Přejít na obsah

krátkodobé opakované výpadky


CableG
Přejít na řešení Vyřešil Marek-26,

Doporučené příspěvky

Já tam vidím velmi nízký upload, takže je možné že modem má na upstreamu nějaký problém se signálem, zkontroluj kabel a konektory mezi internetovou zásuvkou a modemem, proveď restart modemu a pokud se nic nezmění tak nezbývá než telefonicky kontaktovat Vodafone aby se ti na to na dálku podívali.

Ještě se můžeš podívat do nastavení modemu, jak to vypadá v záložce upstream, zda má modem naladěn víc jak jeden kanál a jakým výkonem vysílá a zda tam nejsou nějaké chybové hlášky třeba i v logu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Signál na modemu vypadá v pohodě, tam žádný problém není absolutně vidět,

jestli má budem ještě nějaký systémový log, tak by tam mohly být vidět nějaké chybové hlášky.

Ještě zkus odpojit svůj router a napojit počítač přímo do modemu a vyzkoušet to jak to bude šlapat bez routeru, ať máš jistotu že není problém v něm.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

router je v pohodě, LAN normálně šlape naplno, modem logy nemá... na stránkách vodafonu jsem našel nahlášený výpadek, tak snad to zítra pojede

Začátek výpadku: 26. 02. 2023 18:02
Konec výpadku: 27. 02. 2023 09:45

Ve vaší lokalitě se objevují potíže na síti pevného internetu, které mohou krátkodobě zhoršit kvalitu našich služeb. Uvědomujeme si závažnost situace a na opravě už pracujeme na 100 %. Více informací ohledně výpadku najdete na vodafone.cz/vypadky, kde si zároveň můžete požádat o zaslání SMS při ukončení výpadku.

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport, Cinema
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu poprosit o vysvětlení, co je Internet (Částečná služba (pouze US))? 

Moje hodnoty stavu sítě. Stránky se načítají jak z doby 56kbit.

Router nešel restartovat ani z mobilní aplikace Můj Vodafone, přestože prý funguje zcela v pořádku. 

1.PNG

2.PNG

3.png

4.png

Upraveno uživatelem Technikus
  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

US je upstream, tedy upload, vidím tam naladěné 3 kanály, což mě přijde málo, obvykle jich bývá 4 až 6, takže možná má modem problém s naladěním zbylých kanálů, 

u downstreamu to na žádný problém nevypadá, chybovost by mohla být nižší, ale není to nic tragického.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Marek-26 napsal:

@novcze Netřeba volat viz https://www.vodafone.cz/vypadky/ a také je to problém i v tom, že máte Cisco, kdyby tam byl Compal, tak by ten problém nebyl tak výrazný, možná by nebyl žádný. 

vzhledem k tomu, že byl nahlášený výpadek, tak to zaznamenalo víc lidí v oblasti a určitě nemají všichni cisco, btw. už se dá odkoupit modem od vodafonu?

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport, Cinema
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...