Přejít na obsah

IPv6 v siti VF


homberg

Doporučené příspěvky

  • Centrum péče

@hombergPěkné odpoledne, toto se týká mobilní sítě, u pevného internetu to není nic nového 🙂 Protokol IPv6 postupně začínáme v mobilní síti zavádět a budeme v tom pokračovat v dalších týdnech a měsících. Naši zákazníci se nemusejí ničeho obávat, připojení jim bude fungovat jako doposud. Podporu IPv6 spouštíme v režimu dual-stack, to znamená, že zařízení obdrží současně IPv4 a IPv6 adresy a pokud by zařízení IPv6 nepodporovalo, tak dostane pouze IPv4 adresu.

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB
  • -
  • VF Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

@Marek-26Zdravím, existuje někde aspoň Vodafone roadmap, kde by bylo vidět jak budou dále vylepšovat nasazování IPv6?

Nedávno jsem chtěl i na svou síť nasadit IPv6, ale zjistil jsem, že to bohužel není možné, když mám veřejnou IPv4 a modem mám v bridge mode (vyžaduji pro svoje potřeby).

Že pokud chci IPv6, tak jedině DS-Lite a to dokonce pouze s prefixem /64, když jsem se zeptal jestli je možný prefix /56, který bych očekával že je minimum u firemního nasazení, tak to prý není aktuálně možné, mi bylo řečeno po telefonátu s technickým oddělením a několikrát přepojen na vyšší oddělení a zkušenější techniky.

Jako asi chápu technický limit v aktuálně stávající DOCSIS síti, že je problém provoz dual-stack. Ale pouze prefix /64? jako vážně? Vím, že to jde teoreticky rozsubnetovat na menší, ale to je v rozporu normou IPv6 a to abych rovnou zapomněl na funkční  SLAAC a to fakt dělat nechci.

Děkuji,

  • Super Profi
  • Red Maxi
  • Cinema
  • Compal CH7465
  • Louny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabelova sit i v rezimu DS-Lite prideluje /56. Bohuzel Vodafonem dodavana zarizeni pro DOCSIS 3.1 neumi subdelegovat prefix (Compal to umel, ale zase mel jine neduhy). Moznym resenim by byl vlastni kabelovy modem (ne router), pripadne vlastni kabelovy router, ktery umi subdelegovat, ale to je zalezitost pomerne neprozkoumana.

Plnohodnotny dual-stack na kabelovce je vec znama a funkcni, ale v siti VF CZ nenasazena.

/56 je standard pro domacnosti, /48 pro firmy.

Vodafone tady ma jeste kus prace pred sebou, stacil by ten plnohodnotny dual-stack (pote, co rozchodil IPv6 na mobilu a nekabelovkovem fixu).

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Marek-26No myslel jsem tím, že když mám firemní tarif, že tam by to mohli aspoň nabízet, chápu, že to nebude pro domácího uživatele.

 

@zajdeeAha, děkuji za info, mně právě na technické podpoře bylo řečeno, že nabízí pro kabelové připojení pouze /64. Dual-stack by byl super no, doufám, že ho co nejdříve dočkáme.

  • Super Profi
  • Red Maxi
  • Cinema
  • Compal CH7465
  • Louny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...