Jump to content

thaischumi

User
 • Posts

  290
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by thaischumi

 1. U většiny routerů se dá změnit MAC adresu WAN rozhraní, tak že zkuste takhle postupovat: 1. Vypnout upc modem 2. Ve nastavení routeru změnit Mac adresu 3. Restartovat router 4. Až na stopro naběhne router, zapnout modem
 2. 786MHz a 256QAM? Zajímavé. Uvidíme jestli nebudou nějaké stížnosti ohledně kvality signálu.
 3. Mux 786 MHz je aktivní, zatím prázdný
 4. Momentálně mám starý business 240 a počet IP na začátku bylo 15 nebo 16 už nevím, a pak po té co převzal Vodafone se snížil na 11. V compalu je tam hodnota "Maximální počet zařízení" nebo "Maximum Number of CPEs". Dříve jsem měl rezidentní 300Mb a tam byly 3.
 5. Takže problém se týká jednom jedné konkrétní aplikace nebo všech? Funguje třeba youtube?
 6. Tak že přes den celý týden
 7. A jakou máte TV doma? Asi jednu z Sony, Philips, TCL a Thomson předpokládám, ty mají operační systém Android TV s vestavěným Chromecastem
 8. HBO HD tam je od začátku, nejednáse o novou pozici Občas se probíhá nějaké servisní úkony nebo opravy a v takových chvílích se nějaké programy nebo dokonce všechny se vysílají volně. O promoakci HBO asi není, a volné vysílání HBO napořád ani náhodou.
 9. Nezkoušel jste i jiné prohlížeče?
 10. A sedí IP co dostal modem/router a IP co je na např. mojeip.cz ?
 11. Mám pocit že si někteří pletou 5Ghz wifi s 5G sítí
 12. No, někteří (a občas i já) nechávají peníze v účtu jako rezerva na důležitější věci a takové platby jako za internet a tv zaplatí až na poslední chvíli v den splatnosti, tak že inkaso zřejmě nebude jejich volba.
 13. Rychlá a levná? Když platba QR kódem mi nezabere ani 15 sekund a skoro bez poplatku. A za kolik dní bude platba připsána mě vůbec nezajímá, prostě jsem zaplatil a hotovo.
 14. Když celý svět řeší kraviny a neexistující problémy jako rasismus, covid, emise z aut. atd. tak proč nemůže tady na technickém fóru řešit češtinu? 😂
 15. Takové triviální věci se dá i v vestavěném malováním (paint.exe).
 16. Takové levné stb od upc/vodafonu by kvalitní 1080p neprodukovaly. Deinterlacing je trochu náročnější proces a vyžaduje výkonnější procesor, a to většina TV provádí lépe než nějaký levný stb za 1000Kč, spíš máte TV na exkrement.
 17. Podivejte se na Pokročilá nastavení => Nástroje => Stav sítě =>Konfigurace=>Primární Downstream Service Flow jaké jsou hodnoty Max Traffic Rate (Je tam více, pravděpodobně jde o tu největší hodnotu skoro na konci tabulky, např. mám 240/40 a tam mám 252 000 000 bps u downstreamu, a 42 000 000 bps u upstreamu)
 18. https://www.lupa.cz/clanky/milan-zika-vodafone-na-podzim-nabidneme-v-siti-exupc-rychlosti-nad-1-gb-s/ A něco tam shorelo prej 🔥
 19. Tak že možná na té vaše adrese jsou už v tuto chvíli skutečně dostupné jejich služby, stačí z rozvaděče dotáhnout do bytu (popř. přepojit kabel z STA jako tady u nás). Zkuste jím všechno znovu napsat na mail nebo do chatu na FB aby měli přehled, tentokrát už se asi vyřeší a pravděpodobně Vám dají nějakou kompenzaci. Zas tak optimistický bych nebyl
 20. Chtěl bych podrobnější vyjádření k "zapojili to asi pred dvema tydny", co a jak zapojili? Jak jste o tom věděl? Ve chvíli, co jste podal výpověď, podle formuláře na webu UPC nebyly na té nové adrese dostupné jejich služby?
 21. Ikdyž se nepodaří vrátit prodávajícímu a získat peníze zpět, k vyhození to nebude, má totiž dobrou wifinu a s vypnutým DHCP se dá používat jako AP.
 22. Pokud nejde o převod smlouvy, tak pronajatý modem musí klient po ukončení smlouvy vrátit. To že předchozí zákazník blablabla... tady nehraje žádnou roli.
×
×
 • Create New...