Přejít na obsah

UPC zdvojnásobuje rychlost internetu na 240 Mbit/s


Pavel m

Doporučené příspěvky

Návštěvník sirwimpyix

Může někdo další z Brna (či odjinud) potvrdit, že mu linka jede naplno na 240 Mbit/s? Mám nový tarif od včerejška (volal jsem na infolinku přes Skype - vyřízeno okamžitě, služba naběhla do 5-ti minut, během dalších cca 2hod. na STB začaly fungovat i ty 4 nové HD kanály), ale stále mám maximální DL kolem 160-170 Mbit/s. Upload je v pořádku a stabilních 20 Mbit/s. Někdo tu již psal, že mu to zatím jede kolem 150 Mbit/s. Pro doplnění přidávám, že jsem zkoušel pro jistotu direktní spoj pouze přes modem, tedy mimo router a výsledek je navlas stejný. Celou páteř mám samozřejmě na gigabitu a předchozí tarif 120 Mbit/s mi vždy jel bez problémů naplno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník upcman

na slovensku 150mbit/s internet ide 120-130mbit/s... kamarat ho ma tak viem

ja mam napriklad 50mbit/s ked som volal asi pred 2 tyzdnami na infolinku ze mi vo vecernych hodinach klesla rychlost na 20-30mbit/s povedali mi ze to je maximalna dosahujuca rychlost 50mbit/s, dalej sa ma opytal na co potrebujem, takuto rychlost pripojenia, ked som mu vysvetlil ze mam viac PC v sieti a citim spomalenie pri browsovani, tak mi povedal ze pri pozerani web stranok postacuje aj 1mbit/s download internet. Tych 240mbit/s neverim ze pojde pri plnom zatazeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sirwimpyix

Jak jsem psal, předtím jel 120 Mbit/s naplno, někdy dokonce i lehce přes 120-125 Mbit/s = bylo vidět, že síť měla rezervu. Neřeším otázku, zda taková rychlost je nebo není pro někoho dostačující či zbytečná. Jde mi o to, zda je to takto nastaveno obecně pro všechny schválně, např. proto, že se UPC obává přetížení a zhroucení sítě, když najednou více zákazníků přejde na vyšší tarify a bude tu rychlost průběžně zvyšovat a sledovat zátěž. Nebo zda to takto pomaleji jede jen individuálně mně, případně někomu dalšímu a jiným to jede naplno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo už tu dával výsledek, že mu to jede na plno, takže obecné omezení to není. Síť může být lokálně přetížena nebo nestíhá zdroj nebo tvoje PC, 240 Mbit/s je přeci jen už docela vysoká rychlost.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sirwimpyix

Ano, ale jeden zveřejněný výsledek nemá moc globální vypovídací hodnotu a mohla by to být náhoda, že to zrovna běželo, proto mě zajímaly i názory ostatních. 240 Mbit/s není nic závratného, co by současný HW nezvládal. Osobně ze svého PC v lokální gigabitové síti dosahuji daleko vyšších rychlostí např. v přenosu na NAS, tam problém není. Zdroje ze speedtest.net (Vodafone - Praha, UPC - Brno, Drei.at - Wien) při přístupu z jiných rychlejších sítí než ze sítě UPC také dosahují v tu samou chvíli klidně přes 400 Mbit/s, čili zde také nevidím zádrhel. A je zajímavé, že ten strop se zastavuje vždy okolo 170 Mbit/s a nekolísá to. Tedy pak bych spíš sázel na nějaký schválně nastavený limit na UPC a zajímá mě, zda toto někdo další pozoruje nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sirwimpyix

PetrS: díky za odpověď! Router mě samozřejmě napadl jako první, ale pokud jsi dobře četl můj první příspěvek, tak i po obejití routeru, tedy direktním propoji PC a modemu přes gigabit (Cat.6 kabelem) dosahuji úplně těch samých výsledků, tedy ani routerem to nebude (pro zasvěcené - navíc nepoužívám žádný "home" router, ale poměrně slušný server postavený na OpenSUSE - a i přes něj dosahuji na lokále násobně vyšších rychlostí). Ještě mě tedy napadá samotný modem... mám Motorolu SBV6120E. Je možné, že by to nepropustil samotný modem? Petře, ty máš jaký modem, Cisco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdroje ze speedtest.net (Vodafone - Praha, UPC - Brno, Drei.at - Wien) při přístupu z jiných rychlejších sítí než ze sítě UPC také dosahují v tu samou chvíli klidně přes 400 Mbit/s, čili zde také nevidím zádrhel.

záleží na vzájemnym propojení sítí :roll: jinak zrovna vodafone v praze mi přes den ukazuje celkem špatně

 

2953105620.png

 

za to třeba gsnet je perfektní :)

 

2953108714.png¨

mám Motorolu SBV6120E

tak už víme, kde je chyba :) arris (ta tvá motorola) má jenom 4 stahovací kanály, takže víc jak teoreticky 200 Mb/s nepustí :)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sirwimpyix

Slamb; tomus: ano, ta Motorola má bohužel jen 4 downstream kanály, tedy zde bude asi zakopaný pes :) asi jsem marně předpokládal, že při objednávce KK 240+ se operátor UPC koukne do databáze, jaký mám modem a pokud by nedostačoval objednanému tarifu, nabídl by mi výměnu... :lol:

budu tedy požadovat výměnu modemu..

Víte, co se teď aktuálně fasuje? Cisco nebo Ubee nebo náhodně? :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...