Přejít na obsah

Musí se pronajímat modem ?


Návštěvník Xtrail

Doporučené příspěvky

@zajdeeDíky, snažil jsem se o tom najít dovědět víc, ale zatím je to syrové a nikdo nic nevěděl, za zímku stojí perlička z ceníku: V ceně tarifu Cable Internet 250–1000 je přidělení jedné privátní IPv6 adresy. Tak aspoň vím, že se nejedná o chybu a nemusím dál pátrat.

  • 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ondrej1ta "jedna privatni adresa" je nejaky nesmysl, kazde zarizeni v LAN by melo mit globalni IPv6 adresy. Ale protoze je ten router nespravovatelny, cekam, ze nepujde vypnout prichozi firewall. Prefix subdelegation na zakaznicky router za Technicolorem ale neni dostupny (potvrzeno T-Mobilem). Jedinym resenim je vlastni kabelovy modem, ale to asi jen tak nekdo zkouset nebude. 🙂

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 8. 2023 v 17:56, kautskym napsal:

@drewale vždyť tmobile povoluje vlastni zařízení za prevodnikem, bridge 

Lidi co vše podávají na čtu jsou za mě blbci, kteří neví co dělat se svým časem a nebo se o ně nikdo nezajímá tak dělají takovéhle hovadiny 

2, pokud se nemýlím také se neprodávají gpon ont routery či ano ?

@kautskymKámo, tak ty seš mimo. Tys nikdy třeba nic nereklamoval?  Chtěl bych tě vidět, jak se ti něco nelíbí, cítíš se bezmocný, že prodejce, letecká společnost nebo kdokoli jiný neplní dohody, zákony a ty nemáš dovolání. To chceš žít v takovémhle světě?

  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako pozeram toto

https://www.t-mobile.cz/dcpublic/Cable-Internet-Pozadavky-na-zarizeni.pdf

aj na vlastnom DOCSIS modeme bude DS-Lite (kedze modem je tiez eRouter - bod 3.1, bude vytvarat AFTR tunel presne rovnako ako dodavany Technicolor), kedze operator neponuka (zatial) IPv4 only ani full DS.

Bod 3.3. nikde nespecifikuje IPv6 bez DS-Lite, tak ako to neposkytuje ziadny kablovy operator.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, paffko napsal:

@kautskymKámo, tak ty seš mimo. Tys nikdy třeba nic nereklamoval?  Chtěl bych tě vidět, jak se ti něco nelíbí, cítíš se bezmocný, že prodejce, letecká společnost nebo kdokoli jiný neplní dohody, zákony a ty nemáš dovolání. To chceš žít v takovémhle světě?

Jedna věc je nějaké dovolání, ale těžko půjdu si stěžovat na Ford, že nemá určitou motorizaci u modelu, který jsem si vybral. Tady je to pro mě podobné, buď chci službu se vším všudy a nebo ne.

Nebo půjdu za ČEZem s tím, že chci vlastní měřák na elektřinu a plyn, že nechci ty, co standardně dávají? Třeba bych si chtěl pořídit nějaké moderní s IOT.

Či snad pošlu stížnost na banku, že mi není ochotna dát VISA kartu, protože spolupracuje s MasterCard nebo dokonce budu mávat vlastní American Expres kartou a budu se dožadovat zprovoznění?

Jak říkám, tohle prostě nepochopím. A u určitých služeb mi to přijde nefér, že se mění podmínky a vynucují se věci, které jsou z technického hlediska i pro většinu zákazníků škodlivé.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@quadra2030ja tam ctu "Je-li pro využívání služby Cable Internet / Business Cable koncovým zařízením eRouter" -- tj. pokud to nebude router ale kabelovy modem, tak DS-Lite bude muset ukoncit router za modemem. Duraz kladu na tu podminku, "je-li". (Samozrejme je to hodne teoreticka varianta.)

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...