Přejít na obsah

IPv6 na mobilních datech a obecně u VF


pkoci
Zprávu přidal Ondra - Vodafone ,

Informace k podpoře IPv6 najdete v Centru péče.

Doporučené příspěvky

Dneska se mi na bezne SIMce povedlo aktivovat dual-stack APN. Musel jsem si na iPadu nainstalovat dual-stackovy profil a pockat, nez mi sit dovoli se pripojit (nebylo to hned - zda se, ze sit hlida, ktere zarizeni se pripojuje k dual-stackovemu APN a podle toho uzivateli potrebny sitovy profil ne/povoli).

image.thumb.png.ca2aef94068dd2be89d0c619da0ee37b.png

image.thumb.png.176f15559aa04ea36e1d96bb6e4d3e77.png

  • To se mi líbí 1
  • Děkuji 1
  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konfiguraci hotspotu profilem upravit (zda se) nejde. Kazdopadne doufam, ze az VF a Apple vydaji novou systemovou konfiguraci, profil nebude potreba a IPv6 bude fungovat i na hotspotu.

BTW, na APN "gprsa.public" zatim IPv6 neni (zkouseno vcera).

Upraveno uživatelem zajdee
  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím, možná by nebylo na škodu, zveřejnit alespoň tady, když už ne přímo na webu Vodafone, jak by správně měl být APN profil nastavený, aby mobilní připojení včetně IPv6 korektně fungovalo. Píšu to proto, že dnes jsem se stal klientem Vodafone a zajímal jsem se o způsob zprovoznění IPv6 v jejich mobilní síti a faktem je, že na jejich webu jsem nic takového nenašel a kdybych to nehledal všude možně po netu, asi by se mi to ani nepodařilo zprovoznit. Zajímavá pak byla zpráva z technického oddělení, kterou mi paní na infolince VF předávala, že když ten původní APN v mobilu přenastavím na IPv6, že mi přestanou fungovat mobilní data...😀

  • Basic DSL
  • Red Basic+
  • -
  • -
  • Střední Morava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 8. 2023 v 10:52, Ondra - Vodafone napsal:

Pěkný den, můžu potvrdit, že podporu IPv6 postupně v mobilní síti zavádíme, už jsme s tím začali a potrvá to pár týdnů 🙂 Pro "běžné zákazníky" se nic nezmění, vše bude fungovat tak, jak jsou zvyklí. Podporu IPv6 spouštíme v režimu dual-stack, to znamená, že zařízení obdrží současně IPv4 a IPv6 adresy a pokud by zařízení IPv6 nepodporovalo, tak dostane pouze IPv4 adresu.

Z toho, co psal Ondra jsem pochopil, že mají všichni automaticky Full Dual-Stack, tedy IPv4 i IPv6. Nemělo by tedy být nutné defaultní nastavení AP měnit.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

Pěkný den, všechny informace najdete na https://www.vodafone.cz/pece/internet-data/internet-v-pocitaci/internet-ipv6/. Speciální APN nutné není. Na odkazované stránce doporučuji zejména poslední rozbalovací část "Ověřovací stránka mi hlásí, že IPv6 nemám, jak to můžu změnit?".

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...