánek je rychlejší

 

nevim jestli je spanek rychlejsi ale elektrinu neusetris spacim rezimem ....ale tyhle problemy s internetem a dalsimi programy pocitac bude delat vzdy protoze pri spacim rezimu se ulozi posledni cas datum a nasledne prubuzeni pocitaci trva nekolik minut orientovat se ve zmene casu ..aktualizece antiviru a spol vse dela pocitac automaticky a po probuzeni je zmateny ...takze vzdy je lepsi cisty start ...

 

ale jinak vyresit to muzes zde http://www.pc-help.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kynio
Pak už jen základní rada

"Práce se nedaří ? Nerozčiluj se. Vezmi si větší kladivo".

Jak starý máš počítač ? Co je to od začátku ? Máš spočítáno kolik energie/kč ti spotřebuje vypnutý počítač a kolik uspaný ? Je důvod aby jsi tolik spěchal na start pc ? A nebo se ti jen nechce čekat až naběhne systém ? Co máš za OS ? Kolik RAM, jakou grafickou kartu, jaký máš systémový disk ? Kdy naposledy jsi defragmentoval disk ? Garantuji ti, že ti vedle sebe dám 2 pc kdy jeden bude spát a druhý vypnutý a při startu/probuzení bude ten uspaný pomalejší než ten startující.

 

PC má tak 2 roky.

Od začátku = co začaly problémy s internetem po probuzení.

Nepočítal jsem, o spotřebu energie mi nejde.

Nechce se mi čekat až naběhne systém.

OS Win 7 Ult. 4GB Ram, Ati 5770. Dísk WD 6400AAKS. Reinstalace winu před 14 dnama (defragmentace zatím netřeba - tím to není)

Že se nastartuje PC z čistýho vypnutí rychleji, než ze spánku? chlape kde žiješ :)) nebo špatně chápu a myslíš následnej běh systému..to jistě, ram je pročištěná a programy znovu načtený.

 

Instalnul jsem na zkoušku Win 8 a tam tento problém není. Takže je to chyba OS Win7. Nebudu to už asi řešit, prostě budu PC vypínat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

Pak bude chyba v hw..tam kde dělám jsem např. instaloval z image víc stejných počítačů naráz..víc = víc než 20...měli být naprosto stejně vybavení, vždyď sjeli z "výrobní linky" za sebou...nicméně v tom mnžství se objevili vždy aspoň 2 co se museli instalovat "ručně" a hledat na netu ovladače co "sednou"...jinak to zlobilo..samé modré smrti, výjimky z kdečeho, pomalý start systému a nebo naopak vůbec se nechtěli vypnout..prostě nějaká hw chyba. Už dávno takový věci neřeším, beru si větší kladivo..maximálně pro ověření zkusmo používám nějakej linux..a když tam v pohodě běží ubuntu tak je problém s woknama...osobně mám poslední dobou problém, že po aktualzaci driverů k nvidii se mi sem tam resrartuje grafika s upozorněním, že nejakej kernel kdesi přestal reagovat. pomůže restart systému..prostě chyba driverů, kompatibility s kdečím a kde čeho...sám jsem se kolikrát divil co všechno mi naráz běhá v paměti..kdo ví jak se tam programy perou o výkun a o systemové prostředky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník radek.p

Zdravím,

 

používám router Cisco EPC3925, k jehož LAN portu je připojená TV Samsung (UE40EH5300). Mám problém se službou UPnP (v nastavení routeru je zapnutá). Pokud chci např. z mobilního telefonu připojeného přes WIFI (Android) zobrazovat fotky nebo videa přímo na TV, tak telefon televizi nenajde. Nefunguje ani aplikace pro Android Samsung Remote (také TV nenajde). Zkoušel jsem to samé s několika jinými routery a vždy bez potíží.

 

Tento problém je popsaný i na internetu např. zde (v Irsku, vyřešeno výměnou za router Thomson, který však české UPC nenabízí):

http://www.boards.ie/vbulletin/showthre ... 2056677151

 

Údajně je chyba ve firmware routeru (předávání multicastu mezi rozhraním WIFI a LAN). V mém routeru mám firmware: epc3925-ESIP-12-v302r125561-120727c_upc.

 

Řešil jste někdo tento problém jinak, než použitím jiného routeru?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

tipnul bych si, že problém bude s verzí UPnP implementovanou do fw. routeru..aspoň v mým NAS serveru je taky UPnP a s aktualizací fw se aktualizovala verze UPnP. Teď je ten můj NAS za zenitem, respektive se už 2 roky neprodává a skončil vývoj fw tak nevím jak bude stačit na nové výrobky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník spartan67

Zdravim,chci poprosit o radu,mam iphone4s ktery s aplikaci viera remote a iMediashare zobrazoval pres routr media primo na obrazovku Panasonic TXP50GT30E.Od aktualizace os iphone se mi TV na iphonu jiz nezobrazuje,myslel jsem ze to je aktualizaci ale na stejnem routru u sestry vse funguje,obavam se ze mam neco spatne v routru,poprosim zda nekdo neporadite...(tv je pripojena pres kabel lan)image.php?album_id=21&image_id=295&mode=thumbnail

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jf

Cisco EPC3925 mám doma niečo cez mesiac. Zatiaľ som ho plne neštudoval, ale podľa originál manuálu je dosť osekaný. Už pár dní sa snažím rozchodiť vzdialenú správu. I keď ju nastavím na požadovaný port, tak zariadenie nereaguje (zrejme úmysel UPC). Tiež som skúšal spojiť notebook pripojený cez WiFi z LED televízorom Samsung, taktiež bezúspešne i keď je UPnP zapnuté.

 

Zatiaľ čo mi funguje je nastavenie WiFi siete kde je možné dosiahnuť rýchlosti 150Mbps. I keď mám internet UPC Fiber Power 120, tak mi žiadny speedtest nedokázal túto rýchlosť namerať, asi nikde nemajú také pripojenie aby to bolo možné zmerať. Maximálne som sa dostal na necelých 84Mbps (namerané pri pripojení notebooku cez WiFi, pomocou LAN som to ešte neskúšal).

 

Záloha konfigurácie funguje a pri resete zariadenia na výrobné hodnoty vráti všetko do mnou nastaveného stavu (heslo, WiFi, MAC filter atď).

Používam DDNS i keď mi je trochu zbytočný keďže nieje možné použiť vzdialený prístup z dôvodu jeho nefunkčnosti.

 

Problémy zatiaľ nenastali. Jediné čo ma napadlo je že kontaktujem kamaráta čo pracuje s Cisco zariadeniami už dlhé roky či by nevedel poradiť viac ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

ti poradim aspoň jak snadno fotit z obrazovky :D stačí zmáčknout klávesu PrtScr a pak třeba v malování vybrat možnost vložit a výsledek uložit jako png nebo jpg...

Zatiaľ čo mi funguje je nastavenie WiFi siete kde je možné dosiahnuť rýchlosti 150Mbps. I keď mám internet UPC Fiber Power 120, tak mi žiadny speedtest nedokázal túto rýchlosť namerať, asi nikde nemajú také pripojenie aby to bolo možné zmerať. Maximálne som sa dostal na necelých 84Mbps (namerané pri pripojení notebooku cez WiFi, pomocou LAN som to ešte neskúšal).

na dosažení plný rychlosti 120 Mb/s přes wifi je třeba mít router, se kterym se dá navázat připojení aspoň 300 Mb/s - maximální reálná rychlost je vždycky poloviční, tzn. víc jak těch 80 Mb/s vzduchem ti to se 150Mb/s wifinou nepovalí...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...