Přejít na obsah

UPC zacalo blokovat a omezovat provoz na nekterych portech


Návštěvník malina

Doporučené příspěvky

Opakuji, :

Tím,že si tady budeme stěžovat v malé komunitě, se nic nezmění !!!!!

 

Tyto omezení UPC se musí dostat do světa!!!

 

Tím, že se do podvědomí potencionálních nových uživatelů ( i stávajících ) dostane, že UPC OMEZUJE INTERNET, tak s tím UPC začne zabývat.

Pokud si budeme stěžovat JEN a JEN v této diskuzi, ta se NIC nestane a ani NIC nezmění.

 

Pár článků o těchto OMEZENÍCH na významných ( hodně navštěvovaných ) serverech dokáže DIVY. Jen by to chtělo je tam nějak protlačit.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pripade klasickeho shapingu reseneho pres aktivni sitovy prvek, jako packetpeer by tento mel byt vidielny ve vystupu z tracepath, tam ovsem zadny neni.

Blbost jestli si myslis, ze to bezi jen pres ty prvky co vidis tak jsi hodne naivni, neco jako tunely te asi moc nerika ze?

 

Nikde netvrdim "ze to bezi jen pres ty prvky co vidis".

Dale reaguji na "neco jako tunely te asi moc nerika ze?": tunely jsem pouzival jiz v dobe, kdy ty jsi jeste lezel mamince v deloze. Vzhledem k tomu, ze se kazdy aktivni sitovy prvek umoznujici congestion control pripojuje zpravidla vzdy primo k sitovemu uzlu, ktery obsahuje vsechen trafic (nejen segment ziskany tunelem odjinud) je velice nepravdepodobne to, co rikas. Az dospejes, mozna si v zahranici nekdy vsimnes "Network Unit for Traffic Regulation" popisku k urcitym IP adresam, ktere jsou vzdy videt ve vystupu z tracepath. Sitovy architekt, ktery bu infrastrukturu navrhl tak, aby odesilala data tunelem po segmentech jednotce ridici traffic by byl velice kontraproduktivni, prisel by totiz o nejmene 30% kapacity linky jen kvuli tomu.

 

Tak se omlouvám pokud jsem tě nikterak urazil, každopádně jsem chtěl říc, že prostě to že tam ten shaping je, vůbec nemusí být zjistitelné a v zájmu UPC je aby nebylo. Za druhé něco málo také o sítích vím a docela se tím živím a již nějakou dobu. Každopádně vím, že tam ty shapery tam jsou 1. vidím to na konektivitě ruzných služeb ve stejný čas 2. lidský faktor únik informací. Jaká je konkrétní realizace nevím v tracepath na seznam já vidím jen CMTS od RiverDelta Networks pak to zmizí na plzenskem karnevalackem ciscu a pak už cisco upc v Praze a brána ven postavená na něčem od Juniper Networks. Kde je prováděn ten trafic shaping tě nepovím, jaká je topologie mezitím také nevím, ale nemyslím že by to nešlo udělat aniž by si měl 30% ztrátu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste neco v manualu od packeteer se pise "Units are transparent in the network and do not appear in routing tables or as a traceroute hop, so their IP addresses are hidden. A malicious attempt at intrusion would find it much more difficult to guess or discover a PacketWise unit than a typi**l router."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník piposek
Opakuji, :

Tím,že si tady budeme stěžovat v malé komunitě, se nic nezmění !!!!!

 

Tyto omezení UPC se musí dostat do světa!!!

 

Tím, že se do podvědomí potencionálních nových uživatelů ( i stávajících ) dostane, že UPC OMEZUJE INTERNET, tak s tím UPC začne zabývat.

Pokud si budeme stěžovat JEN a JEN v této diskuzi, ta se NIC nestane a ani NIC nezmění.

 

Pár článků o těchto OMEZENÍCH na významných ( hodně navštěvovaných ) serverech dokáže DIVY. Jen by to chtělo je tam nějak protlačit.

 

Opakuji:

 

UPC je významný zadavatel reklamy na všech známějších mediálních portálech, takže ikdyby sis napsal pár článků sám a pokusil se to nějakým způsobem protlačit, tak neuspěješ ! Toto je "tržní" prostředí v čr - podplatíš pár úředníků, médiím zadáš reklamy, aby na tebe netočili špatné reportáže a můžeš si dělat v podstatě co chceš. Chtěli jste kapitalismus - máte ho... tak nechápu co se teď komu nelíbí...

 

Média totiž skočí raději po takovém trháku, kdy majitel neznámé mikrofirmy s deseti zaměstnanci vyhodí jednu svou zaměstnankyni, protože byla rok a půl na nemocenské.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petrenka

tak jsem to včera taky nevydržel a napsal jsem jim ohledně P2P

zajímalo by mě,jak mi mohli kontrolovat modem,když je vyplý ?!?

odpověď:

 

Reagujeme na Váš mail ze dne 25.11.2008 ohledně služby UPC Internet.

 

Kontroloval jsem Váš kabelový modem, nyní se hlásí na síti bez problémů,

 

bez jakékoli ztrátovosti, signál je také v pořádku. P2P sítě nijak neomezujeme, ani neblokujeme. Pokud dochází ke snížení rychlosti v tomto směru, může to být z důvodu modernizace a upgradů sítě, které budou probíhat cca do konce roku, nebo nějakou závadou na Vaší siti (v PC).

 

S pozdravem a přáním příjemného dne

 

M. Sládek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm....tak mám takovej nepříjemnej pocit, že už mi omezili rapidshare...v práci, kde sem přes GTS se mi soubor tahá v poho 1,3MB/s...doma ten smaá soubor v tu samou dobu ze stejné rapid serveru běží 25-32KB/s....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník piposek
Hmmm....tak mám takovej nepříjemnej pocit, že už mi omezili rapidshare...v práci, kde sem přes GTS se mi soubor tahá v poho 1,3MB/s...doma ten smaá soubor v tu samou dobu ze stejné rapid serveru běží 25-32KB/s....

 

však se tradovalo, že po osmnáctým (nebo dvacátým) má být změna.. ale nikdo neřek jaká, takže krom omezených p2p přibylo i omezování rapidshare...

 

jestli to tak pujde dál, tak bude omezené úplně všechno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.. přibylo i omezování rapidshare...

 

Už jsem na toto téma založil diskuzi ( omezování RAPIDU ) http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=2153

takže žádná novinka. Bohužel. :cry:

 

PS: Možná admin fóra v té diskuzi smázne nepatřičné příspěvky a odemkne ji. :D

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uz jsou s tim jak furt rikaj ze je vsechno ok a ze za to muzou upgrady trapny, kdyz kazdymu je jasny ze ty p2p site jsou proste omezeny. krom toho se mi taky ted stava to ze zdam adresu a prohlizec mi napise ze ji nelze zobrazit, jako kdyby ten server neexistova, ale jine stranky v tu chvili jdou.. napisu tu adresu parkrat znova a pak to taky jde, obcas se to samy stava i s linkem. dneska se mi internetovy pripojeni uplne ztracelo a padal mi skype. je to hruza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...