Přejít na obsah

UPC opět zrychluje internetové připojení


Návštěvník David R.

Doporučené příspěvky

Mě by potěšila rychlejší wifi. Na tohle asi HD DVR Mediabox není dobrý. Wifi mam v obýváku zhruba 30, v pokojíčku 10. S Compalem bych na tom byl asi líp. Je to tak? Kolem mě moc lidí co má internet není. Z obou stran rodiny co nemají internet. Takže v tomto by problém být neměl.

  • Basic
  • -
  • Základní
  • -
  • Litomyšl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kayman
6 hours ago, Marek-26 said:

Jiný než Compal a Hitron nedají rychlost 500Mbps. Restartem patrně došlo k přeladění na jiné frekvence, které budou asi vytíženější nebo zarušenější.

Ja som nečakal, že to pôjde 500kou, Cisco má 440 papierovo, ale zníženie rýchlosti je trošku zvláštne ak to má ísť rovnako alebo rýchlejšie :D. Ale po reštarte už ide 320/30, konečne ten upload je k downloadu tak akurát :). Aj ma potom napadlo, či náhodou tie pásma nesadli, lebo Cisco si nevie vraj jednotlivé kanály rezervovať, len ak sú po sebe. Inak, Hitron na Slovensku nie je pokiaľ viem. Iba ak biznis možno?

2 hours ago, Ladik said:

Mě by potěšila rychlejší wifi. Na tohle asi HD DVR Mediabox není dobrý. Wifi mam v obýváku zhruba 30, v pokojíčku 10. S Compalem bych na tom byl asi líp. Je to tak? Kolem mě moc lidí co má internet není. Z obou stran rodiny co nemají internet. Takže v tomto by problém být neměl.

Wifi mám mikrotikom riešenú, ide na veľmi blízko teoretického maxima čo si pamätám keď som testoval. Ale nemám zarušené pásmo v rodinnom dome.

Upraveno uživatelem kayman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami , Ladik napsal:

Mě by potěšila rychlejší wifi. Na tohle asi HD DVR Mediabox není dobrý. Wifi mam v obýváku zhruba 30, v pokojíčku 10. S Compalem bych na tom byl asi líp. Je to tak? Kolem mě moc lidí co má internet není. Z obou stran rodiny co nemají internet. Takže v tomto by problém být neměl.

Ono taky záleží na jakém zařízení tu WiFi přijímáš, pokud máš nějaké starší zařízení nebo to máš špatně nastavené tak ti ani Compal a nepomůže.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pcwifi

modem CBN CH7465LG, bridge mod, za nim Mikrotik RB. Horko tezko pri tarifu 500/30 dostavam 50/30Mbit. Ten DL proste trpi az beda. Dle podpory signaly do modemu zcela oka. Udajne je to problem pouziteho modemu, kdy bridge mod = po nekolika dnech degradace DL a nutny restart pro vzpamatovani se. Hergot kdo ten modem navrhoval ? Jako klient to prezije, kdyz bude modem v router modu a jen se premapuji porty, ale jde mi o ten princip, ze nove zarizeni s podstatnyma  chybama. 

Upraveno uživatelem pcwifi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

10 hours ago, Marek-26 said:

Ne Evžene, tohle je chyba kombinace modemu a tarifu. Stačí, když si vezme odpovídající modem a bude to v pohodě. Nikdy se nedá počítat s tím, že to pojede na hranici teoretického maxima stále.

Precti si to jeste jednou... O zadnem jeti na hranici teoretickeho maxima nikdo nepsal.
Podstata toho sdeleni je, ze jeden by logicky ocekaval, ze to po prepnuti na vyssi tarif pojede prinejmensim tak rychle jako predtim... a ne, ze to (dlouhodobe) zpomali!

Na nejake jine frekvence, nebo kýho čerta, at si to klidne preladi... to koncoveho zakaznika nezajima... ale zajima ho, ze to NESMI po ZLEPSENI sluzby fungovat HUR nez predtim.

1 hour ago, pcwifi said:

Udajne je to problem pouziteho modemu, kdy bridge mod = po nekolika dnech degradace DL a nutny restart pro vzpamatovani se.

Nemam tento problem. Do bridge jsem ho prepnul hned jak jsem ho zapojil a uz skoro rok tak jede bez jakychkoliv naznaku degradace. Za nim teda mam obycejny TP-LINK TL-WDR4300, zadny Mikrotik.

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zařízení na kterým to přijímám je dost nadupaný tablet Huawei, rok až dva starý. V tom problém nebude. Když to přepnu na LTE jede to tak 70/50. Ta rychlost  wifi mě štve, přes drát to šlape plnou rychlostí, přes wifi často download často nižší než upload, ten je v pořádku. Rád bych věděl zda bych na tom byl s Compalem lépe. Ta jejich reklama, že si můžu užít super rychlí internet po celé domácnosti není pravdivá. Po kabelu to jo, ale jinak ne.

  • Basic
  • -
  • Základní
  • -
  • Litomyšl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...