Přejít na obsah

Má "povinná" výměna modemu nějaké výhody?


MichS

Doporučené příspěvky

Přišla mi takováhle hezká zpráva:
"Milý zákazníku, technologie se vyvíjejí a Váš stávající modem jim už nestačí. Proto Vám ho vyměníme za nový, díky kterému získáte kvalitnějsí připojení i bezpečnější přístup k síti. Prosíme Vás o spolupráci, abychom vám i nadále mohli poskytovat internetové připojení nejvyšší kvality. Brzy se Vám ozveme a vše potřebné společně naplánujeme. Děkujeme. Váš Vodafone."
Má tato výměna opravdu nějaké výhody (beze změny tarifu, na který jen tak mimochodem ten aktuální modem stačí)?
Tato zpráva mi přišla již podruhé, protože poprvé jsem jaksi nespolupracoval (jelikož v tom žádnou skutečnou výhodu nevidím).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě to bude mít výhody pro Vodafone, protože staré modemy neumí efektivně využít kanály a tím více zatíží síť.

A těžit z toho budou i uživatelé, protože síť bude více stabilní.

Nevím co máte za modem nyní, ale starší neměly ani  wifi 5, takže to může přinést i rychlejší wifi pokud používáte.

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Jestli má výměna výhody pro usery asi není moc podstatné, protože modemy se prostě vymění všem, kteří mají starší, jenž VF na síti už nebude podporovat.

Řekl bych že to je podstatné, pokud nemá, tak mi lžou, a já se tedy budu nadále snažit výměně vzdorovat.

před 7 hodinami, technik napsal:

A obráceně, v čem je výhoda, když se modem nevymění?

Máte ho odkoupený, pokud ne, má VF právo vám ho vyměnit ...

Internet mi funguje dobře a stabilně i s tím co mám - pro mě určitě výhoda. S novým modemem mohou přijít komplikace. Také jsem slyšel že už dávno nejsou volné IPv4 adresy, co když nový modem bude podporovat jen IPv6? To by mi přineslo pořádnou kupu problémů.
Ok, mám ho pouze zapůjčený (za poplatek), na druhou stranu očekávám, že bude poměrně komplikované trefit se do termínu, na kterém bychom se s VF shodli, Takže i přes jejich právo to může trvat pěkně dlouho.

před 7 hodinami, Ivo2003 napsal:

Určitě to bude mít výhody pro Vodafone, protože staré modemy neumí efektivně využít kanály a tím více zatíží síť.

A těžit z toho budou i uživatelé, protože síť bude více stabilní.

Nevím co máte za modem nyní, ale starší neměly ani  wifi 5, takže to může přinést i rychlejší wifi pokud používáte.

Technicolor TC7200.U. Wifi jsem začal používat nedávno (pár týdnů) takže s tím nemám moc zkušeností.

PS: Zajímavé, byť poněkud mimo téma je, že na tomto fóru nelze citovat uživatele s funkcí administrátor - jediné co u Vašeho příspěvku vydím zní "označit jako řešení 😅"

před 7 hodinami, Marek-26 napsal:

Chce to porovnávat konkrétní modely. Kdyby byl stávající modem vyplněn v profilu, tak můžeme vypisovat výhody a nevýhody starý versus nový modem 😉

PS2: divné, teď (po odeslání prvního příspěvku) už i vás byla možnost citace, ale předtím vážně ne 😅

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, MichS napsal:

...Technicolor TC7200...

Vodafone už začal měnit modemy "Technicolor" ?

Tak to je novinka, ze které radost nemám. Protože ho mám odkoupený, a funguje mi bez chyb. 
( Restart modemu u mne probíhá, pouze pokud je výpadek elektřiny. Asi tak jednou za rok. )

Myslel jsem, podle toho co zde bylo na fóru napsáno, že modemy "Technicolor" se budou měnit až za dlouhou dobu.

 

Že mezi zákazníky je ještě velké množství starších ( nevyhovujících ) modemů.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...