Přejít na obsah

Modem Compal CH7465LG


kotasek

Doporučené příspěvky

Návštěvník ir11

Rozchodili ste niekto dialkove pripojenie k tomuto routeru resp. k nejakemu serveru za nim? Mne to nejde - nastavim Remote access - port je otvoreny, ale spojenie to zrusi. Technik UPC poradil restartovat - SW aj HW - nepomohlo; slubili vymenit router a vraj by to malo ist...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník jedinelinux
pripojenie k tomuto routeru resp. k nejakemu serveru za nim?

Nemam velke skusenosti s tymto nepodarkom, ale z toho, co som si precital na forach a co som videl jeho webkonfig je zrejme, ze ziadny seriozny port forwarding, ani NAT nepodporuje !

Riesenie ale existuje ... treba ho prepnut do modu "modem" a pridat vlastny router - odporucam nieco s openwrt alebo mikrotik. Principialne ti staci mat forwardnuty nejaky vonkajsi port (napr. 12345) na port 22 linuxu, ktory mas na LAN a precitat si manual o port forwardingu pomocou ssh (prepinac -L). Ja to tak mam urobene - najskor poslem WOL paket, ktory zobudi linuxa, ten nabootuje, konektnem sa ssh-ckom a potom mozem robit vsetko rovnako, ako keby som sedel za nim !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ir11

To som prave nechcel kvoli spotrebe. Ale cuduj sa svete - dnes som to este raz skusil a ide to! Bud som tam robil nejaku trivialnu chybu alebo sa daco zmenilo... (Postup: Advanced settings > Port forwarding > Create a new rule > save > Apply changes) Uff! Aj ked vzdialena sprava stale nejde ale o tu mi az tak neslo...

Inak vdaka za ssh -L :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

taky jsem dostal tenhle modem a jsem z jeho nastavení zmatenej. Mám MMC Evolve Infinity TwinCorder HD, které umí Wi-Fi i kabel, ale nedostanu se nikam jinam než do domácí sítě. MMC umí Android i běžný prohlížeč a se starým modemem jsem se normálně na internet dostal. S tímhle se ale nechytám, hlásí to UNABLE_SERVICE nebo že na stránku se nejde připojit. Přitom telefony normálně nainternet pustí, stejně jako notebok. Po kabelu i přes Wi-Fi.

Nemá někdo tip, co tam nastavit abych se na ten internet zase dostal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jedinelinux
To som prave nechcel kvoli spotrebe.

Iste spotreba je tiez dolezita, ale ked to raz nedokaze co potrebujem, co narobim ?

Ja mam na LANke 3 SIP telefony - aby to fungovalo. muselo by to mat podporu rutovnaia sip protokolu.

Idelane by bolo, keby bol na to portnuty openwrt, aby sa s tym dalo normalne fungovat.

Este poznamocka - zagogli a zistis, ze ten kabelmodem je deravy ako reseto a ma slaby CPU ...

takze v rezime modem bude mat CPU menej roboty a diery vychyta dalsi router ...

https://t.co/9yqGSKq227

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Openwrt/lede/ci ako sa teraz volaju na to portnuty nebude.. kedze Openwrt odmieta binarne bloby! A je naivne si mysliet, ze vyrobcovia DOCSIS chipsetov daju svoje IP (intellectual property) volne k dispozicii.

 

A povedzme si rovno - kvalita open source driverov pre radiovu cast je mizerna (hlavne co sa tyka WiFi AC standardu), vyse roka som skusal, kompiloval, upravoval a reportoval bugy v ath10k, az som to vzdal. Co z toho, ze QCA IPQ8065 je uzasna hw latforma (dual core 1,7 GHZ ARM Krait jadra, 512 MB RAM, hw akcelerator pre VPN sifrovanie), ked radiova cast to zabije! Pritom ich closed source driver je skvely - vyborna rychlost AC, podpora MU MIMO, Wave 2, atd..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...