Jump to content

Kaon KCF-B3000HCO - Firmware - nedostatky - aktualizace

Guest J.Š.
 Share

Recommended Posts

• 1 month later...
  • 2 months later...

Mám tento settopbox asi od poloviny ledna loňského roku a skoro rok fungoval OK, ale někdy okolo vánoc začal čím dál víc kostičkovat. Přitom signál v televizi, ke které je settopbox připojený, je v pořádku. Ze začátku to šlo vydržet, ale situace se s časem zhoršovala. Ale to nejhorší přišlo teď, když jsem chtěl settopbox zapnout. Kdykoliv se o to snažím, zůstane stát u hlášky na displeji "boot" a ani nezobrazí na televizi logo UPC, jak by při bootování měl. Myslíte, že už je settopbox mrtvý, nebo ho ještě půjde nějak zachránit? Mám v něm nějaké nahrávky, které jsem ještě neviděl a rád bych se na ně podíval, jenže když se settopbox ani nezapne...

• Internet 300
  • -
  • Komfort
  • CA modul, Kaon DVR
  • Hodonín

Měl jsem podobný problém - závada byla ve zdroji (vysychající kondenzátor). Při opravě nahrávky zůstanou, při výměně za jiný budou "fuč".

Tomus: To bohužel taky nepomohlo. Takže jsem zavolal do UPC a zítra to přijdou vyměnit. Docela příjemně mě překvapila rychlost, za což jsem rád, protože tento víkend jsou formule a rád bych viděl tréninky a kvalifikaci na Nova Sport. Jen škoda těch nahrávek, ale s tím už se nedá nic dělat.

• Internet 300
  • -
  • Komfort
  • CA modul, Kaon DVR
  • Hodonín

Tak už mám settopbox vyměněný. Dostal jsem bohužel ten novější 4003, takže ještě dokoupit rozbočovač, aby mi jely kanály i při vypnutém settopboxu. Nicméně problémy s kostičkováním, které jsem popisoval výše a které byly v posledních dnech opravdu neúnosné, se na novém settopboxu nevyskytují, na něm funguje všechno bez problémů, včetně kanálů z muxů s 256 QAM. To je opravdu možné, že se může v settopboxu něco pokazit tak, že obraz začne kostičkovat?

• Internet 300
  • -
  • Komfort
  • CA modul, Kaon DVR
  • Hodonín

Tak už mám settopbox vyměněný. Dostal jsem bohužel ten novější 4003, takže ještě dokoupit rozbočovač, aby mi jely kanály i při vypnutém settopboxu. Nicméně problémy s kostičkováním, které jsem popisoval výše a které byly v posledních dnech opravdu neúnosné, se na novém settopboxu nevyskytují, na něm funguje všechno bez problémů, včetně kanálů z muxů s 256 QAM. To je opravdu možné, že se může v settopboxu něco pokazit tak, že obraz začne kostičkovat?

Ano může. Je to jen elektronika a ty čínské děti nejsou dokonalé stroje.

• Kabel 300 Mb/s
  • Premium 5G
  • Komplet
  • Compal, VTV Premium
  • Brüx
  • Speedtest

• 3 months later...

Dá se nějak vypnout funkce time-shifting? Pokud mám po nějakou dobu puštěný jeden program, naskočí mi na obrazovce zpráva, jestli chci nahrávání ukončit a setobox se vypne. Samozrejmě vždy v tu nejvíc nevhodnou dobu.

• 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone TV
  • Kolín

Jo, tohle se mě stává občas také. Ne pravidelně. A dalo by se říci, že jednou za delší čas.

Hledal jsem možnosti, jak se toho zbavit, ale nikde nic v nastavení STB (ono tam toho moc k nastavení tedy není) sem nenašel. Jestli existuje nějaká fičurínka, tak to nevím - ale asi nic schůdnýho (zákaznického) není.

• 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov