Přejít na obsah

UPC zacalo blokovat a omezovat provoz na nekterych portech


Návštěvník malina

Doporučené příspěvky

Zdravím,

už pěkných pár měsíců tyhle efekty pozoruji. Očividně je kreténům od UPC přednější legalita jejich připojení i za cenu totálního omezení uživatelů a to i těch, kteří se chovají podle zákona. Osobně používám P2P, s těmy dennímy dobami souhlasím. DC nepoužívám. HTTP je většinou taky hrůza. Ale speedtest mi ukazuje krásný pingy i rychlosti - čím to asi je? :)

 

Dlouhodobé řešení vidím jen a pouze ve změně ISP, nebo, v lepším případě, ve vykopání osazenstva ředitelství UPC a nahrazení lidmi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vemec

Osobne bych to videl na interni a utajene pilotni nasazeni DPI (Deep Packet Inspection) diky kteremu lze snadneji usvedcit stahovace warezu (torrenty, rapidshare). Tim by se zcela vysvetlovalo tech 22kB/s avg. pri stahovani torrentu. Nejhorsi na tom celem je, ze tor (The Onion Router) je v UPC siti tak neuveritelne pomaly, ze je prakticky nepouzitelny. Neco jej zakerne zpomaluje. Pokud by nam UPC nechalo plnou rychlost pro torrenty, nestihalo by monitorovat co stahujeme a odkud, s 22kB/s je to pro ne snadnejsi a levnejsi.

 

No, tor obecne je dost pomala sit, ostatne je urcena spise pro anonymni web/mail/IM. Kazdopadne bys tor rozhodne nemel pouzivat tor pro bittorrent p2p spojeni, pokud tak cinis... To je povazovano za jeden z nejhorsich prohresku vuci onion moralce :-) No, a pro zamaskovani tracker komunikace to rozhodne staci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UPC zapujcuje mj. Motorola SURFboard® Cable Modem SB5101, coz je pouze DOCSIS 2.0 compatible modem. Pochopitelne mi je nejasne, zda UPC planuje globalni vymenu modemu, zapujcovani DOCSIS 3.0 modemu pouze novym zakaznikum a tim i provozovani hybridni site, nebo neco jineho.

 

Je-li planovano nove zakazniky obdarovat DOCSIS 3.0 modemem, ziskaji tim nativni support IPv6 a proto bude nezakonne od "stareho" zakaznika s DOCSIS 2.0 (IPv4 only) pozadovat stejnou uhradu totozne castky za rozdilnou sluzbu. Ani tunely by to neospravedlnily. Jsem zvedav, cim mne UPC neprijemne zaskoci tentokrat.

 

Jedina konkurence UPC je DigiTV, v CR zatim internet neposkytuje. Mate nekdo negativni zkusenosti s http://adsl.volny.cz/internet/?from=SLUZBY_ZAHLAVI ?

--

"DOCSIS 3.0, was released in August 2006", "Cross-version compatibility has been maintained across all versions of DOCSIS", "the specification was revised to significantly increase transmissions speeds (this time both upstream and downstream) and introduce support for Internet Protocol version 6 (IPv6)".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no zaslechl jsem, ze pred dvouma mesici upc nakupovali nove krabicky od Packeteeru takze nejen predelavani site, ale zcela ciste a sproste omezovani

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzel to neni tak jednoduche, jelikoz pro starsi modemy (vcetne Motoroly vyse) podpora DOCSIS 3.0 neexistuje v zadnem firmware. Updaty prestaly vychazet pred nekolika lety a nejinak je tomu u vetsiny obdobnych DOCSIS 2.0 compliant zastaralych a ze seriove vyroby vyrazenych kabelovych modemu.

 

V pripade klasickeho shapingu reseneho pres aktivni sitovy prvek, jako packetpeer by tento mel byt vidielny ve vystupu z tracepath, tam ovsem zadny neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám celkem jasno vydržím to do nového roku a jestli to nepřestane padat jako že třeba celý den se nemůžu připojit protože to prostě ve srabu a nefungujou P2P na co byhc platil tak drahý internet a hlavně když zruším net tak i kabelovku a telefon a nazdar a pujdu třeba k O2 mě je to uplně jedno komu budu platit u O2 je to sice pomalejší ale lepší něco než nic jestli se UPC rozhodlo jít cestou blokace P2P tak prostě čau mějte se no uvidíme po novém roce ještě jim dám šanci po takových letech co jsem jejich zákazník nechápu tento tah

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník piposek

Nevím, jak dlouho Vám mám vysvětlovat, že jen lžou a mlží. Žádné upgrady sítí se nekonají, je to příliš nákladná záležitost na to, aby to taková prohlaná firma jako UPC realizovala. Prostě to omezili, jen čekaj, až odejdou šílení stahovači a odchodem těchto 5% uživatelů se jim uvolní 95% kapacity sítě (načež řeknou, že upgradovali a sviští to jako blesk). Takže to pak zase na nějaký půlrok pustí, než se nakumulojou jiní stahovači, aby to zase blokovali.

Kroky nečisté, nicméně logické. Spíš mě štve, že to omezí plošně všem a nejenom těm idiotům, co jim jede linka naplno 24 hodin denně 7 dní v týdnu a na to co stáhnou se ani nepodívají...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pripade klasickeho shapingu reseneho pres aktivni sitovy prvek, jako packetpeer by tento mel byt vidielny ve vystupu z tracepath, tam ovsem zadny neni.

Blbost jestli si myslis, ze to bezi jen pres ty prvky co vidis tak jsi hodne naivni, neco jako tunely te asi moc nerika ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...