Přejít na obsah

UPC nabizi nový set-top-box Kaon KCF-SA700


Pavel m

Doporučené příspěvky

Tak jsem přes facebook reportovala to, že nemůžu nahrávat nový program a že se mi prý ozvou technici na telefon uvedený ve smlouvě. To by mě tedy zajímalo, co budou technici u mě řešit, když problém se evidentně netýká jen mě a nepomůže ani smazání většího množství dat, dokonce ani formát disku... Každopádně by asi bylo dobře jim ty chyby taky nareportovat, tohle fórum má už sice víceméně status oficálního fóra, ale do tohoto tématu se evidentně ještě nikdo nevyjádřil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dave67

Také se mi zbláznil ten malý zmetek. Dneska se na předním displeji už několik hodin točí had a zjevně chce předek chytit zadek, ale nedaří se. Nepomůže ani vytáhnutí ze zásuvky, točí se dál... Na ovladač žádná reakce, tlačítko vypnutí na boxu také nic. Obrazovka černá. Kvalitní aktualizace. (mám stále pošahaný rozvody, takže možná není dostatečný signál pro spojení...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se fakt bál box zapnout. Ale naběhl mi normálně, v menu nic o nahrávání seriálu není, disk není plný a nahrávat můžu. Takže mám asi pořád starý firmware. Jaké verze FW máte v Nastavení/Informace? Je jich tam asi pět.

 

Když je teď tohle oficiální fórum, mohl by nám David sdělit, co je to za nový firmware, jaké jsou v něm změny. Případně rovnou založit nové vlákno oznámení o změnách firmwarů.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám klasický externí HDD Adata 500 GB. Dlouhé měsíce před tím fungoval bez problémů.

Ten formát proběhl přes box? Když provedete formát v PC, disk je normálně funkční?

 

Tak jsem se fakt bál box zapnout. Ale naběhl mi normálně, v menu nic o nahrávání seriálu není, disk není plný a nahrávat můžu. Takže mám asi pořád starý firmware. Jaké verze FW máte v Nastavení/Informace? Je jich tam asi pět.

 

Když je teď tohle oficiální fórum, mohl by nám David sdělit, co je to za nový firmware, jaké jsou v něm změny. Případně rovnou založit nové vlákno oznámení o změnách firmwarů.

V tuto chvíli už by měl být všude nový FW všude. V přehledu byste měl vidět toto:

 

[*]timeshift

[*]Při přepínání programů pomocí tlačítka PRG+ popřípadě PRG- skáčete jen po předplacených kanálech.

[*]Součástí nahrávek jsou DVB titulky a všechny audio stopy, tlačítkem TXT přes 888 lze titulky vyvolat, změnu stopy přes akční menu nebo tlačítkem AUDIO.

[*]Na displeji se u Tv kanálů ukazuje před číslem pozice písmeno P a před rádiem písmeno R

[*]Box si lépe uchovává změny poměru stran.

[*]Ukazatel hlasitosti vypadá jinak, hlasitost je zvýšena a mezi kanály už nejsou takové rozdíly

 

Určitě tam budou i jiné změny, něhjaké drobné opravy atd.

fw_ver_prew.jpg.ac0ec36cbae5d62c32b9dde5c1c294ad.jpg

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám klasický externí HDD Adata 500 GB. Dlouhé měsíce před tím fungoval bez problémů.

Ten formát proběhl přes box? Když provedete formát v PC, disk je normálně funkční?

Ten disk se kupoval speciálně pro nahrávání k boxu, takže se formátoval jen jednou, (tuším to bylo) loni na podzim a formátoval se přes box.

 

Zkušenosti s čersvě naformátovaným diskem má kolega P_V a koukám, že píše, že ho formátoval z menu.

 

Funguje vám nahrávání? Mně to při snaze o naplánování nahrávání ukáže zprávu, že Váš disk je plný, a to i bezprostředně po naformátování z menu. Ovšem v informacích o mediaboxu to ukazuje Nahrávání připraveno a zaplnění 1%. Disk je v pořádku, v PC je čitelný i zapisovatelný, a je to pořád ten samý disk se kterým to kdysi fungovalo.

 

edit: Dnes patrně došlo k aktualizaci fw.

 

edit 2: Všiml jsem si že aniž bych něco nastavoval, po zapnutí STB na disku neustále bliká kontrolka aktivity a ve složce /liveB se nahrává aktuálně sledovaný program, WTF? Kde se to dá vypnout? Flashce to nebude dělat dobře. Zajímavé že pro tohle "nahrávání" flashka plná není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a ještě jeden postřeh, hlášku o plném disku mi to hlásí i v případě, že se jen pokusím podívat na plán nahrávek (který je v tuto chvíli prázdný).

 

Teď se mi zpětně vybavuje, že plný disk mi to hlásilo i dřív, když jsem spíš omylem chtěla spustit záznam živého vysílání a to bylo v době, kdy mohlo být zaplněných tak plus minus 92 procent disku, ale s předem plánovaným záznamem celého pořadu problémy nebyly.

 

Jinak musím pochválit tu hlasitost, přijde mi lepší jak v živém vysílání a i v tom nešťastném zpětném zhlédnutí, kde se VODO chyby vyměnily za nějaké jiné (a to bylo někdy snad okolo jedenácté v noci a sekalo se to co pár minut), mi přišlo, že hlasitost je mnohem lepší, než bývala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sako verife

Prosím o test následující opravy FW cihly:

"Součástí nahrávek jsou DVB titulky a všechny audio stopy, tlačítkem TXT přes 888 lze titulky vyvolat, změnu stopy přes akční menu nebo tlačítkem AUDIO."

 

Prosím o test v délce cca 5ti min a různých pořadů převážně na ČT. Jestli se titulky zobrazují beze zpoždění a jestli opravdu píší to co říkají. Ne se zpožděním třeba dvou vět atd.

Také prosím o test nahrávky, jestli se v nahrávce zobrazují titulky.

 

1)

Prosím o test na HD ČT 1 (nebo klidně i hd ct²) v HD programech by se měli zobrazovat (musí se povolit v nastavení) DVB titulky (jsou barevné) prosím i test nahrávky, za jsou v nahrávce titulky.

 

2)

Prosím o test ČT 1 SD kvalita. Tam se pustí titulky pomocí dálkového ovladače a v teletextu zadat 888. Taktéž prosím o test za se nahrají titulky.

 

Prosím hlavně o test jestli titulky opravdu zobrazují to co postavy říkají. Docházelo totiž je zobrazování s časovým posunem například 2-3 vět. Bylo to tedy nepoužitelné.

Ať si opět nenechám dovézt cihlu, již po 3tí, a nemusím ji opět vracet.

 

Děkuji moc za ochotu

 

 

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám klasický externí HDD Adata 500 GB. Dlouhé měsíce před tím fungoval bez problémů.

Ten formát proběhl přes box? Když provedete formát v PC, disk je normálně funkční?

Ten disk se kupoval speciálně pro nahrávání k boxu, takže se formátoval jen jednou, (tuším to bylo) loni na podzim a formátoval se přes box.

 

Zkušenosti s čersvě naformátovaným diskem má kolega P_V a koukám, že píše, že ho formátoval z menu.

 

Aneb hledání chyby tam, kde není... Unixový OS disk bez problému přečte, STB i zapisuje, i když to co nechci

 

V tuto chvíli už by měl být všude nový FW všude. V přehledu byste měl vidět toto:

 

[*]timeshift

[*]Při přepínání programů pomocí tlačítka PRG+ popřípadě PRG- skáčete jen po předplacených kanálech.

[*]Součástí nahrávek jsou DVB titulky a všechny audio stopy, tlačítkem TXT přes 888 lze titulky vyvolat, změnu stopy přes akční menu nebo tlačítkem AUDIO.

[*]Na displeji se u Tv kanálů ukazuje před číslem pozice písmeno P a před rádiem písmeno R

[*]Box si lépe uchovává změny poměru stran.

[*]Ukazatel hlasitosti vypadá jinak, hlasitost je zvýšena a mezi kanály už nejsou takové rozdíly

 

Určitě tam budou i jiné změny, něhjaké drobné opravy atd.

 

Timeshift - a ten se dá vypnout kde? Pokud chci aby se mi něco nahrávalo, tak si to sám nastavím... A pokud někdo používá flashku (jako třeba P_V), tak jí může za chvíli zahodit....

 

Osobně si myslím, že právě timeshift je důvod proč nefunguje nahrávaní - toho co chci, aby se nahrálo.

 

BTW proběhlo testování všech funkcí STB, předtím než nová verze FW vyšla? Nebo testujeme nový FW teprve my? Evidentně testovaní neproběhlo. Jako betatester si účtuji 300kč/h, FW testují od čtvrtka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...