Přejít na obsah

DVR -problémy s nahráváním


Návštěvník baf

Doporučené příspěvky

Tak abych to trochu upřesnil.

 

Měl nahrávat pořad(y) z ČT1 od 20:00 do cca22:00 a zároveň z ČT4 20:00 až do 21:15. Jednalo se o jednorázové nahrávání (po ohlasech tady na fóru jsem zatím nezkoušel žádné opakování a ani nemám nastavené prodloužení záznamu - radši to při programování nastavím sám, kdy má skončit.) Ani jedno nahrávání nezačalo včas (PVR byl vypnutý). Chtěl jsem se podívat, jestli začal nahrávat cca v 20:10 a teprve v tuto dobu, při jeho zapnutí, začal nahrávat oba naprogramované záznamy, a ty byly v pořádku (teda až na chybějící začátky).

 

Další případ: Nahrávka z ČT1 cca 21:20 - 22:00 (samostané nahrávání jednoho programu). PVR byl před nahráváním vypnutý. Protože se na PVR neobjevilo nahrávání když už mělo probíhat, tak jsem ho zapnul, abych se podíval jestli nahrává, a opět začal nahrávat až od této doby. Nahrávání sice začalo, ale v době nahrávání se zobrazila pouze černá obrazovka, tak jsem ho násilně ukončil, a záznam smazal. Bohužel mě napadlo až později, zkusit se podívat na záznam, jestli by tam byl a nebo jenom "tma" - snad příště. Při tomhle tempu k tomu bude určitě brzy příležitost. Pro sledování apoň pomohlo přepnout na rádia a zpět.

 

Ještě jedna věc, která s nahráváním nesouvisí, ale kterou jsem zjistil.

Občas nelze sledovat teletext (vyzkoušeno na ČT) přes dekodér v TV. Vypadá to, že jeho data v signálu pro TV občas nejsou, ale i v té době je možné jej sledovat před PVR. Nemám rád teletext přes PVR (nějak mi nesedí to zobrazení, a vadí mi, když bych chtěl chvíli sledovat obraz, tak při návratu na teletext si nepamatuje poslední sledovanou stránku - pochopitelně mám na mysli bez přepnutí programu.) Zjistil jsem, že opět stačí přepnout na chvíli na rádio a pak zpět, a najednou tam data pro TV jsou.

 

Ten červenej knoflík bude asi hodně důležitej a používanej.

 

tomus: Doufám, že sem na něco nezapoměl při popisu.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda
Pokud zapnu v živém vysílání okamžité nahrávání ( tlačítkem RECORD ) pořad se nahraje, ale je bez zvuku. Nevím proč.

:P

Chybí informace, jaký program se nahrává. Jestli se to děje u všech programů nebo třeba jen u HBO nebo ČT 1. Pokud je to totiž z HBO nebo z ČT 1, tak při přehrávání je automaticky nastavena zvuková stopa AC3. Pak stačí buď pomocí dálkového ovladače přepnout na správnou zvukovou stopu anebo hná zvuk skrz S/PDIF do domácího kina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych ještě jeden bug v souvislosti s nahráváním:

 

Při editaci časovače záznamu pozice 11.-20. (druhá strana), tak při potvrzení příkazem "uložit" (nebo je tam potvrdit? - nejsem teď u toho, ale snad je to jasný) se zabrazí 1. strana (s časovači 1.-10.), ale ve skutečnosti si PVR myslí, že to je správně strana 2. Příklad:

 

Editujete časovač 11. a potvrdíte změny a zobrazí se strana s časovači 1.-10, a protože jste editovali 11. záznam tak je zvýrazněný 1. záznam (1. na stánce). Teď dejte jednou šipku dolu, na časovač 2. Dejte zelenou "editovat" a teď vidíte, že se needituje záznam, který je na pozici 2. ale záznam na pozici 12.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník s
Čenda: to se me jeste nestalo

S tema cernyma obrazovkama a rychlym prehravanim zaznamu fakt nevim, me to proste nedela ani kdyz to nasimuluju.

 

no mas proste stastie, lenze kopec inych ludi ho bohuzial nema

 

mne sa to nastastie casto nestava, ale zas robim co sa da aby som minimalizoval sancu aby nieco posral, dvr nevypinam (takze mu nedam sancu sa nezobudit), medzi nastavenymi nahravaniami nechavam minutovu medzeru (jeden nikdy nevie, neviem odkial si to dvr bere cas, ci ma na to v muxe nejake osobitne data, ale podozrievam ho, ze si to nastavuje z aktualneho kanalu (kedze obcas v epg vypadne cas, ked prepnem na nejaky kanal) a kedze tie kanale maju mozno rozny delay voci realite vzhladom na ich prenos od vysielatela, tak mu z toho moze hrabnut - parkrat som videl nahravky, co boli nastavene na napr. 20:00 a nahravka mala v popise zaciatok 19:59 a podobne)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda
S tema cernyma obrazovkama a rychlym prehravanim zaznamu fakt nevim, me to proste nedela ani kdyz to nasimuluju.

No potíž je, že se to dá nasimulovat asi dost těžko, protože v tomhle směru se chová PVR dost chaoticky,a i když jsem se snažil vysledovat nějakou příčinu či pravidelnou závislost, tak se mi to nepodařilo. Jednou se to zkrátka stane a jednou se to nestane a proč tomu tak je, to bůh ví... Ale jak je ze zdejších uživatelských zkušeností vidno, je to jev, bohužel, docela častý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...