Jump to content

thaischumi

User
 • Posts

  292
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by thaischumi

 1. Nevíte jestli se dá modem vyměnit na pobočce nebo někde jinde (třeba v práci) než na adrese instalace? Zůstat doma čekat na technika se mi moc nechce.
 2. Jednoduše řečeno: zkusit nastavit 5GHz kanál na 36, 40, 44 nebo 48.
 3. Jako amatérský zvukař s trochu znalostí ohledně TV vysílání můžu ti odpovědět takto: Ohledně prostorovosti, je možné že české 5.1 stopy u daného filmu neexistujou (manipulace s 5.1 zvuku při dabingu je daleko složitější), tak museli "upmixovat" ze stereo. A proč to museli tohle delat? Je to více důvodů, jeden z nich je zabránit problémy které můžou vznikat při přepínání mezi 5.1 a stereo na některých IPTV a streamingových platformách, proto musí na pevno nastavit parametry zvukových streamu na 5.1. Ohledně dynamického rozsahu, na rozdíl od originálního soundtracku na DVD/BD, zvukové stopy pro běžné TV vysílání jsou u mnoha případech mírně upravován nějakým filtrem k vyhlazování hlasitosti (např. kompresor, normalizér, limiter atd.) a proto bude cítit že některé akční scény např. výbuchy jsou méně hlasité než u DVD/BD verzí. A nakonec s bitratem (datový tok), nemá s prostorovosti, ani s dynamickým rozsahem nic společného. U většině kodeku je to tak, že s nižším bitratem bude cítit trochu méně výšek, s ještě nižším bitratem kromě toho že výšky nejsou skoro vůbec, bude znít trochu divně, plechově, šumí atd. Jinak prostorovost a dynamický rozsah pořád odpovídá původnímu zdroji.
 4. Zlatý Cisco EPC3208 / EPC3212, rychlé bootování a skoro nic nežere oproti přímotopu Compal (v bridge módu žere/topí pořád stejně), po restartu čekat na internet minuty.
 5. Za 200Kč/měsíc může člověk koukat na Netflix, HBO blabla... zdarmo? To chci taky
 6. USB adaptér nic moc, koupil bych něco jiného se externíma atenama, chtělo by nějaký USB prodlužovač (USB 2.0 bohatě stačí) a umístit třeba na stůl nebo nějaké místo kde je signál a ne nechat dole vzadu v kompu kde jsou všude kolem plechy a kabely které brání/ruší signál.
 7. U většiny routerů se dá změnit MAC adresu WAN rozhraní, tak že zkuste takhle postupovat: 1. Vypnout upc modem 2. Ve nastavení routeru změnit Mac adresu 3. Restartovat router 4. Až na stopro naběhne router, zapnout modem
 8. 786MHz a 256QAM? Zajímavé. Uvidíme jestli nebudou nějaké stížnosti ohledně kvality signálu.
 9. 778mhz má modulaci 64 qam
 10. Mux 786 MHz je aktivní, zatím prázdný
 11. Momentálně mám starý business 240 a počet IP na začátku bylo 15 nebo 16 už nevím, a pak po té co převzal Vodafone se snížil na 11. V compalu je tam hodnota "Maximální počet zařízení" nebo "Maximum Number of CPEs". Dříve jsem měl rezidentní 300Mb a tam byly 3.
 12. Takže problém se týká jednom jedné konkrétní aplikace nebo všech? Funguje třeba youtube?
 13. A jakou máte TV doma? Asi jednu z Sony, Philips, TCL a Thomson předpokládám, ty mají operační systém Android TV s vestavěným Chromecastem
 14. HBO HD tam je od začátku, nejednáse o novou pozici Občas se probíhá nějaké servisní úkony nebo opravy a v takových chvílích se nějaké programy nebo dokonce všechny se vysílají volně. O promoakci HBO asi není, a volné vysílání HBO napořád ani náhodou.
 15. A sedí IP co dostal modem/router a IP co je na např. mojeip.cz ?
 16. Mám pocit že si někteří pletou 5Ghz wifi s 5G sítí
 17. No, někteří (a občas i já) nechávají peníze v účtu jako rezerva na důležitější věci a takové platby jako za internet a tv zaplatí až na poslední chvíli v den splatnosti, tak že inkaso zřejmě nebude jejich volba.
 18. Rychlá a levná? Když platba QR kódem mi nezabere ani 15 sekund a skoro bez poplatku. A za kolik dní bude platba připsána mě vůbec nezajímá, prostě jsem zaplatil a hotovo.
 19. Když celý svět řeší kraviny a neexistující problémy jako rasismus, covid, emise z aut. atd. tak proč nemůže tady na technickém fóru řešit češtinu? 😂
 20. Takové triviální věci se dá i v vestavěném malováním (paint.exe).
 21. Takové levné stb od upc/vodafonu by kvalitní 1080p neprodukovaly. Deinterlacing je trochu náročnější proces a vyžaduje výkonnější procesor, a to většina TV provádí lépe než nějaký levný stb za 1000Kč, spíš máte TV na exkrement.
×
×
 • Create New...