Přejít na obsah

Zapínání PC na dálku...


Nazdar

Doporučené příspěvky

Ahoj, často se připojuji k PC domů odjinud, z mobilu i jiných počítačů. Bohužel ho kvůli tomu musím mít stále zaplý. Chtěl bych si nastavit zapínání, nebo alespoň probouzení ze spánku na dálku. Absolutně se v tomto nevyznám, ale nějakou inteligenci mám, a podle návodu postupovat umím. Bohužel v nastavení routeru chybí asi tak úplně všechno. Port forwarding, IP mac Binding, vše co k tomu potřebuji. Pár příspěvků na fóru jsem četl, ale bez výsledku. Modem mám COMPAL CH7465VF, internet super. Podle whatsmyip.com mám IPv4 (v nastavení routeru je v informacích asi tuna řádků o ipv6, podle toho bych tipoval že ipv4 nemám, ale fakt netuším o co go, ani ň). Možnosti jako např. na straně 30 v návodu k routeru (https://pics.vodafone.cz/2/kabel/compal_ch7465lg/compal_ch7465vf_manual.pdf) mi tam ale prostě chybí.

 

Mohl bych poprosit o pomoc? Případně řešil někdo to stejné? Hodil by se mi ideálně návod pro blbce.

  • Super
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jmenuje se to "Wake on LAN"  A obávám se že Compal to mít nebude. 

Já to mám na ASUSu zapojeným za modemem a potom si můžu probudit PC v síti když se mi náhodou vypne. 

Ale při spotřebě cca 350 kWh za rok to ani nemá cenu. A hlavně při startu mi to žere 3-4 tolik co v klidu 🙂

 

image.thumb.png.509a06b0090861b8d451286c639a4123.png

Upraveno uživatelem Sparrow
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli nemáš v modemu možnost port forwarding, tak máš pravděpodobně IPv6 adresu, to ostatně zjistíš v záložce Administrace/Informace, kde na stránce úplně dole bys měl vidět Stav IPV6 DS-Lite zapnuto nebo vypnuto, já mám IPv4 a mám tam vypnuto.

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadá mne ještě jedno řešení.

Stačilo by si pořídit na dálku přes net ovladatelné relé (nebo zásuvku a běžné relé). Z MB PC by se vyvedly dva drátky pro spínač, a ty by se sepnutím relé zkratovaly, a PC by se zaplo / vyplo.

 

Je to svým způsobem něco podobného jako to co vymyslel Ivo2003, ale bez opotřebení zdroje.

 

Co vy na to ?

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...