Přejít na obsah

DVR -problémy s nahráváním


Návštěvník baf

Doporučené příspěvky

Farkpoint :

 

Nevím jak ostatním, ale tohle se mi stává zcela běžně. Mám naprogramovaný celý týden dopředu (přes 30 položek - na nic kvůli reklamám nekoukám online) a každý den kontroluju, co se nahrálo. Z některých kanálů (nevím, jestli to je podstatné) mám půlky pořadů (také kolem těch 7 minut). Nahrávání 2 programů z jednoho kanálu se vyhýbám prodloužení prvního pořadu až za konec dalšího.

 

Přidám pár dalších zkušeností, které by chtěli vychytat:

 

1) Co se teď vyskytuje (od začátku vysílání PrimaCOOL) je to, že se často stane - pokud je STB zapnutý před začátkem nahrávání delší dobu (ale nemusí být vždy) - že tuner zachytávájící mpx PrimaCOOL (a dalších kanálů) jakoby neměl dostatečný signál. Projevuje se to pravidelným kostičkováním a výpadky zvuku v intervalu cca 3 sekund. Když přeruším nahrávání, vypnu a zapnu STB a dám znovu ručně nahrávat, tak je to OK.

 

2) Další problém spočívá v tom, že se stává - většinou při střihu reklam, že se mi STB jakoby zasekne. Pomalu reaguje na příkazy (změna posunu, přeskakování) a občas se na několik vteřin zastaví zcela. Tady většinou pomůže zastavit přehrávání a pak se znovu pustit do editace. Ale ne vždy, nekdy je potřeba restart STB.

 

3) Při nahrávání z více multiplexů mám také poslední dobou problém s tím, že pořad je sice podle času nahrán celý, ale když ho přehrávám, tak v určitém (náhodném) čase se obraz zastaví a čas přehrávání se rozběhne několikanásobně rychleji. Od toho místa do konce je nahrávka nepoužitelná.

 

4) Při přehrávání a současném nahrávání se mi už párkrát přihodilo, že STB vytuhnul - naštěstí nahrávání fungovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Big.rob

3) Při nahrávání z více multiplexů mám také poslední dobou problém s tím, že pořad je sice podle času nahrán celý, ale když ho přehrávám, tak v určitém (náhodném) čase se obraz zastaví a čas přehrávání se rozběhne několikanásobně rychleji. Od toho místa do konce je nahrávka nepoužitelná.

 

toto se stava i mne ,ale zatim jen na programu AXN

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Big.rob : :toto se stava i mne ,ale zatim jen na programu AXN

 

mě opět včera na Prima COOL - asi 10 minut před koncem programu, to nase.... :evil:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Big.rob

no ja včera nahraval z COOLu dva porady , dokonce po sobe jdouci a problem nebyl , zda se ze jde opravdu vzdy o neakou vadu toho daneho kusu stb .. ,ale je me divne ze STB DVR jsou u UPC uz tak dlouho a resi se to az ted :lol:

Upraveno uživatelem Big.rob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Hmm, tak to těch vadných kusů mají ale pěknou hromadu, protože téměř každý, kdo 6000 má, už nějaký takový problém s nahráváním-nenahráváním zaznamenal. Nejhorší na tom je právě to, že se to vyskytuje naprosto chaoticky, jednou ano, jednou ne, žádná závislost se vysledovat nedá. Mě třeba 3 měsíce STB nahrává naprosto v pohodě, bez jakýchkoliv problémů, a pak nějaká ta černá obrazovka, zmrazení obrazu a zrychlené přehrání, či pozdní zapnutí naprogramovaného STB se v jednom týdnu objeví třeba třikrát. Naposledy ve středu, kdy mi to místo celého dílu Ajťáků z HBO Comedy nahrálo jen posledních 6 minut.

A vůbec si nejsem jistý, že se to zrovna teď začalo řešit. Respektive tady na foru se to v různých vláknech řeší prakticky od zavedení DVR do nabídky, ale u UPC se to neřeší prakticky vůbec. Maximálně ti STB vymění, ale to je vcelku jedno, protože nějaká ta výše popsaná závada se dříve či později projeví i u toho nového kousku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník s

uprimne, to nie je problem nas, zakaznikov

keby to bol nejaky opensourcovy projekt, na ktorom niekto robi zadarmo vo volnom case, to je ina vec

 

ked uz pisem, taka otazka mierne mimo temy, nespozoroval niekto niekedy na nejakej nahravke taku vec, ze hned na zaciatku preblikne kusok nahravky niekde zo stredu, pripadne potom v ramci nej sa objavi na okamzik nieco zo zaciatku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3) Při nahrávání z více multiplexů mám také poslední dobou problém s tím, že pořad je sice podle času nahrán celý, ale když ho přehrávám, tak v určitém (náhodném) čase se obraz zastaví a čas přehrávání se rozběhne několikanásobně rychleji. Od toho místa do konce je nahrávka nepoužitelná.

 

Mě se tohle děje s STB TechniSat DigiCorder HD K2, kde mám dva CI moduly + UPC Smartt karty.

Jsem z Prahy. Naposledy se to stalo při nahrávání z ČT1 a Nova Sport.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...