Přejít na obsah

Nova Sport 5 & Nova Sport 6


royal198
Přejít na řešení Vyřešil tomus,

Doporučené příspěvky

před 7 hodinami, Zdeněk57 napsal:

Nezlobte se, ale mám pocit, že Vodafone TV v tomto směru, (chybějící Nova Sport 5) ztrácí na atraktivitě. A i když jsem s jeho službami spokojen, v tomto případě neskrývám zklamání, že se nechal zahanbit konkurencí a tak nechal se přesunout na vedlejší kolej.

No obzvlášť pikantní je to v kombinaci s nucenou migrací na nové "atraktivnější" tarify.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HD vysílání v DVBT se začalo u Novy, zkušebně vysílat už v 2008 a později  snad v řádném vysílání.

Ale tenkrát neexistovaly placené TV služby přes internet, jediná placená služba byla kabelová tv. Takže nebyl důvod HD ve volném šíření omezovat, protože nešlo moc dobře nabízet HD jako prémiový produkt za příplatek.

Pokud má nějaký sportovní kanál minimální sledovanost, tak se nejde divit že vysílá jen v SD.

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  

40 minutes ago, Ivo2003 said:

HD vysílání v DVBT se začalo u Novy, zkušebně vysílat už v 2008 a později  snad v řádném vysílání.

Ale tenkrát neexistovaly placené TV služby přes internet, jediná placená služba byla kabelová tv. Takže nebyl důvod HD ve volném šíření omezovat, protože nešlo moc dobře nabízet HD jako prémiový produkt za příplatek.

Pokud má nějaký sportovní kanál minimální sledovanost, tak se nejde divit že vysílá jen v SD.

Nikoliv, jenom jste se ztratil v diskusi 🙂 Řeč byla o SD vysílání Nova a Prima mezi nekódovanými kanály v SD a proč není HD standard - https://www.techforum.cz/topic/62546-nova-sport-5-nova-sport-6/?do=findComment&comment=469636

Sportovní kanály jsou snad až na okrajové výjimky všechny HD, minimálně ty prémiové.

45 minutes ago, retron said:

No obzvlášť pikantní je to v kombinaci s nucenou migrací na nové "atraktivnější" tarify.

To byla asi jenom otázka času bohužel - já jsem měl u Vodafone balíčky Sport, Cinema (kvůli HBO) a Family (dokumenty), dohromady to vyšlo na nějakých 700 měsíčně, což oproti starému Komplet je celkem výrazné zdražení.

8 hours ago, Zdeněk57 said:

Nezlobte se, ale mám pocit, že Vodafone TV v tomto směru, (chybějící Nova Sport 5) ztrácí na atraktivitě. A i když jsem s jeho službami spokojen, v tomto případě neskrývám zklamání, že se nechal zahanbit konkurencí a tak nechal se přesunout na vedlejší kolej.

Pro některé určitě.Já jsem vydržel čekat do prvního závodu F1. Je to samozřejmě jenom otázka peněz, pokud se to takhle VF vyplatí aby ztratil nějaké zákazníky místo placení za obsah, nic proti tomu, je to zcela validní obchodní model.

  • Premium
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím kde jsem se ztratil, ale z textu vyplývá proč není HD ve volném vysílání standard celkem dobře. Protože kdo chce HD tak si musí zaplatit a TV má další zdroj příjmů. A navíc by se to do toho muxu asi ani nevešlo.

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Takže žádná extra konkurence se nekoná a v podstatě všichni větší poskytovatelé (T-Mobile, Vodafone a další) se na celou NS 5+6 vybodli. A vzhledem ke sledovanosti těchto dvou programů - v podstatě na úrovni statistické chyby - se tomu z obchodního hlediska ani nelze divit.

UPC kabelovka měla v době fúze 1,5 mil. klientů, takže i pokud by zájem o NS 5+6 byl pouze 2 %, bylo by to 30 tisíc zákazníků. Plus další klienti nekabelovky.

Nemyslím si, že PPF by chtěla nést veškeré náklady na pořízení licence, stále se jedná za kolik programy prodá Vodafonu a T-Mobile. Ve frekvenčním spektru kabelovky už mají svoje pozice, zatím tam běží program černoši v tunelu

Upraveno uživatelem melmus
  • -
  • Start
  • Základní
  • CA modul
  • Česká republika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potíž je v tom, že ten zájem asi nebude ani na 2%. Ostatně Vodafone teď zavádí nové balíčky TV, kde je sport vyčleněný a ukáže se tak, jaký (ne)zájem o sportovní programy je.

PPF chce ze všeho vytřískat co nejvíc a operátoři zase dobře vědí, že čím déle se jednání potáhnou, tím je větší pravděpodobnost, že cena půjde dolů a PPF "změkne", aby také něco vydělala. Ale obecně jsou taková jednání dost složitá. Už s ohledem na to, že nejde jenom o samotnou TV stanici, ale také o garanci, co ta stanice bude dlouhodobě vysílat (aby se nestalo co kdysi UPC s tuším Arena Sport, kdy se koupila práva na vysílání a pak z té stanice zmizela PL a UPC tak jenom prodělala gatě).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

19 minutes ago, melmus said:

UPC kabelovka měla v době fúze 1,5 mil. klientů, takže i pokud by zájem o NS 5+6 byl pouze 2 %, bylo by to 30 tisíc zákazníků. Plus další klienti nekabelovky.

Nemyslím si, že PPF by chtěla nést veškeré náklady na pořízení licence, stále se jedná za kolik programy prodá Vodafonu a T-Mobile. Ve frekvenčním spektru kabelovky už mají svoje pozice, zatím tam běží program černoši v tunelu

Popravdě nevím, kolik mělo klientů UPC, ale Vodafone TV má momentálně jen asi 400 tisíc zákazníků. Zdroj: https://www.vodafone.cz/nejen-pro-media/zajimave-cteni/milan-raska/

Také mě to překvapilo, čekal jsem rozhodně vyšší číslo.

Ale ano, speciální balíček na sport je jednoznačně logická volba a celkem nechápu, že to někdy bylo jinak 🙂 

  • Premium
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   2 registrovaní uživatelé

×
×
  • Vytvořit...