Přejít na obsah

Modem Compal CH7465LG


kotasek

Doporučené příspěvky

Návštěvník kotlik
před 14 hodinami, jobro napsal:

O vypnutí funkce Wi-Free musíš požádat. Informace na UPC jsou poněkud vágní - navozují dojem, že ovládání on/off Wi-Free lze provádět přes účet na Moje UPC.
Zatím to fungovalo tak, ža zapnout do jde, ale vypnout už nikoliv. Měl by to někdo odpovědný v popisu funkcí Wi-Free na stránkách UPC upřesnit.

Mne to išlo vypnúť cez účet Moje UPC bez problémov. Odklikal som to tam a modem si na to hned stiahol nový konfiguračný súbor s označením nowifi, reštartol sa a free sieť sa vypla, mám len svoju v 5GHz pásme. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro
před 1 hodinou, kotlik napsal:

Mne to išlo vypnúť cez účet Moje UPC bez problémov...

Když to tak funguje, je to dobře. Já musel předloni žádat operátora...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Dinkylinky napsal:

Jsem laik a myslel jsem, že po přepnutí na IPv6 přestane router fungovat, protože nejde Compal přepnout do režimu bridge /mám levný TP Link/. Jde mi hlavně o to, že se tu několikrát psalo, že při streamu může mít Compal problémy se ztrátami paketů, restartuje se a vyřešit se to dá tím, že za něj dám další router. Takže toto řešení, které platilo pro IPv4 by platilo i pro IPv6?

Stratovost paketov IMHO nesuvisi s s dalsim routerom, povodna myslienka bola asi dat Compal do bridge modu (ale to iba v pripade IPv4) a za nim svoj router. Pri DS-Lite (IPv6) nie je mozny bridge mod, preto to nejde prepnut - a osobne by som v takom pripade nedaval dalsi vlastny router - pre IPv4 vznikne dvojity NAT a IPv6 nemusi byt korektne (ak nefunguje spravne pridelenie IPv6 subnetu cez PD).

DS-Lite najlepsie funguje s routerom providera (t.j. Compal), do ktoreho su priamo pripojene vsetky koncove zariadenia zakaznika (ci uz Ethernet, alebo WiFi).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Dinkylinky

Děkuji za vysvětlení.

Ještě se chci zeptat k té ztrátě paketů u Compalu - to se může projevovat třeba tak, že když stahuji velký několikagigový soubor, tak se přeruší stahování, což někdy znamená stahovat vše znova. Jde mi hlavně o to, zda u Compalu to není velmi častá záležitost oproti jiným modemům, kde se to stane vyjímečně. Vlákno Compalu jsem samozřejmě celé pročetl od první strany /bohužel některé odkazy už nefungují/, a tak mě zajímá, zda ty, co si stěžují, jsou vyjímky. Takže děkuji za postřehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kotlik

U mňa je sťahovanie bez problémov. Aj malých a aj veľkých súborov. Najväčšie súbory väčšinou ťahám zo Steamu cez ich klienta. Mávajú tak okolo 30-40 GB. Menšie z ulož.to a pod. serverov, tie mávajú obvykle okolo 5-6 GB. Zatiaľ sa mi nikdy nestalo že by sa prerušilo sťahovanie. Nemám ani problém s vypadávaním internetových rádií ako tu niektorí užívatelia spomínali. Jediným problémom podľa Sieťového výpisu z Compalu sú nejaké mikrovýpadky T3 time out...Tie sa ale objavujú akosi náhodne...posledný som mal podľa záznamu pred týždňom a nejako to nemá vplyv na pripojenie...aspoň som nič nepostrehol a tak to ani neriešim. 

Pred Compalom som mal Cisco EPC3208 a ani s tým som nemal problém s pripojením. Pred výmenou som mal tiež obavy ako Compal pôjde lebo negatívnych skúseností je tu celkom dosť. Zaťiaľ je všetko v poriadku až na jeden samovoľný reštart v prvý deň prevádzky. To ale mohlo byť spôsobené aj nadstavovaním modemu a nahrávaním nového profilu linky. Mám ho ale len niečo vyše mesiaca. Uvidím či vydrží toľko rokov čo Cisco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neprejavuje sa to ani tak prerusenim stahovania, ako zvysenou a kolisajucou latenciou a stratou paketov.. prejavuje sa to hlavne pri vacsom pocte down kanalov (16 a viac) a vyssich rychlostiach (500 Mbit), ked Intel Atom CPU v modeme nestiha (a to neopravi ziaden novy fw). Bezny uzivatel nic nepostrehne (nepusta si pingplotter 24h denne), no prejavuje sa to pri on-line hrani.

Compal na 300 Mbit (ci nizsom) profile by nemal mat tento problem.

Riesenie neexistuje - iba pouzit modem s Broadcom chipsetom, co je v nasich koncinach Cisco EPC 3208/12 a Technicolor 7200.. ktore uz UPC bezne neposkytuje.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kayman

Technicolor sa dá prenajať keď človek veľmi do nich hustí, ale aj to mi ponúkli len s tým, že buď príde Technicolor alebo Ubee (ktorý mám teraz a nemá bridge, len cez DMZ fungujem :/).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rutap
V 26. 9. 2017 at 14:24, jiros napsal:

Zdravím měl bych dotaz mám internet 200 a chtěl bych přejít na rychlost 500 mám Settobox Horizon Mediabox na všechny služby a zajímá mě jestli při přechodu na výši rychlost budu muset Settobox měnit nebo umí ten Settobox rychlost 500+ děkuji 

Zajímala by mě stejná informace jako kolegu výše... Tuší někdo? - resp. jaká je maximální rychlost, kterou modemová část HD DVR Mediaboxu (cihly) utáhne?
Pravděpodobně má jen 8 download kanálů (pouze vidím ve svém webovém rozhraní, skutečná technická data nejsou nikde uvedena), tedy teoretické maximum pro "payload" je 400 Mbit/s. Jaká je však realita? Cca 300 Mbit / 350 Mbit / 400 Mbit ?
Opravdu neumí více než 8 download kanálů? - Tím pádem 500 Mbit je přes cihlu nemožné a jediná cesta vede přes Compal?
Díky za info.

Upraveno uživatelem rutap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, dotazy jste si zodpověděl docela přesně. 500 přes HZN DVR nejde, jedině přes Compal. HZN DVR má jen 8 kanálů pro download a 4 pro upload.

Teoretické maximum je opravdu 400Mbps, ale vytížil byste na maximum 8 kanálů a předpokládám, že na nich úplně sám nebudete, jelikož jsou ty frekvence sdílené. Compal si tu rychlost složí ze 16 kanálů. Realita bude kolísat s aktuálním zatížením, rušením na síti, ztrátovostí ...

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník jobro

30.4.2018 dostal můj Compal nový firmware (6.12.18.24-5). Po aktualizaci vše běželo normálně. Ale po vypnutí a následném zapnutí modem nekomunikoval. Nešlo se přihlásit ani k administraci. Po tvrdém resetu se modem zmátořil a bylo samozřejmě nutné začít "od nuly" včetně obsáhého marketingového ujišťování, jak jsme dobří.

Uživatelské nastavení jsem obnovil ze zálohy. Z technického oddělení přišla omluva a ujištění, že reset do továrního nastavení nebyl nutný. U mě bez resetu bych jen koukal na rozsvícené signálky na Compalu a dál nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...