Přejít na obsah

Modem Compal CH7465LG


kotasek

Doporučené příspěvky

Návštěvník siwi

Díky moc za vysvětlení. Heslo do WiFi samozřejmě mám :-)

Ještě bych měl jeden dotaz: Jakou barvou má svítit kontrolka napájení, pokud je zařízení přepnuto do režimu Modem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro
V 30. 12. 2017 at 12:50, siwi napsal:

 

Nechci zkládat nové vlákno ke Compalu. Proto vkládám dotaz zde (používám "falešný citát", protože nevím jak vstoupit do otevřeného vlákna!).

Můj Compal každý den vypisuje v síťovém logu tuto hlášku:
MIMO Event MIMO: Stored MIMO=-1 post cfg file MIMO=-1;CM-MAC=54:67:51:8c:64:1c;CMTS-MAC=00:00:00:00:00:cc;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

Nevím, co si o tom myslet - vše funguje normálně. Mám vypnutou Wi-Fi síť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znamena to, ze sa ti kazdy den modem resetne.. pre info:

DOCSIS MIMO stands for MDD IP Mode Overide. CMTS sends a packet called an MDD (Mac Domain Descriptor) that tells the modem specific details about the cable plant, they determine whether the cable modem attempts to boot up in IPv6 or IPv4 mode. Some of those are TLV 5.1 and 5.2. You get those notices if the mode is not set in the modem config file, or if there is a difference between the current operation mode and what is transmitted in the MDD.

Cize asi nieco nesedi v config subore, ale ked to funguje, neries to..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro
před 7 hodinami, quadra2030 napsal:

Cize asi nieco nesedi v config subore, ale ked to funguje, neries to..

Možná, že to podivné hlášení je způsobeno tím, že router každý den ráno zapínám - na noc je vždy vypnutý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník kotlik

Od dnes som na tomto modeme aj ja. Prekvapila ma kvalita hlasu na telefonnej linke oproti Ciscu 3208 ktorá je u Compalu o hodne lepšia. Teraz som zvedavý na ostatné vlastnosti tohto modemu...po prečítaní príspevkov v tejto téme mám trochu obavy :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kotlik

Mne sa Cisco porúčalo minulý týždeň. K tomu telefonovaniu...pri Ciscu som mal veľmi hlasný zahuhlaný zvuk, telefon bol nadstavený na mimimálnu hlasitosť a aj tak to bolo hlasné. Pri Compale je síce zvuk tichší ale je čistejší, nehuhle. A aj volacie a obsadzovacie tony sú iné. Ako je to možné to netuším :)  Telefon mám stále ten istý, je to nejaký bežný Panasonic za cca 25€. 

Čo sa týka modemu ja rozdiely, bohužiaľ, pozorujem. Dnes sa sám niekedy okolo 4 ráno reštartol a samozrejme veci napojené cez WiFi už naspäť nepripojil...Mám ho ale len pár dní tak uvidím. Prinajhoršom napojím zaň ten starý OvisLink čo som mal za Ciscom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kayman

Ten rozdiel v telefóne byť môže, telefón ide cez DOCSIS digitálne, modem robí prevod na klasický analógový telefón a teda generuje telefónny signál pre klasické telefóny, zvuky, ktoré robí robí on :). Na bežnej telefónnej linke od telekomu robí tie zvuky obsadeného tónu a podobne ústredňa :).

 

Edit: ne UBee mám zvuk celkom čistý, ale veľmi veľmi tichý, máme bezdrôtový Panasonic a hlasitosť na maxime a aj tak skoro nič nepočuť, takže volám zvyčajne s hlasitým odposluchom a telefón pri uchu. Nikdy ma vlastne nenapadlo, že by problém mohol byť aj v Ubee a nie v tom Panasonicu.. :D.

Upraveno uživatelem kayman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kotlik

Priateľka má tiež kombináciu Ubee + Panasonic  a má ten istý problém. Hlasitosť naplno a stále sa mi sťažuje že to má moc potichu. Raz som u nej skúsil zapojiť na jej modem môj telefon a bolo to to isté. Jej zas ide u mňa v pohode. Tak že si myslím že to bude modemom. Ale za tie roky čo som u UPC som zopár modemov už vymenil ale telefon som mal vždy od Panasonicu. Možno Siemens, Philips atd´ budú na tom lepšie čo sa týka max hlasitosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...