Přejít na obsah

Router/Internet problém.


Návštěvník bony7x

Doporučené příspěvky

Návštěvník kayman

Modem je zariadenie čo laicky povedané prenáša signál z jedného typu kábla na druhý. Pri UPC je to koaxiál na ethernet/wifi.

 

Keďže pre bežných ľudí je to len krabička navyše, výrobcovia integrujú do modemov ďalšie sieťové funkcie a vznikne z toho router so zabudovaným modemom. Takéto zariadenie potom vie blokovať prichádzajúce spojenie, ak chceš potom prístup "z vonka", musíš otvoriť port, portforwarding, kde router všetko z daného portu posúva na nejaký počítač u teba doma v siete. Podporujú WIFI, rodičovskú ochranu a podobne.

 

Takéto zariadenie keď je v režime bridge (most) funguje to ako obyčajný modem. Všetko čo príde cez koaxiál, ide ďalej do internej siete. Toto vyhovuje ak napríklad máš vlastný router, ktorý je lepší ako ten zabudovaný v modeme. Tieto od providerov sú zvyčajne dosť osekané vo funkciách, často veľa bugov a trváááá než sa opravia, ale bežným ľuďom stačia.

 

Ozrejmil som to aspoň trochu? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne zvýšili zo 150/10 na 300/20. Keď sa mi podarilo s UPC spojiť tak na moju otázku či môj zakúpený Ubee EWV3226 zvládne túto rýchlosť tak odpísali, že nezvládne. Ale takisto mi napísal, že vraj bridge mód vie a že čo to robí keď ho do bridge módu prepnem. Pritom UPC firmware má bridge mód vypnutý.. :)

 

Ponúkli mi práve prenájom za Compal, výmenu nie lebo Ubee je zakúpený.. :/

Mám pocit, že ak by som sa nepýtal tak niekto nerieši, že môj modem tú rýchlosť nezvládne a riešili by to až keď by som reklamoval novú rýchlosť od 1.4. .. :(

Nebudou řešit ani po 1.4. jelikož u mobilního operátora také nevyreklamujete, že jste si u něj koupil mobil co neumí LTE a oni ho spustili. Ten Ubee tu rychlost zvládne, ale v reálném provozu ve špičce to nemusí jít tou plnou rychlostí.

 

Ale bude lepší si o výměnu požádat než čekat, až na vás přijde řada ;)

Požiadať o ňu už teraz ? A povedať im niečo v zmysle, že v starej zmluve sme dostali ten a ten modem a chceli by sme nový alebo ako ?

Určitě požádat, dostane se k vám ten modem rychleji a budete moci využívat lepší rychlost.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ubee EVW3226 sice ma v menu polozku bridge mod, ale po jeho nastaveni sa po reboote automaticky prepne spat do router modu.. a nie je celkom pravda, ze 300/20 musi byt Compal, ja mam Technicolor 7200 v bridge mode (tam to funguje) a rychlost je bez problemov (ale bol to mesacny boj, ked som nechcel Compal s vysokym pingom a vypadkami)..

 

6101942548.png

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kayman

Nebudou řešit ani po 1.4. jelikož u mobilního operátora také nevyreklamujete, že jste si u něj koupil mobil co neumí LTE a oni ho spustili. Ten Ubee tu rychlost zvládne, ale v reálném provozu ve špičce to nemusí jít tou plnou rychlostí.

No nevymenia mi ho, ale musím si prenajať nový.

 

Ubee nechcem lebo ten bridge mód nejde. Ja nemám ani položku v menu, len cez skryté menu. Aj som to riešil s technickým oddelením aj ediné k čomu som sa dopátral, že je im to ľúto, že vypli bridge mód v ich firmware!

 

quadra2030 : Ale zohnať TC je problém :). Plus UPC vvyžaduje aby starý majiteľ šiel so mnou osobne na pobočku, čo nikto nepôjde.. A TC už nedávajú, len Compal. Aspoň tak mi povedali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník bony7x

Tak bol som v UPC osobne a vraj nový modem ešte teraz nemôžu dať, že až 1.4. Mám ešte otázku: vedel by mi niekto poslať link, koľko stojí odpojenie a novo zapojenie internetu ? Rozmýšľal som totiž, že rovno kúpim 150Mb/s, ale vraj sú tam poplatky za odpojenie a zapojenie, nikde to nemôžem nájsť, viazaný nie som.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...