Přejít na obsah

Modem Compal CH7465LG


kotasek

Doporučené příspěvky

V manuálu u Compalu je to popsáno dost šalamounsky. Tam to vypadá, že se to týká přidělování vnitřních adres.

str. 33:

https://business.upc.cz/pdf/soho/UPC-Mercury-modem-uzivatelsky-manual-v5.pdf

 

pravda, v obrazovce Obecná konfigurace zařízení je taky maximální počet zařízení (str. 38)

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

V manuálu je spousta kravin, některé jsem dodnes nepochopil. Např. na straně 7 (těsně pod obrázkem) se tvrdí, že Kabelová síť Ethernet LAN s více než dvěma počítači vyžaduje jeden nebo více rozbočovačů, přepínačů nebo směrovačů. Faktem je, že české UPC to mohlo zmršit už jen překladem...

Tomus, ten Maximální počet je v různých lokacích a konfiguracích asi značně proměnlivý, čili jako technický termín je to nesmysl. Ale nejspíš je to překlad z nějaké čínštiny do angličtiny a do češtiny, na kterém se podíleli jen překladatelé s humanitním vzděláním (a čínština má mnoho dialektů)... 

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Max CPE je pocet adries, ktore prideli CMTS modemu.. to su routovatelne adresy zo strany operatora (t.j. nie privatne na strane routera), aj tak sa mi zda to cislo zbytocne vysoke - vacsinou je to 1 az 3. Pozor, nezamienat si s privatnou adresou modemu zo strany operatora, ktoru prideli CMTS (najcastejsie v rozsahu 10.x.x.x), ktora sluzi na spravu modemu/routera!

Ak je nastaveny bridge mode, byva Max CPE 1 - t.j. iba jedno zariadenie je mozne pripojit za modem/router.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro
před 17 hodinami, Retiree napsal:

Co znamená Maximální počet zařízení (Maximum Number of CPEs)? K čemu je onen počet vztažen, čeho (jakých zařízení) se týká, co jej ovlivňuje...

Řešíš nesmrtelnost brouka. Až tě ten inkriminovaný "Maximální počet zařízení" nějak omezí, nebo způsobí další nepředvídatelné chování modemu, tak se tomu věnuj. Zatím toto číslo má jen informační hodnotu. Nejlepší bude to potom řešit s technickým oddělením UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Neřeším, jen jsem to dal do souvislosti s povolením či zákazem UPC wi-free, teď jsem, díky UPC, providerem wi-free, na rozdíl od jiných neřeším zvýšenou spotřebu energie.:o

V noci se probudil můj pc (to občas/často dělá, blbec) a probudil i mě - vydával zvuky připojen/odpojen (velmi krátce mám repro napájené z USB). Skutečně řeším jakýsi problém, tak jsem nahlédl do Compalu, asi byl tentokrát na vině - Event log přetékal (stack logu uchovává 20 FiFo záznamů), mj. mam už stejný firmware jako jobro, se všemi pěti pé (-5p4). Ten log je (díky autorům GUI, mnoho hvězdiček a pípání) poněkud nepřehledný, po setřídění v excelu podle různých parametrů tam jsou zajímavé záznamy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 2 hodinami, Retiree napsal:

Faktem je, že české UPC to mohlo zmršit už jen překladem...

Presne tak... honba za co nejlevnejsim prekladem kombinovana s nevedomosti manazeru, poverenych ukolem zajistit preklad, je vrazedna kombinace. V lokalizaci delam uz skoro 20 let, tak vim az moc dobre, o cem mluvim...

Tady se prekladatel vyporadal s terminem "Maximum number of CPEs" tak, ze proste to podstatne vynechal a zbylo jenom "Maximalni pocet zarizeni"... :-\

image.png.642e439c066f39b5bb3e2e85e55c9a42.pngimage.png.03f6968f5b2c28bc641dc1a08e6ba820.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

jj Před odchodem do důchodu jsem překládal manuály k nové yechnologii (ne že bych ovládal jazyk). Nebyl problém pochopit text, ale najít vhodné výrazy, především odborné, v češtině... Nicméně, stále nevím, k čemu je údaj Maximum Number of CPEs vztažen, proč se mění v závislosti na UPC Wi-Free ON/OFF, samozřejmě i mnoho dalších otázek (zcela nelogicky počet desetinných míst úrovně signálu, nebo neodělování tisíců u čísel řádů Mega… a jiné hovadiny...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
33 minutes ago, quadra2030 napsal:

Aj ked asi tam mal dost nizky pocet pismen/slov v tom riadku v tabulke.

To je HTML, tam se na zadne omezeni poctu znaku nehraje. Nehlede na to, ze bezna praxe je proste pouzit vyraz "zarizeni CPE" a hotovo...

28 minutes ago, Retiree napsal:

Nicméně, stále nevím, k čemu je údaj Maximum Number of CPEs vztažen, proč se mění v závislosti na UPC Wi-Free ON/OFF

Co ten vyraz znamena, uz popsal quadra2030 na predchozi strance. V zavislosti na Wi-Free On/Off se zjevne meni proto, ze zarizeni, pripojena na Wi-Free, se nepripojuji do tve site, ale separatne. Tzn. logicky se pri zapnutem Wi-Free musi zvysit max. pocet CPEs.

34 minutes ago, Retiree napsal:

Nebyl problém pochopit text, ale najít vhodné výrazy, především odborné, v češtině

Ono se uz pred nejakou dobou konecne ustoupilo od nesmyslne snahy prekladat uplne vsechno i za cenu nasilnych a ve vysledku zcela nesrozumitelnych vyrazu. Vyrazy jako smerovac, prepinac nebo most jsou pozustatkem z prelomu stoleti (pamatuju si na ty hruzy pri lokalizaci Windows 2000), dneska uz se bezne pouzivaji puvodni anglicke terminy a nikdo se tomu nedivi.

33 minutes ago, Retiree napsal:

zcela nelogicky počet desetinných míst úrovně signálu, nebo neodělování tisíců u čísel řádů Mega

Tohle nesouvisi s lokalizaci (L10N), ale spis s mirou internacionalizace (I18N) firmware. A v tak minimalne pouzivane aplikaci je potreba zcela dokonale internacionalizace miziva az nulova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

 

"Tohle nesouvisi s lokalizaci (L10N), ale spis s mirou internacionalizace" No spíš s mírou blbosti. V anglosaských zemích (nejen) je zvykem oddělovat v číslovkách tisíce, minimálně u číslovek řádu 10e6 je to přehlednější. Když si dám dohromady světle šedé písmo na bílém pozadí s cca desetimístnou číslovkou, (zase spousta hvězdiček nebo pípání) …

Oč lépe se čte toto 1 346 808 054, než onen paskvil níže (někdy tam jsou i desítky miliard)

Kanál Stav RxMER (dB) Pre RS Errors Post RS Errors
1 Potvrzeno 38.983 1346808054 4596
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...