Přejít na obsah

UPC zacalo blokovat a omezovat provoz na nekterych portech


Návštěvník malina

Doporučené příspěvky

... podivejte, kolik se toho napsalo tady a kolik celkem na internetu v ruznych diskuznich forech ... kolik lidi jim volalo a psalo a stejne ... nic se nedeje a vidno, zatim se ani nic dit nebude ... myslim, ze je to netrapi, protoze vi, ze spousta lidi proste nema kam jinam prejit ... :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník moskyt

thomek > ja myslim, ze adsl ma minimalne stejny pokryti jako UPC teda aspon v Brne to tak je... co se tyka me pockam jak se to vyvrbi a pokud je to omezeni nastalo tak pochopitelne odchazim...

 

jinak si myslim, ze je to i poruseni smluvnich podminek pac si vsichni platime za sluzbu, ktera nema byt zadnym zpusobem omezovana a tady evidentne k omezeni dochazi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to moskyt - no o tom jsem prave psal, poruseni podminek a vidis, maji oni s tim nejaky problem? viditelne to tu firmu nijak netrapi ... a o tom to cele je ... zakaznik je az na poslednim miste ... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bender
Jsem na tom uplne stejne, lokalita Praha 8, puvodni Karneval. Uz par dni katastrofa na portech, ted navic nejede ani pripojeni na WOW .... mit po ruce jinou firmu, tak to snad rusim jeste dnes vecer.

 

Fíha, pravda je že včera trvalo celkem dlouho než se oveřilo přihlášení do WOW ale jestli jim klekne i tohle tak už je vážně načase přemýšlet o změne ISP. Nebudu platit měsiční poplatky do WOW a přitom si ji nemoct kvůli ISP zahrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nahle se mi asi pred tydnem objevilo na routeru

 

kernel: ip_conntrack: table full, dropping

 

coz znamena plna tabulka aktualnich prekladu spojeni, po roce provozu bez problemu, usoudil sem ze po trech mesicich or posledniho rebotu si ho stroj zaslouzi... ale nasledujici den se toto ukazalo znova, limit byl 16000, vyreseno zvysenim na 32k

 

Nasledny problem, pustim si neco stahnout z torr a ikonky na me blikaji cervene, spojeni ke trackeru timeoutuje. Pak si jdu pustit PPTP VPN, ta mi nenabehle - ani vyjednavani nezacne, volam na UPC, my nic neblokujem, ani nemuzem, hmm

 

Vypnu torr, cekam nejakych 15 minut, pustim VPN, ta nabehne, pustim torr pres tuto VPN linku: vse v zelenem, zadny timeout na trackery, nahle rychlost jede rychlosti vzdaleneho VPN serveru(1,2MB down)

 

OK, dalsi test, vytvorim postupne asi 40 tcp spojeni na jeden server, vsechny jedou...

 

Zaver:

UPC rozhodne omezuje komunikaci, predevsim P2P jako je napr torrent.

 

Toto omezeni nejspise funguje na principu dropovani packetu komunikace jiz ustanoveneho tcp spojeni, coz pak prekladace adres mate a ty si mysli ze spojeni bezi(tcp se ustanovi), ale po urcite chvili se vypari odezvy druhe strany ci jsou falesne podsouvany pakety. Tato funkcionalita ale neni zapnuta jen tak, ale ceka na urcity limitni(100?) pocet spojeni za 30 sekund ci minutu. Podobna funkcionalita na XP se dala obejit EvID4226 patchem. Ovsem UPC toto vcetne dalsich omezeni(rozpoznani a dropovani komunikace s trackerem, DC serverem,...) implementovala na jejich strane.

 

Co bude priste UPC? Omezeni pristupu na "nevhodne" stranky politickych stran? nevhodnych statu? Omezeni pristupu na stranky televize ktera nezaplatila vypalne a provozuje sluzby ktere se UPC nehodi?

 

Jeste ze mame zakony ktere nam zarucuji "svobodu" pristupu k informacim... Ale toto se nejspise UPC netyka...

 

Nas... zakaznik UPC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník buko

Tak uz taky torrenty nejdou max 30-40kB/s jsem na byvalym Karnevalu, tak tohle se jim nepovedlo a po prvnich 3 mesicich koncim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

 

Zacatkem tydne jsem volal na infolinku, protoze mi uplne vypadl internet, mimo to jsem se zeptal na problem, ktery tu resime. Dostal jsem odpoved ze v rakousku dochazi k vymene serveru a proto docasne blokuji tento provoz aby to sit zvladla. Je to dano pry velkym zajmem o sluzby 20M a 10M.

 

Dnes po tydnu, kdy se da pouzivat internet od UPC v podstate jenom na standardni web jsem volal znovu ohledne nemoznosti pouzivani torrentu a direct connectu a mozna i jinych sluzeb.

 

Zhruba cituji odpoved: "Servery v rakousku uz jsou v poradku. Oficialni vyjadreni k torrentum a direct connetu je, ze na strane UPC k zadnemu blokovani nedochazi, presto evidujeme nektere zakazniky, kteri volaji se stejnym problemem"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník moskyt
Nahle se mi asi pred tydnem objevilo na routeru

 

kernel: ip_conntrack: table full, dropping

 

coz znamena plna tabulka aktualnich prekladu spojeni, po roce provozu bez problemu, usoudil sem ze po trech mesicich or posledniho rebotu si ho stroj zaslouzi... ale nasledujici den se toto ukazalo znova, limit byl 16000, vyreseno zvysenim na 32k

 

hm, vedle torrentu mam asi podobny problem... kdyz jedu pres router mam obcas kratke vypadky nejspis take v dusledku "table full"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...