Přejít na obsah

UPC zacalo blokovat a omezovat provoz na nekterych portech


Návštěvník malina

Doporučené příspěvky

Návštěvník malina

A mame tu dalsi dil frasky:

 

UPC zrychluje, ale protoze na to zrejme nema kapacitu, zrychluje se jenom na barevnych letacich.

 

Nove zacalo UPC omezovat provoz na nekterych portech - co jsem tak zbezne zaregistroval, jedna se o:

411, 412, 413 (direct connect)

6881-6889, 6969 (bittorrent)

 

Takze zrychlujeme, ale opovazte se to rychle pripojeni vyuzit ke stahovani! :evil:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.. ale mě DC rovnou kleklo, nejede vůbec. Taky je opravdu milé že u služby extreme mi klesla rychlost na 4mbps a ž eje zřejmě nějak přiškrcené i FTP, protože kde dříb bývalo 350kBps je teď 70. Takže zřejmě na papíře 10 všem a v reálu 4 i těm co platí 20 a více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S torrentem souhlasím. To je tak neefektivní a hloupý program, že lidi co jen trošku znají principy fungování sítí by si na svém PC nikdy nic takového nespustili.

Blbý ale je, že tady v ostravě regulujou i http na portu 80. Zaplaťte si 20 Mbps připojení, ale ve večerních hodinách máte jen cca 1.7 Mbps. paráda, smlouvy nesmlouvy, garance negarance, nezájem - chyba je vždycky jen u zákazníka, at se připojuje na jakýmkoliv pc, na jakýmkoliv OS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník malina

podle mych info jednak:

1) blokuji porty, takze na techto portech si nic nepustis, ani kdyby to byl webserver nebo ssh :-) - to jsem si prakticky overil na seznamu portu vyse

2) zaroven monitoruji traffic, takze zmena portu nepomuze

 

reseni zatim v principu vidim tri:

1) rychle zmenit providera

2) pokud to klienti a protokoly umeji, tak sifrovat

3) udelat VPN tunel do skutecneho internetu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník AjSi

tohleto uz mi pride prehnany, spis verim tomu ze fakt nekde stelujou server ci co a nez to dodelaj potrebujou mit tyhlety porty zablokovany nez aby zacali postupne blokovat p2p protokol. zas tak blby nejsou aby prisli o pulku zakazniku...

 

btw malina kde si vzal info ze monitorujou traffic?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník malina
btw malina kde si vzal info ze monitorujou traffic?

 

to jsem zrejme MYLNE vydedukoval :-)

mel jsem info od cloveka, co pouziva DC++ ze mu zmena portu v klientovi nepomohla

 

figl je ovsem v tom, ze omezuji provoz nejen NA "zavadny" port klienta, i ZE "zavadneho" portu peeru nebo serveru, takze je treba, aby oba koncove body pri komunikaci nepouzivaly nektery z vyjmenovanych portu - pak komunikace funguje

 

takze to svedci spis pro blokovani portu nez pro analyzu packetu

 

vice na http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=2080&start=20

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník AjSi

aha, no ok ok, dc me nezajima :D v utorrentu mam port 27xxx takze pohoda, zatim zadnej problem(sem z teplic). proto opravdu verim tomu ze v praze atd. delaj neco se serverama nez aby zacali blokovat p2p. nekde sem tu ted zahlid ze nekdo volal na upc a tam mu to potvrdili(upgrade/oprava? serveru). samozrejmne bych byl rad kdyby prisel nekdo veci znalejsi a chytre to objasnil jestli se jedna vazne o technicky problem ci jestli upc zacinaj blokovat p2p at uz z duvodu ze jim nestiha sit nebo celkove natrvalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník malina
Ja ted zkousel DC a normalne to bezi - na portu 411, rychlost okolo 200 kB/s

 

to je jasny, mas u nich protekci :lol:

 

u mne porad nic - mozna to aplikujou jen u zakazniku, kteri stahli urcity (nadprumerny) objem dat

 

moje PC je y.y.y.y, jedna se o speedtest, takze zadny P2P traffic => omezovani podle portu, nikoliv analyza packetu

 

[ 5] local x.x.x.x port 36154 connected with y.y.y.y port 411

[ 4] local x.x.x.x port 411 connected with y.y.y.y port 57814

[ ID] Interval Transfer Bandwidth

[ 4] 0.0-217.6 sec 104 KBytes 3.92 Kbits/sec

[ 5] 0.0-240.8 sec 40.0 KBytes 1.36 Kbits/sec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...