Přejít na obsah

Modem Compal CH7465LG


kotasek

Doporučené příspěvky

Návštěvník Evzen

"Ciselna hodnota" a "vizualni reprezentace teto ciselne hodnoty, respektujici lokalni zvyklosti zobrazovani cisel" jsou dve naprosto odlisne veci. A komplikovat uz tak pomerne komplikovany kod, ktery stranky GUI vykresluje, jeste timhle, se proste nevyplati.
Ty udaje nejsou urceny k castemu cteni, tzn. je proste zbytecne se s tim srat...

Ani nevim, jestli i podstatne propracovanejsi firmware jako DD-WRT/OpenWRT/LEDE, apod. maji I18N takto dotazenou do detailu. Vubec bych se nedivil, kdyby ne... lapidarne receno, "tohle neni cteni pro lamy... a ne-lamy to zvladnou i tak, jak to je😉

To ta dementni barevna kombinace, spolu s imbecilne tenkym pismem, je IMO podstatne zavaznejsi problem.
Asi to vymyslel stejny radoby-UX-designer jako GUI TP-Link Tether :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Prohlížím si náhodný obsah logu.

1. Zaregistroval jsem výskyt tří stupňů (zatím) Priority . Nikde jsem neobjevil definici stupně jejich závažnosti, mohu se jen domýšlet

2. Zaujala mě událost Illegal - Dropped INPUT packet:. Zdrojem (pokud SouRCe) jsou různé IP, za nimi vždy stejná MAC (čeho?), cílem je lokální kabelový modem. Jak vyložit uvedenou hlášku, to drop má zcela jistě jiný význam obecný a příslušný oborový...

3. Jiná zajímavá událost, Port Scan - FIN: SRC=rúzná IP, za ní opět MAC stejná jako výše, cilem opět lokální CM   (co je FIN ?)

Těch pár IP, co jsem zjišťoval, je Microsoftu na různých lokacích.

 

Slambe, to formátování textu je nějaký divný (typ fontu), jednou funguje, podruhé ne...

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dropped INPUT packet - firewall v Compale zahodil prichadzajuci paket z WAN z nejakeho dovodu - neplatna adresa atd.

FIN packet je druh paketu v TCP/IP (podobne ako SYN, ACK..) - pouziva sa na ukoncenie (polo)otvoreneho spojenia.. a FIN scan je casto pouzivana technika skenovania portov (kedze lahsie prechadza firewallom, zavrety port odpovie RST, otvoreny port paket ignoruje/zahodi bez odpovede).

Pusti si niekedy nmap a uvidis 🙂

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník v5ndeta

caute chlapy aja mam tento akoze router.no wifi je na nom pomala,pomalsia ako na mojom byvalom vlastnom routeri TP-LINK TL-WR841N za 20€, na tomto compale mam len same lagy cez wifi, na wifi analyzeri mi ukazuje ze by to chcelo 14 kanal alebo 12,13 ale v nastaveniach mam len po 11... nejake rady ako to nastavit? este by som mohol vyuzivat 5ghz na svojom xiaomi redmi note 4 global ale  ked prepnem na 5ghz na telefone nevidim ziadnu siet...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro
 

pomalsia ako na mojom byvalom vlastnom routeri TP-LINK TL-WR841N za 20€, na tomto compale mam len same lagy cez wifi, na wifi analyzeri mi ukazuje ze by to chcelo 14 kanal alebo 12,13 ale v nastaveniach mam len po 11... nejake rady ako to nastavit?

Měl jsem (mám) stejný problém. V mém případě pomalé WiFi způsobovala zastaralá mini karta v notebooku. Ale moje příspěvky na toto téma zmizely z tohoto vlákna.
Pro získání plného rozsahu vysílaných kanálů (1 až 13) mi tech. oddělení doporučilo tovární nastavení/reset routeru. Bez úspěchu - stále mám v roletce jen kanály 1 až 11.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník v5ndeta

v telefone som prepol na 5ghz siet a zrazu naslo moju siet,tak uvidime dokedy do pofachci,

 

´´ńo teraz som si premenoval siete 5ghz inaksie ako 2,4ghz ,doteraz som mal rovnako pomenovane tak som nasiel wifi siet smojim menom 2,4ghz/5ghz, a vtelefone mi naslo len jednu tu istu siet,teraz som nastavil v telefone automatiku frekvencie wifi a pekne mam rozdelene 5ghz  a 2,4ghz siet ..cize zatial to fahci na 5ghz tam neiej skoro ani jedna v okoli,cize kanale su volne..

Upraveno uživatelem v5ndeta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník jobro

Pomalý start Compalu po zapnutí. Také vám trvá dlouho, než modem naváže spojení a připojí se k internetu? Musím čekat dlouhé minuty (po zhasnutí kontrolek), než zmizí vykřičník u ikonky sítě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Compal mám krátce, v dané problematice úspěšně plavu... U mně jede 24/7, takže takový problém mě netrápí, přesto, pokud jsem si všiml,  po restartu (off/on) se pc k síti (ethernet) připojí ještě před zhasnutím všech 3 kontrolek. Wi-fi připojení jsem nesledoval, přesto mám pocit, že to trvá poněkud déle (vykřičník, křížek, OK).

trochu OT, jiný postřeh: hodiny Compalu se synchronizují jen při přihlašování, za týden se zpozdí o cca 15 minut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro

Podle všeho, prodloužený start modemu je/byl způsoben tím, že UPC "rozesílá" v určitých intervalech nový firmware. Letos už to bylo několikrát a nyní mám verzi CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-NOSH.
Po takovém upgrade vždy trvá déle, než se Compal zmátoří... Nevím, jak probíhá tato akce u modemů, které běží nonstop. Já jej vypínám na noc, nebo když odcházím mimo byt.

 

 

Upraveno uživatelem jobro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...