Přejít na obsah

zmeny sluzeb od 1.5. 2012


homberg

Doporučené příspěvky

Návštěvník Krist

Zjistil jsem takovou věc. IP adresa se nyní docela často mění a u některých IP ta rychlost funguje dobře. Osvědčené je testování rychlosti z FTP UPC, doporučuje to i samotné UPC. Hodnoty viditelné na Network Meteru (gadget do postranní lišty Win) jsou jistota.

Např. IP 78.102.109.27 (včera) šlapala parádně. Dnes mám přidělenou 62.245.100.XXX a hrůza, přes 10 Mbit se snad nedostanu (platím Fiber 60). Nechápu proč se nyní IP mění co chvílu. Když jsem platil za tarif UPC easy (15 Mbit), tak IP držela třeba rok.

Při výpisu ipconfig /all je ta doba zapůjčky vidět. A když nahodím parametr /renew pro obnovu IP, tak mě to vypíše chybu, že nelze kontaktovat DHCP. Po skončení doby zápujčky se IP změní. Zvláštní, že ta doba zapůjčky je někdy třeba jen hodinu někdy 12 hodin.

Máte podobnou zkušenost ?

Upraveno uživatelem Krist
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bucky Kid

Hm tak přišlo vyúčtování plateb za červen a tam už je cena navýšená, ne o 49 ale rovnou o 52Kč :mrgreen:. Takže za příplatek 52Kč mám ještě o něco snížený upload, skvěle :roll:. Tím pádem ke konci roku nejspíš u UPC skončím. Leda by za tuhle cenu nabídli alespoň ten vyšší tarif s uploadem 1.5Mbit, s tím ale moc nepočítám.

 

Zjistil jsem takovou věc. IP adresa se nyní docela často mění a u některých IP ta rychlost funguje dobře. Osvědčilo se mě testování rychlosti z FTP UPC.

Mě se IP taky několikrát měnila, když jsem stisknul to šedé tlačítiko na vrchu modemu, ale rychlost byla u všech IP stejná. Po změně tarifu mám stále tu samou IP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Krist
Jak si změnit IP adresu:

kb.php?a=6

Tak super, změnou IP - potažmo změnou MAC - jsem to donutil zase šlapat jak má. Doufám, že to nebudu muset dělat často.

Akorát to mám složitější, že jsem musel změnit /naklonovat MAC na routeru Asus WL500gp. Fungovalo to samozřejmě i změnou jen na PC bez připojeného routeru. Prostě měnit, dokud rychlost nešlape, jak má (mě to teď stačilo jednou).

Pro majitele stejného routeru je to klonování MAC adresy dle manuálu na str. 39 (do chlívku "MAC address" vepíšete libovolný 12ti místný kód /čísla a písmena)

Někde jsem četl, že UPC nějak omezuje tyto routery, ale jak vidno, není to pravda.

 

(Nework Meter zobrazuje reálné stahování z ftp.upc.cz )

upc_nm.png2000398622.png201223907.png

 

"Bohužel" je pro mne důležitá rychlost hlavně přes páteř Sitel, na které frčí streamy :)

upc_tv.png

 

Snad jsem sobě vyřešil rychlostní problém, uff. Snad to pomůže i jiným :salut:

 

P.S. Jsem ještě zvědav, co to udělá, až přes switch napojím router a PC, příp. dva routery ( Fiber 60 by měl povolit 2 dynam. IP )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Krist

Když jen restartuji modem čudlem vzadu, nebo vytáhnu napájení, tak se IP ani kvalita připojení nezmění. Možná, že bych to nechal vypnutý do vypršení zápujčky IP.

Taky to nechápu ale jedině tímto dlouhodobým šťáráním a zkoumáním jsem to zatím vyřešil.

Upraveno uživatelem Krist
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče změny cen, "zrychlení sítě + rušení tarifů":

 

No podle mne je to navýšení cen jasná změna smlouny, nevýhodná pro stranu která není podnikatelem, tedy pro mne co nechce platit navýšení ceny = platí občanský zákoník.

 

Změnu smlouny dle občanského zákoníka č.40/1964 paragraf 56 lze udělat pouze v případě dohody obou stran. Z mé strany UPC nedostalo souhlas ke zvýšení ceny.

 

Takže:

 

a) posílám jim výpověď nyní s odůvodněním že jejich jednání není v souladu se zákonem + ztráta nedůvěry v důsledku jednání které nepovažuju vůči mně za fér.

b) nechci platit odhlašovací poplatek 500kč a chci vrátit rozdíl mezi navýšením plateb (teď to holt platit musím bo smlouva)

c) chci poslat stížnost na Radiokomunikační úřad a obchodní inspekci, doufám že za tuhle prasárničku dostanou pěkný flastr.

 

Lepší by bylo kdyby to byla stížnost kolektivní, takže kdo má zájem dejte vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...