Přejít na obsah

Wifi kanál


Technikus

Doporučené příspěvky

Vodafone přece nemůže ovlivnit to, jak se chovají jiné routery.

Je pravda, že jednu dobu býval kanál 1 hodně obsazen a spousta routerů se ho držela, i když na něm bylo 5 sítí a třeba kanál 9 byl prázdný.

Ideální je si občas zmapovat jak jsou obsazené kanály v místě routeru a taky v místě kde se wifi používá nejčastěji. A nastavit manuálně ten co nejméně obsazen. A vypnout 40 MHz šířku pásma.

Nejlepší je opustit zastaralé wifi 4 a používat minimálně wifi 5 všude kde to je možné.

Kdyby lidé v panelácích byli rozumní, tak si sníží výkon wifi z max na střední a domluví se sousedy kdo bude používat jaký kanál, ale v praxi je taková domluva nemožná. Možná by ale routery v defaultu nemusely jet na max....

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo s tou domluvou u sousedů jsem to zkusil. S pár lidmi se znám, tam jsem si vypomohli. Pak jsou ale někteří co nejsou tak sdílní a nechtějí se o tom ani bavit a pálí tu svou Poda 656986 s defaultním heslem... Ale na patře se mi to povedlo.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Technikus napsal:

Já nechci nic vybírat manuálně.

Pokud se ví, že zmíněné kanály radši nepoužívat, proč to není v automatice zohledněno a jsou používány? 

 

Tak teď nevím. Asi vůbec nechápu, na co se ptáš, čemu se podivuješ. Máš zakroužkováno, že modem automaticky zvolil kanál 1 a pak máš označeno, že se na webu píše, že modem při automatice vybírá 1, 6 nebo 11, a když si kanál volíš sám, doporučují nevybírat 1, 6 a 11. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Technikusvolba  modemu je jasná - v podstatě ho naučili vybírej co se ti asi tak zdá nejlepší a současně ho naučili vybírat jen 1-6-11. Asi to nebude full automat v celém spektru a má jen vlastní, omezenou logiku.

@Ivo2003na rozum lidí v panelácích se rozhodně spoléhat nedá. V tom počtu ti vždycky někdo hodí vidle. To by skoro museli mít nějakého společného ajťáka, který by dozoroval a nastavoval všechny sousedy 🙂 Spoustě lidí tahle technika uniká. Dostanou krabici a jedou v default nastavení. Nějaké přejmenovíní sítě, přeheslování, ... výkonové parametry už vůbec ne. Už jsem v rámci domácnosti viděl router za routerem. Když netiskli na jedné síťové tiskárně, hrozně se divili.

 

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono hlavně v momentě, kdy si routery vybírají velmi často kanály automaticky, tak nemá smysl se snažit si u sebe něco nastavovat ručně a nejlepší je to hodit taky na auto. Základem je vždy takové pokrytí domácnosti, aby se případné rušení ze strany cizích zařízení nemohlo výrazně negativně projevit.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi se ty kanály mění i za běhu, ne jen po spuštění/restartu modemu.

V původním příspěvku nahoře mám u 5 GHz kanál 100, dnes 44. Nicméně u 2,4 GHz se automatice asi kanál 1 velice líbí. 

Jelikož vůbec netuším, na co bych to měl manuálně změnit (tipsport 1-13, resp. u manuálu vynechat velkým obloukem 1, 6 a 11), nechť si žije automatika svým životem. Na 2,4 GHz jede v mé domácnostni stejně jen Smart Home. 

A pásma jsou ok, netřeba měnit?

image.png.d03fbb43c57215dd30619ee8ac060e95.png

Upraveno uživatelem Technikus
  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...