Přejít na obsah

Modem Compal CH7465LG


kotasek

Doporučené příspěvky

Návštěvník kabismo
před 14 hodinami, quadra2030 napsal:

IPv4 adresu bude mat, aj ked ide cez DS-lite (ci je server upczone.cz dosiahutelny aj cez IPv6?), lenze to bude adresa UPC AFTR servera, ktory robi CGNAT..

 

před 14 hodinami, tomus napsal:

Pokud kabismo psal ten příspěvek když byl připojený na ten zmiňovaný modem, tak má ipv4 adresu, protože já jako moderátor jeho IP adresu vidím.

Psal jsem z místa za tím modemem :)

Co jsem koukal, tak DSlite je zapnutý. Zítra se pokusím probít na techniky. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Může mi prosím někdo poněkud objasnit tuto hlášku? 

critical No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=ac:22:05:46:4c:41;CMTS-MAC=00:17:10:98:2c:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

Včera, po prvním zprovoznění Compalu byl log bez záznamů, dnes asi 4x totéž. Sice rozumím textu, nemaje však potřebného vzdělání, nechápu. I když nějaké necnosti při testu uploadu jsem pozoroval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chyby T3 jsou poměrně běžné, objeví se, když modem nedostane odpověď z CMTS na packet "keep alive". Většinou je to způsobeno šumem, mikrovýpadkem atp. Je to vlastně takový ping a každý neprošlý packet se ohlásí chybou T3. Když se objeví párkrát za den, s většími časovými rozestupy, nic se neděje. Kdyby modem nedostal odpověď myslím, že 16x? po sobě, modem se restartuje (znovu se pokusí zaregistrovat do sítě resp. na CMTS). Když se bude objevovat častěji, může to znamenat nějaký šum/rušení. Nemusí být zarušené celé spektrum, může to být jen určitá frekvence. A nemusí to být stále, ale třeba jen ve chvíli, kdy zapnete mikrovlnku, soused zapne televizi v ložnici ... 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Dík za objasnění. Tak nějak jsem si to vysvětloval i já, ale jsem z toho modern GUI modemu poněkud na větvi, zejména pak z odborných překladů některých termínů (odborných ano, ale z jazykového hlediska). Stále žiju v dobách, kdy nejbližší CMTS byla na Šenbachu, což už asi neplatí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro

Když jsme u síťového logu.

Mě modem vypisuje toto:  warning - MIMO Event MIMO: Stored MIMO=-1 post cfg file MIMO=-1;CM-MAC=54:67:51:8c:64:1c;CMTS-MAC=00:01:5c:48:ac:cc;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

Stává se to i několikrát denně, nevím, co si o tom myslet.

 

Upraveno uživatelem jobro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Dinkylinky

Pochopil jsem správně, že když za tímhle Compalem budu mít svůj vlastní router, tak wi-free přestane fungovat a nemusím tak nikam psát, aby mi jí vypnuli?

Děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie som si isty.. ak mas DS-lite, tak Wi-Free ti asi nezrusia (Compal dalej funguje ako router, iba prideli cez PD dalsiu IPv6 podsiet tvojmu routeru), ak mas IPv4 (a prepnes Compal do bridge modu), tak tam asi Wi-Free vypnu automaticky.. neviem povedat, kedze som nikdy nemal Wi-Free zapnute.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro
před 2 hodinami, Dinkylinky napsal:

...tak wi-free přestane fungovat a nemusím tak nikam psát, aby mi jí vypnuli?

O vypnutí funkce Wi-Free musíš požádat. Informace na UPC jsou poněkud vágní - navozují dojem, že ovládání on/off Wi-Free lze provádět přes účet na Moje UPC.
Zatím to fungovalo tak, ža zapnout do jde, ale vypnout už nikoliv. Měl by to někdo odpovědný v popisu funkcí Wi-Free na stránkách UPC upřesnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dinkylinky
před 2 hodinami, quadra2030 napsal:

ak mas DS-lite (Compal dalej funguje ako router, iba prideli cez PD dalsiu IPv6 podsiet tvojmu routeru)

Jsem laik a myslel jsem, že po přepnutí na IPv6 přestane router fungovat, protože nejde Compal přepnout do režimu bridge /mám levný TP Link/. Jde mi hlavně o to, že se tu několikrát psalo, že při streamu může mít Compal problémy se ztrátami paketů, restartuje se a vyřešit se to dá tím, že za něj dám další router. Takže toto řešení, které platilo pro IPv4 by platilo i pro IPv6?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...