Přejít na obsah

CA modul prý nejde použít


MartinW

Doporučené příspěvky

Zásadní problém zpětného shlédnutí u IPTV je, že záznam je na serverech poskytovatelů limitován nějakou dobou (30 dnů je max., obvykle to bývá tak týden nebo dva). Člověk je tedy nedobrovolným otrokem, kdy sice něco sleduje zpětně (a piplá se s přetáčením reklam, což naruší děj pořadu tak jako tak), ale v tom okamžiku mu zase utíká to, co se vysílá aktuálně a musí pořád řešit, že pořady z archívu zmizí. O nemožnosti si z IPTV cokoliv nahrát sám pro sebe ani nemluvě, stejně jako o absenci HbbTV. V tomto je lineár podstatně lepší, protože o co mám zájem, to prostě nastavím na nahrávání a mám to pro sebe navěky věků. A jestli žena vaří v kuchyni a cosi ji tam jede lineárně jako kulisa, k tomu ji zpětné shlédnutí je i tak na lejno. Podobně jako umístění dítek před obrazovkou s pohádkami nebo nějaká hudební stanice místo poslechu rádia. A o sportu už řeč byla.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 3 hodinami, marek-81 napsal:

Takže úspěch Netflixu bych během pandemie příliš neglorifikoval. Ty čísla brzy spadnou.

Nemyslim si. Moje vyjadreni k Netflixu & spol. je zalozeno na tom, co slycham v praci od lidi kolem tricitky uz roky, zcela nezavisle na nejake pandemii.
Tihle lidi na linear defacto nekoukaji. Ba dokonce ani nemaji TV a cumi na to na notebooku (coz absurditu situace jen zvysuje - koho trapi nejaky 4K, kdyz ma maximalne 14" displej...).

 

před 1 hodinou, PavelB napsal:

má matka (60+) se už několik let dívá jen odloženě. Prostě víte co chcete vidět, a to si pustíte

Ne.
Vim, co chci videt, tak si to nahraju (na HDD, pripojeny uz 10 let k TV) - nepotrebuju cekat, az mi nekdo milostive naprogramuje a zpristupni featuru zpetneho zlednuti, mam Timeshift uz daaaaavno!

 

před 51 minutami, Adolf.Shitler napsal:

o co mám zájem, to prostě nastavím na nahrávání a mám to pro sebe navěky věků

Za me souhlas vsema deseti.
Ovsem ti milenialove, tricitkari a vubec tihle fejzbukáři a instáčové zijou uplne jinak - zijou okamzikem a co bylo vcera je "tezce out" a uz nikoho nezajima... tzn. nemaji zadnou potrebu si neco uchovavat natrvalo nebo obecne na delsi dobu.

A tihleti penize maji, za ty neplati fotrik...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quote

koho trapi nejaky 4K, kdyz ma maximalne 14" displej

No to by si sa cudoval, ako niektori moji mladsi kolegovia su nadrzani z toho, ze im ide Netflix ci Youtube v 4K na 13" displeji MacBooku (ked to Apple povolil v poslednej verzii OS) 😁

Uz som to sem pisal - buducnost je all IP, t.j. primarna digitalna optika az niekde do baraku ci pri vchode na ulici, tam bude krabica, ktora je Remote PHY a ta bude generovat DOCSIS kanaly vratane DVB-C kanalov pre dany segment last mile koaxialneho rozvodu.. sucasny DOCSIS 3.x je analogova optika a za nou prevodnik na RF a analogove zosilnovace, vyhybky atd.

Vodafone DE uz ma take all IP pilotne oblasti - a v nich je cca tretinovy pocet DVB-C kanalov, ziadne FM, ale ponuka v nich upload 100 Mbit a viac.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, cvancara napsal:

Jednoduše - nejede internet, nemáš vůbec nic. O kvalitě nemluvě. Naplánuji si nahrání na ext. HDD a můžu to tam mít roky.

DVB-C s možností d8t CA modul má dneska už každá TV.

Tak jsem zase omezen na ext. krabici a nebo na TV s nějakým systémem, kde (možná) bude jednou i aplikace.

Když nejede kabelový internet, často nejede ani kabelová TV. Obojí máte koneckonců přes ten samý kabel. 😄

Takže fakt neberu argument, že IPTV je špatná, protože může vypadnout internet. Stejně tak prostě může vypadnout ta televize. Samozřejmě bychom se tu mohli dohadovat o tom, jestli častěji vypadává net nebo TV, ale ta možnost výpadku je tam v každém případě vždy.

 

Spíš je zajímavé srovnání z hlediska možnosti záznamu. Řekněme, že je stále jednodušší nahrát lineární vysílání, nežli prolomit ochranu proti kopírování u streamovacích služeb (jediný způsob, jak si něco opravdu nahrát a mít to napořád). Nutno ovšem podotknout, že ani výrobci televizí nám to moc neulehčují, když záznam na externí disk je sice možný, ale data na něm jsou minimálně pro HD kanály povinně šifrovaná (neboli záznam je nepoužitelný na jiném zařízení).

 

V dnešní době ale vyhrává pohodlnost. Nahrávání (a případné zpracování) pořadů přece jenom vyžaduje větší úsilí než si spustit video on demand. A na otázku, proč téměř nikomu nevadí, že si nemůže pořídit plnohodnotnou kopii pro vlastní potřebu, je podle mě jednoduchá odpověď:

Drtivou většinu pořadů člověk nenahrává. Stejně tak drtivou většinu věcí, které lze vidět on-demand, si pustí jednou a pak už nikdy. Pokud si něco fakt oblíbí, může si to buď nahrát z televize nebo to opakovaně sledovat na internetu. Pokud chce mít jistotu, že už mu to nikdo nevezme, ještě pořád existuje DVD a Blu-ray. Jediný problém je tak s exkluzivním obsahem jako třeba Netflix originals, který se pořádně nahrát sice nedá, ale zase nehrozí, že by ze dne na den zmizel. To ledaže by zkrachoval celý Netflix, že ano.

 

Reálně to podle mě řeší akorát lidé, kterým vadí ochrana proti kopírování z principu a nebo mají obsesivní potřebu všechno archivovat. Asi nemusím zmiňovat, že i pro tyto případy existuje díky internetu řešení.

 

Upraveno uživatelem janmichaelvincent
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že například Netflix zamíchal kartami určitě nepopírám. Ale lineární televize tedy klasický televizní program má svá specifika a hlavně vždy nabídne něco jiného než Netlfix. Lineární televize sází na to co je "tady a teď". Tedy přímé přenosy, aktuální informace, denní seriály, živé show apod. Filmy už zdaleka nejsou tím hlavním tahákem na lineárních tv, jako tomu bylo v 90 letech když začínala vysílat Nova. Televize je dneska "živé" médium. 

  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, janmichaelvincent napsal:

Když nejede kabelový internet, často nejede ani kabelová TV. Obojí máte koneckonců přes ten samý kabel. 😄

Ano, u jiných jo.

Naštěstí mám optiku od PODY a TV od UPC. Právě proto mám raději oddělené dvě věci od sebe. Nejede UPC, pustím si Horizon v PC, v TV přes Android stick, nebo normální vysílání přes společnou anténu (stejně tak i TV od PODY). A když by (náhodou nejel internet), pořád mi TV zůstává. Ano, je to dražší, ale internet pro internet, a kabel pro TV.

Takže ne, nemám jeden a ten samý kabel. A když TV, tak lineár.

 

 

Upraveno uživatelem cvancara
  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nahrávání lineárního vysílání obnáší pouze stisk tlačítka EPG, výběr daného pořadu a stisk OK. Tedy nepoměrně snažší proces, než nějaké lovení čehosi kdesi v menu IPTV. A znovu zopakuji, že u vlastních nahrávek (mimochodem nešifrovaných, tj. mohu si je přehrát kde chci) nade mnou nevisí Damoklův meč jako u IPTV, že bych se nestihl podívat v termínu, než záznam definitivně zmizí a mám smůlu.
Také se nějak opomnělo zmínit, že se u IPTV zdaleka ne všechny programy dají zpětně sledovat a spousta je jich dostupná pouze lineárně.

K tomu neustále omílanému Netflixu pak jenom tolik, že sice marketing u nich jede na plné obrátky, ale reálná čísla předplatitelů v ČR asi budou poměrně tristní. Strop se uvádí někde kolem 300t., od čehož je potřeba odečíst ty jednorázovky typu "koupím televizor a dostanu kupón na Netflix na 3m" apod. Velkou roli v tom pochopitelně hraje to, že počet dabovaných titulů je někde kolem 500, což je slabota. A český divák není, nebyl a nejspíš ani nebude ochoten ve větší míře akceptovat titulky nebo dokonce jenom původní znění (o to už se kdysi pokoušelo víc projektů a všechny do jednoho skončily v zapomnění). Prostě co nemá CZ (max. SK) dabing, jakoby pro českého diváka nebylo.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...