Přejít na obsah

Premium Set Top Box - Kdy bude konečně Premium?


rolfen

Doporučené příspěvky

Zdravím, 

Vodafone Premium box mám již nějaký rok, v podstatě jsem jej využíval jen při sledování oblíbeného sportu. Jinak sem se mu snažil vyhnout, protože je pomalý, neumí se spustit přes HDMI zároveň z TV, atd...

Nedávno jsem ale pořídil novou TV, kde už si tedy vychutnávám i stand. vysílání v HD a tím pádem více využívám Vodafone TV. 

Ale o to víc jsem naštvaný, že musím používat 2x ovladač, trpět pomalost systému...ani to HDMI-CEC po těch letech nic. 

Neplánuje tedy Vodafone konečně nějakou změnu k lepšímu a konečně nabídne opravdu Premiový set top box? Díky Petr

  • Basic
  • Basic
  • Sport
  • Set-top box Premium
  • Polička
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

Dobrý den, @rolfen, pokud máte nový televizor, zkuste se podívat, jestli je možné do něj nainstalovat aplikaci Vodafone TV, jak píše @Slamb 🙂 A pokud vám nefunguje ovládání boxu a TV jedním ovladačem, můžete si to zkusit nastavit podle návodu na https://www.vodafone.cz/pece/televize/vodafone-tv/sparovani-dalkoveho-ovladani/ 🙂 

  • -
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • -
  • Chrudim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, rolfen napsal:

 

Ale o to víc jsem naštvaný, že musím používat 2x ovladač, trpět pomalost systému...ani to HDMI-CEC po těch letech nic. 

 

V době,když jsem měl ještě pronajmutý prémiový stb,tak jsem si tv(samsung/2020) spároval se stb a pouzival jsem jenom 1 ovladač.A to ten od tv.Normálně se mě  při zapnutí tv zapnul i stb,ovládal jsem  hlasitost na stb,přepínal jsem programy,dostal jsem se v pohodě do menu stbt.Chyba bude někde jinde

Upraveno uživatelem namec
  • Super
  • Super
  • -
  • -
  • Brno-Kohoutovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

Já ještě přidám svou vlastní zkušenost - ohledně ovladače už tu informace padly, po spárování to funguje vcelku dobře, zapínají a vypínají se obě zařízení současně (výjimečně k tomu nedojde a zapne/vypne se jen box, to ale bude o konkrétním modelu TV a namíření ovladače, protože box na rozdíl od TV reaguje i přes bluetooth bez přímé viditelnosti). 

Co se týká rychlosti - premiový box určitě není zpomalený, takže tady bych příčinu viděl buď v rychlosti připojení (pokud by byl připojený přes Wi-Fi, může to způsobovat i nedostatečný nebo zarušený signál Wi-Fi), případně bych zkusil obnovu továrního nastavení boxu (reset) nebo by samozřejmě mohlo jít o vadu konkrétního kusu, což by řešila výměna.

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono, ne že by byl extra pomalý. Ale ve srovnání z TV je např. procházení TV programu v boxu pomalejší. Holt sem zřejmě rozmazlený svižnějším systémem 🙂

Spárování ovladače jsem už zkoušel, ale je to prostě nepohodlné.  Protože musím použít právě ovladač od boxu na zapnutí, ale na další funkce pak vezmu stejně do ruky ovladač od TV. Navíc, kolikrát omylem vypnu TV ovladačem od ní. Pak koukám box zapnutý a v tu chvíli, když ho solo vypnu, zase naskočí TV :-))  Kdyby to bylo naopak a mohl sem ovládat ovladačem od TV i box, tak je to o něčem jiném.  V mém případě to takto ale nelze.

 

Ještě tedy,  jestli dobře všemu rozumím: Box mám připojen koaxem a pak ethernetem do routeru. Je to tedy tak, že v tuhle chvíli jde TV mimo internet připojení? (krom tedy videotéky, apd.)

Když přejdu na app v TV, kterou mám vyzkoušenou a frčí fajn, bude třeba nejen méně stabilní přenos, ale bude zároveň ubírat z internetu. Je to tak? Protože mě to pak v tu chvíli omezí na ostatních zařízeních, které budou v tu chvíli internet využívat.. Snad sem to popsal dobře, co jsem tím chtěl říct 🙂 Pokud se pletu, prosím tedy o info, jak je to správně. 

  • Basic
  • Basic
  • Sport
  • Set-top box Premium
  • Polička
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, rolfen napsal:

Ještě tedy,  jestli dobře všemu rozumím: Box mám připojen koaxem a pak ethernetem do routeru. Je to tedy tak, že v tuhle chvíli jde TV mimo internet připojení? (krom tedy videotéky, apd.)

Když přejdu na app v TV, kterou mám vyzkoušenou a frčí fajn, bude třeba nejen méně stabilní přenos, ale bude zároveň ubírat z internetu. Je to tak? Protože mě to pak v tu chvíli omezí na ostatních zařízeních, které budou v tu chvíli internet využívat.. Snad sem to popsal dobře, co jsem tím chtěl říct 🙂 Pokud se pletu, prosím tedy o info, jak je to správně. 

na stránkách se píše, že pro sledování tv je potřeba internet s rychlostí aspoň 7 Mb/s, takže to by mělo bejt maximální zpomalení

jestli je to tak zásadní, tak za vrácení set-top boxu ušetříš měsíčně 120 korun a následně si můžeš nechat za 100 korun zrychlit internet z 250/25 na 500/50 🤭

výsledkem bude dvojnásobně rychlejší internet, žádnej set-top box a spolu s tim žádná set-top boxem spotřebovaná elektřina, jenom jeden nataženej kabel a ještě to bude stát o 20 korun míň... a to se vyplatí 😀

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s tím co píše Tube, pokud nechceš setobox a máš v televizoru k dispozici připojení přes koaxiální kabel a DVB-C, tak nejlepší kombinace je CA modul v televizoru a pro zpětné zhlédnutí a  videotéku používat aplikaci v televizoru, pokud pojedeš čistě na aplikaci jak doporučuje Slamb, tak musíš počítat s méně stabilním vysíláním a horším obrazem oproti běžnému vysílání přes DVB-C, také tam chybí doplňkové služby jako teletex, nebo titulky pro neslyšící.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...