Přejít na obsah

Záznam v digitálu


Návštěvník Jork

Doporučené příspěvky

V Hav to TS převedu nahrávku. V ProjectX vystříhám a dám buď do TS nebo demuxuju. Existuje nějaký rychlý program, abych ve videu oříznul černé pruhy dole a nahoře ( hlavně u HBO a HBO2) a vytvořil tak jakože širokoúhlé video bez nějaké zbytečné komprese? Ve Vomble dám ořez a výstupní formát 16:9, ale film takto trvá i 4 hodiny.

 

Tak to nejde - obraz je vysílán VŽDYCKY ve "velkosti" 725*576 bodů. Pokud je vysílán digitálně a je doplněn signálem WSS, pak se na 16:9 TV zobrazí jako 16:9 bez pruhů a na 4:3 podle nastavení TV (s pruhy nebo oříznutý zboku). Ostatně se to pozná podle informace po stlačení "i" na ovladači - je tam 4:3 nebo 16:9. Je-li vysílán formát 16:9 ve formátu 4:3 (tedy s pruhy - např, MGM apod.) tak se musí ručně pruhy oříznout (cca 70 linek shora a 70 zdola) a obraz rekomprimovat zpět na výšku 576 linek (pochopiteně při ztrátě kvality - z původních 576 zbylo cca 436 a ty roztahujeme zpátky na 576). Rekomprimace trvá podle výkonu počítače a podle nastavení počtu průchodů. Pokud 120 minut rekomprimuješ 4 hodiny, výsledek nebude stát za nic, jde-li o kvalitu, dělá se běžně tři až pět průchodů a na CCE to trvá taky 8-10 hodin. Otzázka je, má-li to cenu, lepší je to nechat původní a případně si to nastavit na TV (simulaci 16:9 z formátu 4:3 umí každá 16:9 TV a má na to různé triky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nejde - obraz je vysílán VŽDYCKY ve "velkosti" 725*576 bodů. Pokud je vysílán digitálně a je doplněn signálem WSS, pak se na 16:9 TV zobrazí jako 16:9 bez pruhů a na 4:3 podle nastavení TV (s pruhy nebo oříznutý zboku). Ostatně se to pozná podle informace po stlačení "i" na ovladači - je tam 4:3 nebo 16:9. Je-li vysílán formát 16:9 ve formátu 4:3 (tedy s pruhy - např, MGM apod.) tak se musí ručně pruhy oříznout (cca 70 linek shora a 70 zdola) a obraz rekomprimovat zpět na výšku 576 linek (pochopiteně při ztrátě kvality - z původních 576 zbylo cca 436 a ty roztahujeme zpátky na 576). Rekomprimace trvá podle výkonu počítače a podle nastavení počtu průchodů. Pokud 120 minut rekomprimuješ 4 hodiny, výsledek nebude stát za nic, jde-li o kvalitu, dělá se běžně tři až pět průchodů a na CCE to trvá taky 8-10 hodin. Otzázka je, má-li to cenu, lepší je to nechat původní a případně si to nastavit na TV (simulaci 16:9 z formátu 4:3 umí každá 16:9 TV a má na to různé triky)

Díky za vysvětlení. Jen mě mrzí, že když už člověk získá relativně kvalitní zrdoj signálu, tak se musí spokojit s formátem, který je mu vnucen. Myslel jsem si, že to obejdu zpracováním v PC, ale při výstupním formátu 16:9 obraz vlastně jen roztáhnu. Pokud dám v editovacím programu filtr 4:3 na 16:9 (čímž výsledný obraz vlastně zvětším a tím možná i znekvalitním), je výsledek je podle mého požadavku. Použil jsen programy DVD Rebuilder, Womble MPEG a nebo Pinnacle Studio 11. Pokud dám udělat DVD v původních rozměrech, je to otázkou minut. Změnit 4:3 na 16:9 však trvá několik hodin, a to si myslím, že mám docela silnou sestavu. Tak nakonec nezbyde nic než čekat, kdy za za ty hříšné peníze začnou konečně vysílat 16:9.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

prosím o pomoc. Nemohu stáhnout nahraná videa přes USB do počítače.

Nejde mi stáhnout soft z uvedené url. http://rapidshare.com/files/87500760/Ha ... a.zip.html .

 

Jak mám prosím postupovat?

 

Ovladače mám i program USB downloader lze spustit. Nelze však přes něj z Handanu film stáhnout.

 

Děkuju,

 

Ondřej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji Vám za odpověď.

 

USB Downloader jsem si stáhnul a rozběhnul. Nemohu však soubory s videem úspěšně zkopírovat do počítače. Při výběru filmu a kliknutí na DOWNLOAD se mi zobrazí alert Please select AV file.

 

Poradil byste jak video úspěšně stáhnout?

 

Díky,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...