Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

@Ondrej1 pochopil jsi správně. Hloupý switch řeší situaci. Tedy já jsem doma zrovna neměl "hloupý" a zrovna jsem odjížděl na víkend. Synek potřeboval přes víkend stabilní net, tak jsem s ním dikutoval  řešení a on si "hloupý" switch vyrobil přenastavením jednoho ze starších Mikrotiků RB951G jen na funkci switch. 

Ohledně řady RB5009  - je klidně možné, že tato řada nebude zlobit a bude za VF Station fungovat v pohodě. Když tak dej ze zajímavosti vědět.

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sodekcz @Ondrej1

Ahoj, mám nyní obdobnou konfiguraci - fw AR01.04.046.25_091322_7244.SIP.10.X1 a RB4011 (konkrétně RB4011iGS+5HacQ2HnD s FW 7.10) a tímto problémem vůbec netrpím. Je ale dost možné, že je to tím, že mám na místě SFP+ portu modul S-RJ01, který je propojen právě s VS. Takže pokud nechcete čekat na nový FW od VF a zároveň nechcete mít zařízení navíc, tohle by mohlo být elegantní řešení (pokud tedy SFP+ port nepoužíváte již na něco jiného).

  • -
  • -
  • -
  • Vodafone Station, Huawei B2368-66
  • Plzeň
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, teď mám na mém VF Station firmware verze AR01.04.046.25_091322_7244.SIP.10.X1 a cca poslední 2-3 týdny pravidelně jednou za 2 dny vytuhne WAN spojení . A ano, mám za tím taky Mikrotik, konkrétně hAP ac³. Provozuji to v bridge režimu. Na Mikrotiku se to všechno tváří OK, veřejná IP je přidelena, fyzicky vidím, že ethernet interface směrem na VF Station je z pohledu Mikrotiku stále aktivní, ale komunikace ven je doslova mrtvá (packet loss >85%). Někdy se to rozjede samo po X hodinách, někdy s menším packet-lossem, ale když ne, tak mi vždy pomůže vrátit to do bezvadnýho stavu fyzicky vypnout a zapnout VF Station, což je ale opravdu blbý řešení. Toto moje "kombo" bylo stabilní hodně dlouhou dobu, děje se to fakt jak jsem psal, cca 2-3 týdny zpětně, bohužel pravidelně. Jinak kvalita DOCSIS je tady v paneláku výborná, měření to potvrzuje, a VF v mé lokalitě ani neeviduje výpadky. Modem pravidelně restartuji, neběží mi to 24/7/365. Zkusím tedy nějaký ethernet switch mezi tím, jestli to pomůže, i to je řešení když to bude fungovat. Jestli ne, budu řešit s VF napřímo. Každopádně díky za predešlý feedback s Mikrotikem...

  • Premium
  • -
  • -
  • Vodafone Station
  • Praha 10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...