Jump to content

cervotoc

User
 • Posts

  7
 • Joined

 • Last visited

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  1000 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  Vodafone Station
 • Place of subscription of Vodafone services
  Plzeň

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

cervotoc's Achievements

Level 2

Level 2 (2/14)

 • Reacting Well
 • Conversation Starter
 • Dedicated
 • First Post
 • Week One Done

Recent Badges

0

Reputation

 1. petrmet: Počkat nemá vůbec smysl... sám jsem tohle musel řešil. Čekal jsem týden, čtrnáct dní... Napsal jsem dotaz na podporu. Odpověď přišla zhruba po týdnu, naprostá pomoc k ničemu, pouze mi papouškové poslali odkazy na stránky, kde to nefungovalo. Znovu jsem na jejich reakci odpověděl, do dneška nemám žádnou reakci (odpověď jsem posílal v pondělí 8. 11.). Zkoušel jsem volat na tu jejich infolinku, kde jsem se nedostal přes nějaký krok v automatu. Takže nezbylo nic jiného, že jak idiot vyrazit na pobočku, kde mi po předložení OP poslali administrační kód k účtu. Pak jsem se dále doma ještě pral s tím, kam vlastně to číslo mám vložit, abych se přihlásil do Můj Vodafone. Nakonec se zadařilo a hned jsem si aktivoval přihlášení e-mailem/heslem. Takže doporučuji přeskočit tuhle šaškarádu a rovnou vyrazit na pobočku, ušetříš si ve finále čas i nervy.
 2. Já teda nevím, ale pročítám si fórum Vodafonu v Německu a narazil jsem na tohle vlákno. Pokud jsem to dobře pochopil, tak jim to funguje, dokonce to můžou nastavit v modemu vzdáleně (zmiňují přímo Vodafone Station). Tak jak to tedy je?
 3. A bude to opravdu nutné? Vodafone Station má v datasheetu napsáno, že downstream je až do 4Gbit a upstream až 1Gbit. Chápu, že přes Gbit port to celé nepůjde protlačit (a bonding bude asi scifi), ale kdybych měl dvě připojené zařízení, tak by ten 2Gbit v součtu využít šel, což?
 4. @Marek-26 To si úplně Marku nemyslím. Právě že chceme naprostý minimum, úplný základ sítě. Modem, naprosto hloupý zařízení, a nebo bridge mód na VS, který nesmyslně chybí (vhledem k principiální jednoduchosti oproti routování, port forwardingu apod.).
 5. @Boris911 Dobrý den, doma mám server s virtualizací více OS, na kterých běží různé služby pod různými lokálními adresami a porty. Přesně jak jste zmínil, tak VS dělá první NAT, a mikrotik má na WAN portu 192.168.0.2 a řeší si druhý NAT překlad. Můj hlavní problém bylo vyřešit v takové sestavě přístup na všechny služby i z lokální sítě. V případě, že bych měl z internetu 1:1 na jediný stroj, tak by to vyřešil pouze přetížený záznam pro DNS na lokální adresu. Problém ale nastává, když na jediný záznam DNS máte služby na různé lokální adresy/porty (např. případ my.adress.com/2.2.2.2:80->10.0.0.1:8080 a my.adress.com/2.2.2.2:5000->10.0.0.2:5000) - což nejde. V případě, že bych na WAN portu měl skutečně veřejnou IP adresu (a doufám, že to již brzy bude), tak si pro každý překlad nastavím pouze jediné pravidlo a vše funguje z internetu i z vnitřní sítě identicky. Jelikož ale teď na WAN nemám veřejnou IP adresu, tak router pošle packet, který jde na adresu 2.2.2.2 "ven" do internetu tzn. do VS a ten ho "úspěšně" zahodí, protože neví co s ním. Proto jsem to vyřešil tzv. "routeback" pravidlem. Kdy mám přes Cloud adresu jako RealWAN a 192.168.0.2 jako FakeWAN a duplicitní pravidla, jednou dst. adress list s RealWAN a jednou s FakeWAN. Až bude bridge, pravidla s FakeWAN smažu a hotovo. Kdyžtak napište PM, pokud jsem to nenapsal dostatečně srozumitelně.
 6. @sodekcz přesně tak, trochu si připadám jako někde v politice, kdy slibem nezarmoutíš a kdyžtak v srpnu řeknou, že to bude v září, atd atd... pro mě to po úpravě znamená jen vymazání poloviny pravidel mikrotiku a zrušení dvojího NATování
 7. @Taxx Ano, jde Port forwarding na rozsah u TCP/UDP. @Marek-26 Modemy nejsou, ale pracovat by na tom FW s bridge by mohli dále, ne? 😅
×
×
 • Create New...