Přejít na obsah

UPC zacalo blokovat a omezovat provoz na nekterych portech


Návštěvník malina

Doporučené příspěvky

Bude to asi lokální problém, u mě jedou všechny torrenty (privátní i veřejný) plnou rychlostí (up i down).

Lokalita: Brno-Ponava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník allien

Na Lesné jedou torrenty v pohodě at jde o privátní či veřejné torrenty,asi to bude lokální.

Ostatní stahování jako DC nepoužívám,jedu hlavně na privátních trackerech,jinak rychlost a stabilita linky je ok.

speed.io.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kema

Já nikdy problém se stahováním na DC++ nemíval. Až posledních pár dnů se nemohu připojit na oblíbené HUBy.

Při spuštění StronguDC++ se sice vypíše hlášení:

 

20:58:11] *** Připojuji k toomaxx.no-ip.cz...

[20:58:11] *** Připojen

 

ale nenačte se seznam uživatelů ani u jednoho HUBu. Zkoušel jsem i náhodné HUBy ze seznamu HUBů, ale bohužel to nemaká.

Ráno po páté hodině (to vstávám do rachoty) to zase jde normálně, takže je asi něco po trase blokováno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník redsaq

Kema, takže říkáš, že ráno to jede normálně? To musim zkusit, ono je těžký když se dc zabýváš a nemůžeš se připojit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Messa

Mohu potvrdit, že UPC filtruje provoz.

 

Provedl jsem rozsáhlé testování a ověřování a není pochyb o tom, že UPC provádí inteligentní packet filtering.

 

Pro ty, kdo nerozumí a nejsou s to pochopit technické aspekty tohoto, pak vězte, že není žádný problém v blokování specifického síťového provozu. Především, když není šifrován.

 

Inteligentní filtrování se projevuje tak, že si vy myslíte, že se jedná o výpadek nebo chybu na vaší straně nebo na straně serveru, ale chyba je u toho, kdo vám dodává konektivitu.

 

Např. u torrent trackers není problém v tom se dostat na website, stáhnout torrent soubor, ten spustit v torrent clientu, který odešle info na torrent tracker. Tím to ale končí. Torrent client už neobdrží odpověď, ale torrent tracker viditelně informace obdržel, protože indikuje, že je torrent na client straně aktivní. Řešení je prosté. Pokud torrent tracker podporuje šifrované spojení (https) v rámci announce a scrape, při použití https odpověď z torrent trackeru dorazí až do torrent clienta a client začne navazovat individuální spojení.

 

Ověřováno komplexním sledováním a analýzou provozu jak na aplikační, tak síťové úrovni.

 

Vzhledem k tomu, že omezení lze pozorovat především na torrent trackers, které neobsahují pouze volně šiřitelná díla a vzhledem k tomu, že nejsou např. v DNS blokovány celé domény inkriminovaných serverů, čili se lze dostat např. přes web browser na daný server, pak lze předpokládat, že se jedná o blokování a filtrování ve spolupráci s tzv. ochrannými autorskými svazy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...