Přejít na obsah

zmeny sluzeb od 1.5. 2012


homberg

Doporučené příspěvky

Pokud jsi opravdu dostal adresu 79.102.109.27, tak si raději zkontroluj PC, jestli tam nemáš nějakou breberku (vir, trojský kůň).

Tahle adresa totiž není vůbec z rozsahu pro UPC - viz http://www.maxmind.com/app/locate_demo_ ... 102.109.27.

 

Zjistil jsem takovou věc. IP adresa se nyní docela často mění a u některých IP ta rychlost funguje dobře. Osvědčené je testování rychlosti z FTP UPC, doporučuje to i samotné UPC. Hodnoty viditelné na Network Meteru (gadget do postranní lišty Win) jsou jistota.

Např. IP 79.102.109.27 (včera) šlapala parádně. Dnes mám přidělenou 62.245.100.XXX a hrůza, přes 10 Mbit se snad nedostanu (platím Fiber 60). Nechápu proč se nyní IP mění co chvílu. Když jsem platil za tarif UPC easy (15 Mbit), tak IP držela třeba rok.

Při výpisu ipconfig /all je ta doba zapůjčky vidět. A když nahodím parametr /renew pro obnovu IP, tak mě to vypíše chybu, že nelze kontaktovat DHCP. Po skončení doby zápujčky se IP změní. Zvláštní, že ta doba zapůjčky je někdy třeba jen hodinu někdy 12 hodin.

Máte podobnou zkušenost ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Co se týče změny cen, "zrychlení sítě + rušení tarifů":

 

No podle mne je to navýšení cen jasná změna smlouny, nevýhodná pro stranu která není podnikatelem, tedy pro mne co nechce platit navýšení ceny = platí občanský zákoník.

 

Změnu smlouny dle občanského zákoníka č.40/1964 paragraf 56 lze udělat pouze v případě dohody obou stran. Z mé strany UPC nedostalo souhlas ke zvýšení ceny.

 

Takže:

 

a) posílám jim výpověď nyní s odůvodněním že jejich jednání není v souladu se zákonem + ztráta nedůvěry v důsledku jednání které nepovažuju vůči mně za fér.

b) nechci platit odhlašovací poplatek 500kč a chci vrátit rozdíl mezi navýšením plateb (teď to holt platit musím bo smlouva)

c) chci poslat stížnost na Radiokomunikační úřad a obchodní inspekci, doufám že za tuhle prasárničku dostanou pěkný flastr.

 

Lepší by bylo kdyby to byla stížnost kolektivní, takže kdo má zájem dejte vědět.

Ztráta bývá obvykle důvěry, o nedůvěře slyším prvně.

Odhlašovací poplatek jsem v ceníku nenašel, není to něco nového?

 

Kolektivní stížnost v tvém podání asi nebude úplně ideální, radši se poraď s nějakým právníkem nebo ať tě radši rovnou zastupuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekdy staci pohrozit vypovedi a prechodem k levnejsi konkurenci, pak nabidnou slevu, ale je potreba byt durazny.

Někdy moc důrazu škodí, kajasi 8) Radim Martynek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem měl problém s rychlostí a opravdu jediné řešení je měnit MAC adresu tak dlouho, dokud nedostanete IP adresu, která je "v pohodě".

Jak se zde dočítám, nejsem jediný, kdo s IP adresami a rychlosti internetu má problém.

 

Na technickou podporu jsem poslal dotaz ohledně tohoto problému, včetně výpisu log a IP, které jsou problémové a výsledek - popřeli, že by by byla chyba na straně UPC.

 

Co se zápujčky IP týče, tak po vypršení router automaticky pošle renew a zápujčka se prodlouží. Je lepší mít rouster, který podporuje GLAN. 100 Mbps routery mohou mít problém s renew, viz. zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K častým změnám IP adresy dochází. Jde o to, že prvotní zápujčka IP adresy je 1-3 hodiny a pokud se po vypršení neprodleně neprodlouží, je ztracena. Pokud je PC připojeno pouze k modemu, tak po vypnutí PC po několika hodinách IP adresa prostě spadne. Po zapnutí PC je sázka v loterii, aby jsi chytnul IP adresu, která je "v pohodě".

 

Doporučuji Modem+router a pak teprve PC, modem+router nechat puštěný nonstop. Pokud je IP pomalá, tak změnit MAC v routeru.

 

Mimochodem, ted ftp.upc.cz nelze zobrazit v Internet Exploreru! Pouze to jede v total commanderu a zadat anonymní připojení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Krist
Mimochodem, ted ftp.upc.cz nelze zobrazit v Internet Exploreru!

V Mozile a G.Chrome to jde v pohode. Mozna nastavit v IE bezpecnost nebo neco, IE nepouzivam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Teorie o tom, že je třeba hledat nějakou fungující IP adresu je sice zajímavá, ale celkově naprosto nesmyslná. Ve zjednodušeném modelu je to stejně reálné jako hledat funkční IP, kterou přiděluje domácí router. Jestli je u UPC v něčem problém, tak se občas týká DNS, kde je lepší používat třeba od Google. Ale určitě ne měnit MAC a čekat na tu "správnou" IP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...