Přejít na obsah

UPC zdvojnásobuje rychlost internetu na 240 Mbit/s


Pavel m

Doporučené příspěvky

Co mě štve, že UPC vydá takové hloupé téměř nic neříkající vyjádření a přitom by měli přesně informovat k jakým konkrétním změnám dojde o to měsíce dopředu. Takhle to vypadá, že zvednou akorát nejvyšší rychlost na 240, což samo o sobě nic neříká... Ano tušíme, že půjde s pravděpodobností blížící se jistotě o posun, ale už nevíme v jakém rozsahu. Například teď mám 60/6, ale dojde k navýšení na 120/12 nebo 120/10? A co ti, kteří mají 30/1? Budou mít 60/2 nebo 60/6? A jak již jsem zmínil upload. Budou jej také zvyšovat? Prostě z toho, že rychlost bude úžasných AŽ 240 víme vlastně kulový...

 

Jak jsem ve starším příspěvku uvažoval na jednou variantou, teď přemýšlím na variantou č. 2. Kdyby se totiž jednalo o posun tarifní a ze stávajících 30/1 by bylo 60/6, pak bych si dokoupil upload booster na 60/10. V lepší variantě kdyby byl booster taky navýšen ze 4 na 8, pak by se dala udělat kombinace 60/14. Pak je také otázka, zda bude po navýšení možnost objednat booster k novým rychlostem 60/6...

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • UBEE EVW3226 (bridge), 3x CA vlastní
  • Praha, Černý most I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ski1961

To : randomofamber

 

Jo, jo UPC s tím dělá tajnosti v ČR. Na Slovensku jsem si to přečetl, tak tady máš odkaz : http://dsl.sk/article.php?article=14508

Dle mého názoru je to absloutně o ničem. Pro většinu zákazníků budou tyto rychlosti k ničemu. Pokud si UPC myslí, že budou držet cenu tím, že budou navyšovat rychlost, tak si myslím, že tudy cesta nepovede. Tohle navýšení rychlostí jim odliv zákazníků nezastaví, naopak dle mého bude pokračovat. Dnes je nejdůležitějším kritériem cena a ta je vysoká, ve srovnání s SK skoro dvojnásobná. Kdyby nechali současnou nabídku a cenu snížili, třeba na úroveň SK, zákazníky by to jiště přitáhlo, takhle to určitě nepůjde. Jde jen o marketingový tah, kde cílem je jediné-zachovat cenu tím, že navýší rychlost. Jak ale říkám, tyto rychlosti již většina uživatelů nevyužije a jsou jim k ničemu. Pár jedinců to jistě uvítá, ale to je asi tak vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 60/6, ale dojde k navýšení na 120/12 nebo 120/10? A co ti, kteří mají 30/1? Budou mít 60/2 nebo 60/6? A jak již jsem zmínil upload. Budou jej také zvyšovat?

Neni mozne donekonecna zvysovat rychlost, kapacita site by to za soucastnych podminek nezvladla, pro upload to plati dvojnasob, tam to urcite zustane za pripletek,

spis pocitej s tim ze dojde k zarazeni noveho tarifu 240 Mbit a nekdo tu jeste zminoval tarif 40 Mbit.

Tarif 30/1 se urcite nikam automaticky posunovat nebude, protoze stavajici stare modemy s ED2.0 to nezvladnou.

 

Ja osobne bych uvital, kdyby to bylo aspon jako v polsku http://www.upc.pl/internet/

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
To : randomofamber

 

Jo, jo UPC s tím dělá tajnosti v ČR. Na Slovensku jsem si to přečetl, tak tady máš odkaz : http://dsl.sk/article.php?article=14508

Dle mého názoru je to absloutně o ničem. Pro většinu zákazníků budou tyto rychlosti k ničemu. Pokud si UPC myslí, že budou držet cenu tím, že budou navyšovat rychlost, tak si myslím, že tudy cesta nepovede. Tohle navýšení rychlostí jim odliv zákazníků nezastaví, naopak dle mého bude pokračovat. Dnes je nejdůležitějším kritériem cena a ta je vysoká, ve srovnání s SK skoro dvojnásobná. Kdyby nechali současnou nabídku a cenu snížili, třeba na úroveň SK, zákazníky by to jiště přitáhlo, takhle to určitě nepůjde. Jde jen o marketingový tah, kde cílem je jediné-zachovat cenu tím, že navýší rychlost. Jak ale říkám, tyto rychlosti již většina uživatelů nevyužije a jsou jim k ničemu. Pár jedinců to jistě uvítá, ale to je asi tak vše.

Nižší cena nic neřeší, protože po nějaké době to začne každý brát jako samozřejmost a zase bude vyžadovat další a další snížení. A to donekonečna prostě dělat nejde. Buď chce někdo internet od UPC a musí holt ty peníze ze svého rozpočtu vydat, anebo chce jenom spekulovat a pak si může hledat garážníky, kteří mu dají net za stovku a víc mu nepojede, než pojede. Nebo jít k O2, kde za víc peněz dostane sotva čtvrtinu muziky, co u UPC :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník upcman
To : randomofamber

 

Jo, jo UPC s tím dělá tajnosti v ČR. Na Slovensku jsem si to přečetl, tak tady máš odkaz : http://dsl.sk/article.php?article=14508

Dle mého názoru je to absloutně o ničem. Pro většinu zákazníků budou tyto rychlosti k ničemu. Pokud si UPC myslí, že budou držet cenu tím, že budou navyšovat rychlost, tak si myslím, že tudy cesta nepovede. Tohle navýšení rychlostí jim odliv zákazníků nezastaví, naopak dle mého bude pokračovat. Dnes je nejdůležitějším kritériem cena a ta je vysoká, ve srovnání s SK skoro dvojnásobná. Kdyby nechali současnou nabídku a cenu snížili, třeba na úroveň SK, zákazníky by to jiště přitáhlo, takhle to určitě nepůjde. Jde jen o marketingový tah, kde cílem je jediné-zachovat cenu tím, že navýší rychlost. Jak ale říkám, tyto rychlosti již většina uživatelů nevyužije a jsou jim k ničemu. Pár jedinců to jistě uvítá, ale to je asi tak vše.

 

 

Nech nezabudnu ho oznacit ako neobmedzeny. Nedavno som nasiel na internete diskusiu: http://www.zive.sk/poradna/default.aspx ... ion=437540 Tych 240mbit/s je len obycajny marketing.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nech nezabudnu ho oznacit ako neobmedzeny. Nedavno som nasiel na internete diskusiu: http://www.zive.sk/poradna/default.aspx ... ion=437540 Tych 240mbit/s je len obycajny marketing.

 

Nevím, proč by to měl být marketing, já mám 120/10 a stabilně stahuji rychlostí 15 MB/s a odesílám 1,2 MB/s, což odpovídá parametrům. Takže nevím, proč by 240Mbit nemělo jet 30 MB/s - samozřejmě za předpokladu, že máš dostatečně rychlý zdroj a kvalitní gigabitový router, který to zvládne uroutovat.

  • Basic
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Brno-Ponava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotyčný narazil při jednom a půl tera u 50 Mbit tarifu. Sice není FUP ve formě tvrdého limitu, ale něco o přetěžování ve VOP tuším je, je to přeci jen připojení pro domácnosti, takováto saturace prostě omezuje ostatní uživatele.

 

Nabídky v různých zemích byly i dříve různé, takže situaci na Slovensku a v Polsku beru jen jako velmi hrubě orientační a v klidu si počkám na Září a zveřejnění nabídky zde v ČR.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dragokazov

Již kdysi jsem měl traffic přes 1 TB za měsíc a UPC na to nijak nereagovalo, ale je otázka jak se začnou chovat teď, pokud jim lídé díky vysokým rychlostem skutečně začnou přetěžovat síť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...