Přejít na obsah

Připojení televize přes Wi-Fi


danielc

Doporučené příspěvky

No jo to se umístí modem někam na chodbu a pak se diví že mají špatnou Wi-Fi přes dvě až tři zdi, na tom fakt není nic zvláštního, to se divím že to vůbec jede,

prostě buď to natáhni LAN kabel od modemu až k set-top boxu, nebo rovnou proudluž ten koaxiál a modem posuň až do obýváku a nebo natáhni ten LAN kabel aspoň tam kam to půjde a na jeho nakonec umísti Wi-Fi AP a doufej že signál Wi-Fi na set-top boxu už bude OK.

A pokud zvolíš tu kabelovou verzi připojení set-top boxu, tak si pak můžeš vzít ten levnější základní model stb a ušetříš aspoň poplatek za pronájem.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Logicky budu mít asi modem blízko PC, kde potřebuji nejlepší připojení tzn. LAN kabelem, a asi bude v jiné místnosti než v obýváku pokud člověk žije aspoň trochu normálně a má alespoň třípokoják. Mít modem v obýváku (a tv na wifi) lze jen u menší domácností nebo tam, kde člověk si vystačí k práci s notebookem, který může mít i tam. Samozřejmě, v mým případě to je trochu dál z pokoje do obýváku, ale nepřijde mi to jako něco tragického. Mobil i notebook se tam chytá relativně ok, jen set top box má větší problém. LAN kabel v takové délce tahat fakt nebudu. Sakra, Vodafone něco nabízí, je to kšunt v podstatě a ještě od toho dá ruce pryč. K čemu teda tu SuperWifi nabízí na webu? Když jsem jim řekl, že to chci vyřešit tím tak to odmítli. Wtf? Když říkám, že by se mohl technik podívat domů na koaxy a zástrčku, i když fungujou, protože se to neměnilo aspoň deset let, nic. A když jsem se bavil o rozvodně v domě, protože vícero lidí u nás mělo nějaký problém a tam se to neměnilo též deset let, opět nic. Wtf? A to má u nás na střeše VF ještě svoji anténu. Ten přístup doby UPC vs VF je tragickej. Říct mi po čtvrt roce nahánění, že mám pravdu (že je problém v slabém signálu a citlivosti boxu) a že si to mám vyřešit sám... To jsme kde? A že technici jezdí neradi a nic neumí. To kde skončí? To bude všechno Ikea? To si necháte všechno líbit? Kašlu na Vodafone. Je to banda neschopných chamtivých korporátních idiotů. Vyřeším si to po svým. Koupím si kvalitní Wifi extender a bude. Ale budu si hodně rozmýšlet do budoucna, zda u nich zůstanu. Jediný na co se zmohli bylo dát za nefungující službu slevu.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po mnoha telefonátech jsem byl postupně přepojován jak horká brambora. Nakonec k chlapovi a pak paní, kteří se představili oba jako technici Vodafonu. S oběma půl hodinová debata. Předtím první telefonáty byly s nižšími mágy o ničem ve smyslu "restartujte, čekejte". Nyní to bylo "potřebujeme abyste pro nás zkusil tyhle tři věci jinak technika (rozuměj nasmlouvaného externího montéra) nepošleme, protože on sám nic na místě neumí". Říkám si, to mám dělat práci za ně jako? Ale ok, mám čas, rozumím tomu, udělám a napíšu. Za dva dny stejná ženská volá zpátky a říká mi, co jsem psal: "superstation modem ani superwifi krabičky nedáme, máte špatnej signál, box to nedává, kupte si router jako já, nashle". Jako fakt? A jak jsou na tom lidi v baráku nebo důchodci bez IT znalostí? Tohle jsou služby k ničemu. 

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tebou je to těžký, když nechápeš základy fyziky a šíření el. magnetických vln. Jinak tedy zjevně nejsi ani moc zběhlý v síťařině, protože jinak bys věděl, že je úplně jedno, kde budu mít modem a kde PC, když vzdálenost mezi těmi dvěma body může být až 100 metrů a nijak se to na kvalitě neprojeví vůči tomu, když je modem a PC těsně u sebe (samozřejmě za předpokladu kvalitní kabeláže).
A dívat se na koaxiál a konektory? Naprostá zbytečnost, protože v indoor to klidně vydrží i přes 30 let. Sám ještě dodneška občas nacházím něco, co jsem instaloval právě před tolika roky a úplně v pohodě. Nehledej příčinu kde není a zaměř se na to, kde ta chyba skutečně je - v nesmyslu jménem WiFi, na kterou je zapojený STB. To je ta základní chyba, jenž se dá vyřešit snadno pomocí UTP a celá debata pak ztratí význam.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň, ale je to i o přístupu přeci. Pokud VF nabízí STB s wifi, který nefunguje jak má, měl by to snad umět vyřešit. Ať už je příčina v tom boxu, že na slabší signál nestačí anebo v slabším dosahu signálu modemu. Co říkáš ty je demagogie předpokládající, že všichni všude si mohou dovolit zapojit všechny zařízení přes LANku, a obhajoba nefungující služby VF. Vodafone mi dodal modem s internetovým tarifem a settopbox s wifi, který je na tom wifi signálu závislý. Že má LANku je hezké, ale to má i ten levnější taky. Kdybych chtěl primárně LANku asi objednám rovnou ten, ne? Apropo, už tu i někdo s boxem přes síťák stejně psal, že to je lepší, ale ne vždy ideální, takže bych se tím jako spásou neoháněl, protože další chyba je i ve VF serverech, které ty dodatečné služby zpracovávají. Čili, jinými slovy by se měl snad VF jako poskytovatel výše jmenovaných služeb snažit můj problém řešit a ne mi říct ať si ho vyřeším sám. Minimálně by měli nabídnout tu jejich skvělou SuperWifi, kterou mají určenou pro tyto situace na rozšíření pokrytí Wifi, a měl by ji přijet montér zapojit. Ale to se nestalo. Takže druhý fail. A celá tahle show měl být vyřešena maximálně během měsíce a ne tří, kdy pět operátorů mě přepojuje mezi sebou a každýmu musím říct od začátku celou story. Třetí fail.

Můžeš si říkat co chceš, dávat instalatérská a teoretická moudra, ale faktem je, že v tomhle co nahoře píšu mám pravdu. Chování Vodafone je prasárna. Nesnaží se to řešit, přestože řešení vlastně mají, ale platit dál chtějí.

A co se týče toho kabelu, nemusím nikomu, natož někde na foru, vysvětlovat svoje důvody proč chci či nechci tahat drát a proč preferuji wifi. A dobrých důvodů mám několik.

Takže, protože jsem šikovnější než ti montéři, které VF posílá, a asertivnější než jejich call centrum, vyřeším si to sám. Vyberu si dostatečně kvalitní extender a budu na tom líp, než kdybych měl tu jejich Superwifi minimálně v tom, že jim to nebudu rentovat a pravděpodobně to pojede úplně stejně.

A tvoje výdrž koaxů... kdyby to tak bylo vždy nebylo by tolik případů lidí, kteří si je doma měnili, protože jim něco doma zlobilo.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tě tak poslouchám, tak obdivuji tvou trpělivost být u tak příšerného operátora 😄 

Vždy obdivuji tu výdrž se kterou se stěžovatelé ( s poukazem, že jinde je to lepší ) drží zuby nehty, toho nejhoršího.

To musí být nějaká forma samo trýznění, nebo to nechápu.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jack_6428 Vodafone ti opravdu někde garantoval, že ten STB bude fungovat přes WiFi? Nebo je to jenom tvoje představa, že když má STB i WiFi, tak to tak musí být? To je totiž rozdíl. Jinak slova o tom, že ne každý si může připojit všechna zařízení přes LAN, jsou dost úsměvná (tedy za předpokladu, že koncová zařízení LAN mají), protože za tou "nemožností" obvykle stojí pouhá lenost. No každopádně já už dál reagovat nebudu, protože mně všechno funguje (právě přes LAN) a komu není rady, tomu není pomoci, takže holt se s tím musíš nějak vyrovnat sám :)
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jack_6428No, jelikož se jedná o volné pásmo a je ovlivněno místními podmínkami, nejde WiFi garantovat. To, že v jednu dobu funguje perfektně neznamená, že druhý den bude fungovat stejně tak dobře. Modem nemá slabý dosah, vysílací výkon je na hranici povolených limitů. Super WiFi by pomohla, rozšíří pokrytí a WiFi6 má lepší správu a využití pásma, takže mezi sebou si ty krabičky budou povídat lépe než zařízení se staršími specifikacemi. Vždy mě "mrzí", že si někdo na lince říká technik a jeho znalosti jsou nedostatečné. Jak píší ostatní, nejlepší WiFi připojení je kabel. A už vůbec nechápu tu nechuť a neochotu poslat skutečného technika na dodání SuperWiFi. 

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

Dobrý den, @Jack_6428, mrzí mě taková situace. V první řadě je potřeba si opravdu uvědomit to, že připojení přes Wi-Fi nikdy nebude tak spolehlivé jako přes kabel a vždy, když je to možné, doporučujeme připojení kabelem - to zde už všechno zaznělo. Souhlasím s tím, co zde popsal @Marek-26, ale neznám podrobnosti toho rozhovoru...  Pokud chcete, rádi vám ještě zajistíme kontakt od kolegů s odkazem právě na tohle vlákno. Dejte nám ohledně toho vědět přes https://tam.je/forum/ 🙂 Takhle obecně vám k tomu víc říct nedokážeme. 

  • -
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • -
  • Chrudim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...