Přejít na obsah

Musí se pronajímat modem ?


Návštěvník Xtrail

Doporučené příspěvky

Touto logikou by každý ISP umožňoval vlastní zařízení, i nyní Vodafone....

Vlastní zařízení se většinou rozumí pouze vlastní zařízení. Tak jak to má u gpon třeba poda, kdy místo jejich Huawei ONT si můžete dát jakékoliv gpon zařízení, klidně sfp gpon modul do nějakého routeru s SFP šachtou.

https://blog.root.cz/michal-vasicek/vlastni-ont-v-gpon-siti-poda/

 

Poda zase ale u jejich ONT neumí režim bridge- takže pokud nemáte veřejnou IP a za huawei si dáte svůj router, tak budete celkem za 3 NATama. Pokud veřejnou IP máte, tak ani tehdy technicky vzato není ont v režimu bridge, i když na první pohled se tak jeví, ale váš router obdrží na WAN veřejnou ip.

Upraveno uživatelem Ivo2003
  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Marek-26co si o tom myslíš?

Zachchvili si tady Marku budou lidi podavat stiznostinze si kzady nemuze udelat vlastni tarif 😁

@Ivo2003to já chápu, že pokud se tyto modemy/routery neprodávají tak co stále lidi chteji a nemuzou cekat maximalni technickou podporu 

  • Premium, Super DSL
  • Basic, Premium 5G, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Zyxel VMG8623-T50B, Vodafone TV Standard
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, kautskym napsal:

@drewale vždyť tmo ile povoluje vlastni zařízení za prevodnikem, bridge 

Lidi co vše podávají na čtu jsou za mě blbci, kteří neví co dělat se svým časem a nebo se o ně nikdo nezajímá tak dělají takovéhle hovadiny 

No, tak děkuji za urážku, to bych taky mohl říct, že lidi, kteří si myslí, že se můžou porušovat zákony, jsou zlí kriminálníci, skvělá úroveň diskuze, co?

Jsou dvě věci, vlastnictví zařízení a volný výběr zařízení.  To první je podmnožinou druhého, T-mobile umožňuje jen to první.  Toto nám zaručuje následující:

 

Citovat

Koncoví uživatelé mají právo na přístup k informacím a obsahu a jejich šíření, využívání a poskytování aplikací a služeb a využívání koncového zařízení podle svého vlastního výběru bez ohledu na polohu koncového uživatele nebo poskytovatele či polohu, původ nebo určení dané informace, obsahu, aplikace nebo služby, a to prostřednictvím své služby přístupu k internetu.

Koncové zařízení je to, co je za optickou zásuvkou, tzn. jeden ze dvou routerů, co T-mobile umožňuje. Zda je v režimu router nebo bridge je jedno. Je to koncové zařízení a občan má z evropské legislativy mít možnost si ho zvolit. To volba ze dvou zařízení opravdu neumožňuje.

Co je tak skandálního, když člověk jen chce, ať obchodní společnosti dodržují zákony?  Samozřejmě, většina lidí to neřeší a když se někdo ozve, tak je to projev altruismu, ale co je na tom špatného? Výše zmíněný postoj je projevem normalizačního svazáckého myšlení. Je vtipné, že tím trpí nejčastěji lidé, kteří období před rokem 1989 nemohou přijít na jméno :-D.

(P.S.: pokud t-mobile chce mít optická zařízení ve své správě, má definovat zásuvku jako ethernet rozhraní, optiku končit v rozvodné skříni na chodbě a od bytu zavést jen ethernet - nic by mu nebránilo pak nabízet pronájem routerů lidem, co by o to měli zájem)

před 14 minutami, kautskym napsal:

2, pokud se nemýlím také se neprodávají gpon ont routery či ano ?

Já bych chtěl něco takovéhoto: https://www.pcvcomp.cz/huawei-hg8310m-gpon-ont-1xgpon-1xge-_d230759.html

vlastní router dávno mám.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To neříkám, ale pokud by se ty routery prodávali tak neřeknu, ale nikde na ceskem trhu není gpon ont ani docis routery, tudíž to nikomu nepomůže když se bude stále něco řešit přes čtu. Podnět na čtu routery nevyrobi a nezačne prodávat 

 

Neměla to být urážka ale můj osobní názor a pohled jak to vidím já 

Upraveno uživatelem kautskym
  • Premium, Super DSL
  • Basic, Premium 5G, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Zyxel VMG8623-T50B, Vodafone TV Standard
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  

před 5 minutami, kautskym napsal:

Neměla to být urážka ale můj osobní názor a pohled jak to vidím já 

Ta věta výše měla formu

Pokud někdo podává stížnost, je blbec.

K tomu oba víme, že platí, že Drew podal stížnost.

No a tudíž je pravdivá implikace, že Drew je blbec. To je samozřejmě osobní názor, ale osobní názor se s tím, že je to urážka, nevylučuje - urážkou se stává v okamžiku, kdy je zveřejněn.
 

Upraveno uživatelem drew
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si objednejte kabel od T-M a dostanete za 50/měs. Technicolor, který na první pohled vypadá jako profi zařízení a podporuje mj. wifi ax, samozřejmě v lokalitách, kde to lze. Navíc dostanete 60mbit upload automaticky pro všechny tarify a zákaznický servis na nesrovnatelné úrovni jako bonus.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A navíc na TM nemůžete mít vlastní veřejnou IPv4 adresu, modem nelze mít v bridge ani nelze mít vlastní router s IPv6. Správu jen přes appku považuju za úlet.

Ten Technicolor není úplně výhra.

Ale i u TM by snad mělo být možné použít vlastní modem... 😄

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...