Přejít na obsah

Odpojování zařízení na Vodafone Station Wi-Fi 6


jiry

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

v podstatě od výměny na modem Vodafone Station Wi-Fi 6 s přechodem na 1Gb Internet mi tento modem náhodně odpojuje moje domácí kino od domácí Wi-Fi sítě v náhodných intervalech. Řeším to z toho důvodu, že to má za následek přerušení sdílení obrazovky tabletu na televizi skrze domácí kino. někdy to drží 2 hodiny a někdy se to odpojí klidně po 15 minutách. Předchozí modem s wi-fi toto nedělal.

 

Zkusil jsem i vypnout Band Steering a 5G wi-fi přejmenovat, aby nedocházelo k záměně wi-fi a přepojování zařízení, ale bez úspěchu.

 

Přikládám dnešní výpis událostí, během kterého došlo k popsané situaci. Domácí kino má MAC 5c:f6:dc:d2:d9:99

eventlogs.txt

Upraveno uživatelem jiry
Doplnění informací k Band Steering
  • Premium
  • -
  • -
  • Vodafone Station
  • Doma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stáhni si WiFi Analyzer a koukni se jestli to tam není moc za.....  ostatníma  WiFi  v okolí a zkusit nastavit nějaký volnější kanál.

Předchozí modem mohl být nastaven jinam.

 

Ale úplně nejlepší je připojit kino kabelem.

Upraveno uživatelem Sparrow
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To netuším jestli tu možnost modem od Vodafone má.

Teď jsem koukal na ten log a má tam 

Channel=5320MHz; Radio=5G; Bandwidth=80M;

To je kanál 64, možná snížit šířku pásma na 40 nebo 20. 

Ale jak jsem již říkal, natáhnout kabel. Klidně zatím i provizorně ať se zjistí kde je problém. 

 

PS:

A hlavně jak jsem teď prošel detailněji ten log tak TV s tou MAC adresou se připojuje ( a odpojuje ) od 2.4G WiFi ( Vodafone-C5B4 )  na 5G  ( Vodafone-C5B4-5G ) ani jednou 

Upraveno uživatelem Sparrow
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

V 30. 11. 2023 v 15:00, Sparrow napsal:

Stáhni si WiFi Analyzer a koukni se jestli to tam není moc za.....  ostatníma  WiFi  v okolí a zkusit nastavit nějaký volnější kanál.

Předchozí modem mohl být nastaven jinam.

 

Ale úplně nejlepší je připojit kino kabelem.

 

V 30. 11. 2023 v 16:27, thaischumi napsal:

Že by DFS kanály? 

To mě napadlo taky, tak jsem se pře Analyzer kouknul jak to u mě vypadá a zkusil jsem to nastavit na pevno pro 2,4G AP, jestli tenhle modem/AP nemá třeba divokej DFS, ale nepomohlo, děje se stále. Pak mě ještě napadlo na jak dlouho AP přiděluje zařízením IP adresu, ale to se zdá, že dává v základu bez možnosti nastavení na 7 dní.

 

@SparrowPak mě napadlo, že to dělá na modemu zapnutej Band Steering, tak jsem to vypnul a 2,4G a 5G SSID rozdělil a domácí kino nechal na 2,4G kvůli stabilitě připojení a možným změnám kanálů kvůli DFS, ale taky to nebylo řešení problému.

 

PS: Se vším tímhle nastavením se frekvence přerušení screen mirroringu snížila, ale zdaleka to není na úrovni abych nemusel mít vedle sebe pořád zaparkovanej ovladač pro další výpadek.

Upraveno uživatelem jiry
  • Premium
  • -
  • -
  • Vodafone Station
  • Doma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...