Přejít na obsah

krátkodobé opakované výpadky


CableG
Přejít na řešení Vyřešil Marek-26,

Doporučené příspěvky

Na první pohled všechno funguje, TV ok, internet taky ok - kromě těch výpadků. Jestli je vadný modem nevím, to by snad mohl vidět Vodafone, kam jsem poslední dva nebo tři výpadky hlásil. Vypnutí/zapnutí pomůže vždy, během výpadku nevidím ani na 192.168.100.1, takže se nemůžu kouknout jestli na něm neuvidím nějaký problém. Vodafone zatím vždycky tvrdil, že je všechno ok - tedy krom toho, že rok a půl jsem neměl jediný výpadek a teď je to aspoň jednou týdně 🙂 Domluvili jsme se, že ho hodím do defaultu a pak zpátky do bridge a uvidíme jestli se něco změní 🤷🏻‍♂️ Ještě mám v plánu při dalším výpadku kouknout jestli je modem vidět v Můj Vodafone - tím bych definitivně vyloučil problém mezi mým routerem a modemem - ale vzhledem k tomu, že při výpadku svůj router vidím a modem už ne ale interface, na kterém je modem, je up, tak v tomhle místě překvapení nečekám.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi připomíná podobný problém u nás v hospodě https://www.techforum.cz/topic/60815-krátkodobé-opakované-výpadky/?do=findComment&comment=460754

Než mne napadlo stáhnut program na ping po síti (umí toho víc) a viděl tu odezvu modemu. viz obrázek, takové výpadky jako je v cca 10:08 bylo denně klidně 5-7 a potom modem zkolaboval.

Po restartu  se šlo cca 5-10 min přihlásit do rozhraní a potom zase konec. 

Řekl jsem majiteli ať jim zavolá a trvá na výměně modemu, protože tohle slabším signálem ( jak nám tvrdili ) není, protože měření bylo PC -> Modem (na obrázku je DNS Googlu, ale k modemu to bylo to samé)

 

SportBarHistory_MODEM_PING.thumb.png.31d5f622d685ff4418f80c5d215c3828.png

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jako kazdy den, dalsi kratkodoby vypadek. Navic pokud to zde popisu, je mi smazan prispevek. Asi se jim to nehodi do kramu, ze jejich sluzba nefunguje... fakt muzu rict, ze nenavidim Vodafone vic, nez cokoli jineho na svete.

  • Basic
  • Basic+
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • 152gf45d2gh\
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud správně počítám tak sedmý výpadek (od minulého to trvalo tři dny), restart modemu přes Můj Vodafone neúspěšný - teda vlastně nevím, jestli to funguje, nikdy jsem to nepoužil. Vypnutí / zapnutí tradičně zabralo.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil jsem restart modemu přes Můj Vodafone - ani po deseti minutách se nestalo nic, takže to buď nefunguje a nebo nebyl modem ve stavu, kdy by šel vzdáleně restartovat, to asi nemám jak poznat. Teď je na řadě reset modemu do defaultu a nastavení zpět do bridge.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych do toho radši ten svůj router vůbec nemontoval a testoval to čistě jenom na modemu v režimu modem, buď to tam máš nějaký problém se signálem což bude asi nejpravděpodobnější varianta, nebo je vadný modem, nebo jeho napájecí zdroj, případně si nějak nerozumí s nějakými tvými zařízeními, nebo problém s wi-fi,

pokud ho hodíš do režimu bridge, tak jenom na zkoušku.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sodekczStation

@tomusNo, to dost dobře nejde, ten můj router je tam celkem důležitej a modem od Vodafone musí být v bridge - jinak je mi to celkem na nic 🙂 A bohužel na nějaké dlouhodobější testování jen Vodafone modemu nepřipadá v úvahu, potřebuju svoji pevnou adresu i VPN tunely 🙂 Signál je prý ok, alespoň to tvrdil technik na infolince. Ono celé je to otázka cca měsíc nebo dva zpět, od loňského ledna to do té doby běželo bez problému. Proto bylo navrženo technikem Vodafonu abych to vyresetoval do defaultu a pak zase vrátil do původního stavu, tedy do bridge. Když to nepomůže, tak mi patrně vymění modem.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...