Přejít na obsah

Modem Compal CH7465LG


kotasek

Doporučené příspěvky

Návštěvník Namor1348
V 22. 11. 2017 at 23:15, Pedros97 napsal:

Lenze ja sa nedostanem ani do routru.Ked do wanu pripojim O2 tak v pohode takze firewallom to nebude.

Volbu bridge tam mam na Compale a mam ju zapnutu.

Nejak som to este nestudoval myslim ze tych statickych adries tam je pri tom tarife viac podla mac adresy jak som vrazil kabel rovno do notasu bola to nejaka z rosahu 78 alebo 79 v routru 213. co je docela divne.

Ani z lokalnej siete sa cez tu pridelenu adresu na wane nedostanem do routeru

Z lokalnej lan tam vyskoci Forbidden Reject request from RFC1918 IP to public server adress jak sa prihlasujem na tu adresu na wane co dostane router z vonku vuobec nic.

Ping ok jak z lan tak z vonku

Dobrý den, a zkoušel jste adresu  192.168.100.1  ?  Já pokud přepnu Cisco EPC3925 do modu bridge tak mám právě tuto vstupní adresu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pedros97
V 22. 11. 2017 at 22:02, Pedros97 napsal:

Dobry den dnes nam upc instalovalo sluzbu internet 500 a modem UPC COMPAL CH7465LG.

Modem sem prepnul do modu modem bridge protoze pouzivam vlastni router,ale nedostanu se z internetu do sveho routru.

Na routu mi bezi vpn a nemuzu se nijak do nej dostat.

Po resetu v modu ruoter to jde klasicky 192.168.0.1

A v tom bridge mam na svem routru  wan ip 213.220.203.243 coz by mela byt verejna ip a gateway 213.220.203.1 internet funguje,ale z venku se do nej nedostanu.

Dekuji za radu

Tak dekuji vsem vyreseno.Je to divnny,ale funguje to nasledovne:

Pred prepnutim do modu bridge treba nejdriv povolit v modu router remote acess a pak prepnout do bridge a vsechno ok.

Nedava to sice smysl protoze u bridge modu je firewall vypnutej,ale takhle to facha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník tdashadow

je normalni ze modem odmita komunikovat se zarizenimi pripojenymi pres switch? zarizeni pichnuta primo v modemu jsou v pohode, ale do switche netece vubec nic (hosti nedostanou IP a ani se nedostanu na server s IP natvrdo nastavenou) switch je 8port 3com SOHO

 

kdyz modem prepnu do bridge modu a jedu pres vlastni router nemam zadny problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Nunak

 

V 8. 12. 2017 at 8:04, sodekcz napsal:

Nunak : jak to myslíš? Známý má Compal v bridgi včetně Mikrotiku přibližně dva roky. Nikdy si nestěžoval, že by mu něco padalo.

Je to z nejvetsi pravdopodobnosti problem compal v bridge modu vs mikrotik eoip+VPN. Resil jsem to s podporou cca 2 mesice, vyzkouseli nekolik compalu a nasledne vyresil problem az "stary modem" TC 7200. Dle podpory nejsem sam, kdo tento problem mel. Proto se ptam jestli je uz vyreseno.

Modem se choval dost prapodivne, seknul se po randome casu ale radove max 10min  v logu bylo videt odpojeni pomohl restart radove zase na minuty. Dle vyjadreni podpory je modem dost zabugovany :(

Upraveno uživatelem Nunak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník siwi

Zdravím. Mám ode dneška tento modem Compal a není mi moc jasný systém filtrování MAC adres. Ve všech routerech, které jsem dosud používal, bylo možné vytvořit si seznam povolených MAC adres. Takže zařízení, která v tomto seznamu nebyla, router k internetu nepřipojil. Tady to ale vypadá, že je možné vytvořit si akorát seznam zařízení pro blokování, To mi nepřijde zrovna ideální. Přeci jenom MAC adresy zařízení, která chci povolit, znám, protože jsou moje. 

Takže se chci zeptat: Chápu něco v nastavení špatně? Řešil někdo z vás tento problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...