Jump to content

cervotoc

User
 • Posts

  11
 • Joined

 • Last visited

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  1000 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  Vodafone Station
 • Place of subscription of Vodafone services
  Plzeň

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

cervotoc's Achievements

Level 2

Level 2 (2/14)

 • Collaborator
 • One Year In
 • Reacting Well
 • Conversation Starter
 • Dedicated

Recent Badges

1

Reputation

1

Community Answers

 1. @Marek-26 Ale nikam, to je u rodičů. Já jsem stále v Plzni 🙂 Ohledně tématu. Dostal jsem se zase k možnosti to trochu sledovat a kupodivu se vše asi vyřešilo samo. Resp. už služba jede tak, jak bych si představoval. Vyzkoušel jsem si pustil Ping Tracer přes tři hodiny vkuse s kadencí 10paketů/s a za mě dostačující výsledek (pouze 8 ztracených paketů ze skoro 117 tisíc) při běžném provozu (Eurosport, YT, WoT, ...). Ohledně modemu, tak to v přehledu vypadá obdobně (hodnoty signálů, rušení apod.) - jediný rozdíl je, že jsem si všiml, že tam občas přeskočí LTE+, ale většinu času je tam LTE. @Ondra - Vodafone Přesně tento FW tam je - to bylo jedno z prvních, co jsem ověřoval. Za mě děkuji za reakce, doufám, že tento stav vydrží a bude dlouhodobý. Já si ještě nastavil QoS na routeru za modemem a stabilita i při maximálním vytížení je naprosto dostačující, co bych od bezdrátového připojení očekával. Myslím, že vlákno se může označit jako vyřešené - byť se to asi vyřešilo vlastně samo. Díky!
 2. @retron díky za odpověď, zatím se do flashování fw od O2 nechystám, ale už jsem to četl jinde, že to lidi dělají... Ještě přikládám pokrytí vesnice frekvencemi - nevím teda nakolik je to spolehlivý údaj od Vodafone a jaké všechny frekvence zařízení podporuje, ale je zajímavé, že tam není to LTE+, když 1800 MHz tady je:
 3. Ahoj, jsou to dva dny, co mi technik nainstaloval na dům B2368-66. Vše se jeví v pořádku, ale při podrobnějším testování (a hraní online her) připojení jsem na razil na ztrátu paketů kolem 1% (měřeno pouze zatím přes ping). Co jsem zkoušel: Speedtest https://www.speedtest.net/result/13965873929 a https://www.speedtest.net/result/13965938935 mluví jasně, že rychlost downloadu i uploadu je naprosto v pořádku. Zkoušel jsem to několikrát během dne a vždy obdobné výsledky. (možná latence při plném zatížení je poměrné vysoká, ale přisuzuju to technologii - při nastavení 90% rychlosti tarifu se latence téměř nezhoršila) Prošel jsem v přiloženém HW (IDU) nastavení, vypnul Wifi a připojil kabel přímo k NTB. Pustil jsem ping na 8.8.8.8 na hodinu a žádným způsobem jsem nezatěžoval linku. Výsledek byl právě ztráta 1%. Abych vyloučil problém s kabely (ať už mezi PC a IDU i IDU a ODU), zjistil jsem si IP adresu ODU a opakoval ping opět hodinu. Za celou dobu se neztratil ani jeden ping paket a odezva byla vždy <1ms i při zkoušení zatížení linky. Dále jsem chtěl vyloučit problém cesty k 8.8.8.8, takže jsem si přes tracert zjistil další hop hned za ODU - což v mém případě vrátilo IP 10.10.171.61. Opět jsem opakoval ping test hodinu a ztráta 1%. Tudíž mi přijde, že problém je někde mezi ODU a druhou stranou (asi BTS?). Otázky: Je možné s tím něco vůbec udělat? (je to vlastnost technologie, nebo to může být chyba antény - ODU?) Všiml jsem si, že je FW starší než 3 roky, ale nenašel jsem novější - není něco novějšího? Můžete mi doporučit nějaký SW pro lepší diagnostiku ztrátovosti paketů? Je možné jednotku IDU nahradit nějakým vlastním routerem, např. Mikrotikem, který podporuje PoE? Co jsem se díval, tak existuje i verze B2368-A01, která jednotku IDU vůbec nepotřebuje, ale VF jí asi v nabídce nemá. Díky moc za každý podnět, který by to mohl vyřešit. PS.: Když hraju WoT, je tak ztrátovost paketů celkem citelná 😅 Screeny z IDU:
 4. Ahoj, jak píše Ritchy, tak i mně to celkem frčí. VS je v režimu bridge, vše ostatní vypnuté a viz screen, tak běží bez restartu už přes měsíc. Za VS mám Mikrotik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN (ten není třeba restartovat, krom upgrade FW :D). Zkoušel jsem speedtest jak do Brna natvrdo, tak i automatický výběr do Klatov (z Plzně). Za mě spokojenost, i když ve špičce to někdy klesne na 200-300Mbit, tak upload je stále na 50Mbit, což je pro mě podstatnější.
 5. petrmet: Počkat nemá vůbec smysl... sám jsem tohle musel řešil. Čekal jsem týden, čtrnáct dní... Napsal jsem dotaz na podporu. Odpověď přišla zhruba po týdnu, naprostá pomoc k ničemu, pouze mi papouškové poslali odkazy na stránky, kde to nefungovalo. Znovu jsem na jejich reakci odpověděl, do dneška nemám žádnou reakci (odpověď jsem posílal v pondělí 8. 11.). Zkoušel jsem volat na tu jejich infolinku, kde jsem se nedostal přes nějaký krok v automatu. Takže nezbylo nic jiného, že jak idiot vyrazit na pobočku, kde mi po předložení OP poslali administrační kód k účtu. Pak jsem se dále doma ještě pral s tím, kam vlastně to číslo mám vložit, abych se přihlásil do Můj Vodafone. Nakonec se zadařilo a hned jsem si aktivoval přihlášení e-mailem/heslem. Takže doporučuji přeskočit tuhle šaškarádu a rovnou vyrazit na pobočku, ušetříš si ve finále čas i nervy.
 6. Já teda nevím, ale pročítám si fórum Vodafonu v Německu a narazil jsem na tohle vlákno. Pokud jsem to dobře pochopil, tak jim to funguje, dokonce to můžou nastavit v modemu vzdáleně (zmiňují přímo Vodafone Station). Tak jak to tedy je?
 7. A bude to opravdu nutné? Vodafone Station má v datasheetu napsáno, že downstream je až do 4Gbit a upstream až 1Gbit. Chápu, že přes Gbit port to celé nepůjde protlačit (a bonding bude asi scifi), ale kdybych měl dvě připojené zařízení, tak by ten 2Gbit v součtu využít šel, což?
 8. @Marek-26 To si úplně Marku nemyslím. Právě že chceme naprostý minimum, úplný základ sítě. Modem, naprosto hloupý zařízení, a nebo bridge mód na VS, který nesmyslně chybí (vhledem k principiální jednoduchosti oproti routování, port forwardingu apod.).
 9. @Boris911 Dobrý den, doma mám server s virtualizací více OS, na kterých běží různé služby pod různými lokálními adresami a porty. Přesně jak jste zmínil, tak VS dělá první NAT, a mikrotik má na WAN portu 192.168.0.2 a řeší si druhý NAT překlad. Můj hlavní problém bylo vyřešit v takové sestavě přístup na všechny služby i z lokální sítě. V případě, že bych měl z internetu 1:1 na jediný stroj, tak by to vyřešil pouze přetížený záznam pro DNS na lokální adresu. Problém ale nastává, když na jediný záznam DNS máte služby na různé lokální adresy/porty (např. případ my.adress.com/2.2.2.2:80->10.0.0.1:8080 a my.adress.com/2.2.2.2:5000->10.0.0.2:5000) - což nejde. V případě, že bych na WAN portu měl skutečně veřejnou IP adresu (a doufám, že to již brzy bude), tak si pro každý překlad nastavím pouze jediné pravidlo a vše funguje z internetu i z vnitřní sítě identicky. Jelikož ale teď na WAN nemám veřejnou IP adresu, tak router pošle packet, který jde na adresu 2.2.2.2 "ven" do internetu tzn. do VS a ten ho "úspěšně" zahodí, protože neví co s ním. Proto jsem to vyřešil tzv. "routeback" pravidlem. Kdy mám přes Cloud adresu jako RealWAN a 192.168.0.2 jako FakeWAN a duplicitní pravidla, jednou dst. adress list s RealWAN a jednou s FakeWAN. Až bude bridge, pravidla s FakeWAN smažu a hotovo. Kdyžtak napište PM, pokud jsem to nenapsal dostatečně srozumitelně.
 10. @sodekcz přesně tak, trochu si připadám jako někde v politice, kdy slibem nezarmoutíš a kdyžtak v srpnu řeknou, že to bude v září, atd atd... pro mě to po úpravě znamená jen vymazání poloviny pravidel mikrotiku a zrušení dvojího NATování
 11. @Taxx Ano, jde Port forwarding na rozsah u TCP/UDP. @Marek-26 Modemy nejsou, ale pracovat by na tom FW s bridge by mohli dále, ne? 😅
×
×
 • Create New...